Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Wybierasz bębenek Microspline, jeśli chcesz kasetę Shimano, jeśli Sram bębenek XD. Oczywiście w przypadku zakupu kasety 10-XX, zaczynające się od 11 w noszą na klasyczny bębenek HG.

Tutaj bębenki do twojej piasty: https://velo.pl/czesci/piasty/piasty-czesci-zamienne/sun-ringle/bebenek-do-piasty-srcsrx

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak tylko teoretycznie - czy i jaka byłaby wartość dodana piasty DT Swiss 350 w stosunku do Sun Ringle SRC?

Przez chwilę miałem taki pomysł, żeby zamówić koła na DT Swiss u  Daveo (mam od niego koła w innym rowerze i jestem bardzo zadowolony), ale to na pewno nie w tym roku, bo są jeszcze inne wydatki na rower, bardziej mi w tej chwili potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

1. Czy klamkomanetki Tiagra 4700 3x10 będą kompatybilne z przerzutką przednią Deore 3x 2018 i korbą Deore XT 48/38/26? Jest jakaś różnica w pull-ratio ale nie musi działać perfekcyjnie byle nie ocierało

2. Jeśli nie - czy Tiagra 4700 3x10 oraz przerzutka przednia Tiagra 3x będzie działać z powyższą korbą? Tutaj problemem jest inna linia łańcucha (50mm vs 45mm) - czy regulacją zasięgu przerzutki można ja o te 5mm przestawić? Jeśli odległość zębatek w korbie MTB i Szosowej 3x jest taka sama to powinno działać (zębatki b. zbliżone - 48/38/26 vs. 50/39/30)

3. Jeśli powyższe nie zadziałają - czy Sora 3x9 zadziała? Podobno napędy 9rz. mają ten sam pull ratio w MTB i Szosie (nie wiem czy przód się różni)

Niestety mój rower - Kona Sutra - ma suport 73mm i widełki tak szerokie że żadna korba szosowa tam nie wejdzie (Q factor min. 165mm), a ja potrzebuję ciężkich przełożeń. Ta Deore XT 3x to jedyna z relatywnie ciężkimi przełożeniami pod taki suport jaką znalazłem

Rower kupowałem na wyprawę (Vietnam - Polska w 2018) i w Azji sprawdził się świetnie. Teraz używam go do jednodniowych długodystansowych przelotów po Polsce i chcę przejść z bar-endów na STI dla wygody. Mam tez szosę ale Kona jest znacznie bardziej stabilna a 3kg różnicy w wadze totalnie nie czuję ani nie widzę w prędkości ;) (nie ścigam się, raczej równe tempo po 200-400km dziennie po płaskim).

Pozdro i z góry dzięki za pomoc

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam stary rower kross Grand  i chciałem wymienić stare przerzutki 3x7(wolnobieg) na 3x8(kaseta), mam zakupione:

korbę: SHIMANO FC-M311 42-32-22 6/7/8 170mm

kasetę: Shimano CS-HG51 8 rzędów

łańcuch: KMC ŁAŃCUCH MTB/SZOSA X8 x116

czy tylna przerzutka SHIMANO M370 9 rz ALTUS , bedzie się kompatybilna ? i czy manetkę kupować od razu na 9rz, czy zostać przy 8rz?

(tylne koło-26cali z wejściem na kasetę, manetka, przednia przerzutka - jeszcze nie zakupiona)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobno tylko M6000 GS ogarnia kasetę 11-46, nawet 11-50 łyka bez problemu, ale w ostatnim przypadku dużo zależy od budowy haka przerzutki, czasami się zdarza że przerzutka nie chce łyknąć kasety 11-50 ale jest to dość rzadki przypadek. Ale i na to jest sposób jak ominąć ten problem.

Edytowane przez leejoonidas
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...