Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem rower z grx800 (1x11) skombinowane z kasetą sram xg1150 10-42, po złożeniu roweru przeklikalem wszystkie biegi i zauważyłem że jest problem pomiędzy 9-10-11 tzn z 9 wchodzi na 10 ale próbuje zabierać już 11 ... podobnie w dół .. lub odrazu zlatuje na 9. Zabrałem się za regulacje i po dwóch wieczorach walki z tym ... najlepsze co udało mi się ustawić to taki sam stan... może tak być ze nowy napęd musi się "dotrzeć"?

Edytowane przez myszuf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, powinno po prostu działać.

Jeśli rower używany, to może coś jest skrzywione. Jeśli części są nowe, to... też jest możliwe, że coś jest skrzywione, ale bardziej prawdopodobne, że jednak trzeba inaczej wyregulować :) Próbowałeś ustawiać zgodnie z instrukcjami Shimano? Wszystkie kroki szczegółowo opisane. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma obydwie przerzutki i powiem ze regulacja jest banalnie prosta. Nawet nie trzeba według manualna. Ustawiasz łańcuch na skrajnej zębatce za pomocą limitów. Naciągasz linkę, przykręcasz. Potem tylko lekka regulacja „baryłka” i działa na całym zakresie jak żyleta. Zobacz czy hak jest prosty i czy dobrze przykręcony. Jakie masz manetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.12.2021 o 00:02, abdesign napisał:

Przerzutka rd-4700 może działać jako 11s ale musi mieć do tego manetkę 11s. Z manetką 10s nie ma jak.

Jest duża szansa że zadziałało by na odwrót. Manetka 11 będzie palić na 10 biegów z kasetą 10. U mnie działają tak 2 takie komba. Apex11 z górską kasetą XT 10s i Force1,  jak i manetka GX 11 z górską kasetą 10 i przerzutką XT ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Cona78 napisał:

1. Zdechła mi przerzutka 10s MTB Sram x7. Czy można zamiast niej założyć przerzutkę od 11?

nie będzie działało, inne systemy w obrębie grup 10 i 11 b. Jeśli zmienisz manetkę na 11 i przerzutkę 11 np od nx-a to taki zestaw powinien wysterować kasetę 10 (przyblokujesz bieg)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry, szukam i szukam i znaleźć nie mogę to może tu jakiś dobry człowiek przed świętami poratuje ;)

Mam w moim Romecie Sport :) elegancką przerzutkę Ultegre 6500RD, żal mi jej wymieniać, bo jest w dobrym stanie i pasuje do reszty jako zabytek. Problem w tym, że klamkomanetki to Campy Veloce, też zabytkowe, ale coś nie grają za dobrze z tą Ulcią. Pytanie, czy i jakie klamkomanetki założyć albo to współgrało, niestety oryginały 6500 są albo bardzo rzadko spotykane, albo uszkodzone, albo drooogie? Wymieniłem kasetę i łańcuch na shimano-wski 9 rzędów, więc cenowo teraz mniejszy sens byłby wymiany pod klamkomanetki Campy, no chyba, że ktoś ma inne zdanie. Proszę o poradę i z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutka Campy 9s będzie działała na kasecie Shimano bez problemu. Przerzutki i klamki muszą być z jednej bajki, kaseta i łańcuch niekoniecznie.

W sumie to brutalnie, co Ci tam wyjdzie taniej albo wydaje Ci się wygodniejsze, bo albo retro z komponentami z epoki albo... co to za różnica? Ani ultegra 6500 ani Veloce to nic nigdy nie miały wspólnego z tym Rometem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...