Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Istnieje możliwość zmiany korby z mocowaniem octalink V1/2 na korbę z mocowaniem na kwadrat? Wiem, że na odwrót jest to możliwe.
Korba na octalink jest przeznaczona do napędu 3x9
Czy istnieje możliwość założenia korby na kwadrat do napędu 3x9 jeśli w swojej specyfikacji jest ona przeznaczona do napędu 3x8?
Wiem, że musiałbym wymienić suport.
Wiem, że jest to downgrade ale nie mam wyboru bo części na rynku brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualne elementy napedu:

Korba: TURN Zayante by Praxis Works, BB30, 52/36T

Tylna przerzutka: Shimano 105 5800

Kaseta: Shimano 105 5800

Lancuch: Shimano Dura-ace


Planuje wymienic korbe na jednorzedowa 50T i zrezygnowac z przedniej przerzutki

https://www.sram.com/en/sram/models/fc-frc-1-a1

Czy bedzie wspolpracowac z pozostalymi elementami bez zarzutu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pewien dla was pewnie smieszny problem ale nie moge nic wymyślić...robie mały serwis roweru dla dziecka ..i do wymiany idzie korba i łańcuch noi super...ale kiedy postanowiłem kupić łańcuch na...84 ogniwa takich nie ma...a taki własnie potrzebuje najmniejszy jest na 108.....możecie mijak 4 latkowi wyjasnic o co tu chodzi..?

Edytowane przez frontr247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bogus92 napisał:

To spora zębatka jak na napęd 1x, ale jeśli pasują przełożenia to ok.

Jedyne co nie gra to przerzutka bez sprzęgła. Łańcuch może spadać na nierównościach...

Mysle, ze bedzie ok. Rower triathlonowy i majac 52/36+11-28 nigdy jeszcze z przodu nie zrzucilem na mniejsza zebatke 36. Docelowo mysle o tej 50 i tyl zamienic na 11-32, ale chcialbym ograniczyc jednorazowy wydatek i zaczac tylko od korby.

Zabiepokoilo mnie jednak to co napisales o sprzegle. To jest przerzutka z tej grupy

https://www.sram.com/en/sram/models/rd-frc-1-a2
Rozumiem, ze ona zalatwilaby sprawe? Czy wiazaloby sie to z koniecznoscia wymiany manetek? (Mam shimano tt sis 11s w lemondce) Kaseta i lancuch pewnie moglyby zostac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy manetka obrotowa Sram Centera 9s będzie współpracować ze wszystkimi 9-rzędowymi przerzutkami od Sram i Shimano?

W informacji technicznej na różnych stronach jest napisane, że ma ratio 1:02, 1:2 (lub zastosowane technologie: Sram, 2:1 Shimano). Tzn. można ją połączyć z obojętnie jaką 9-rzędową przerzutką, czy trzeba uważać na jakieś wyjątki?

Tutaj specyfikacja na stronie producenta: https://www.sram.com/en/sram/models/ts-cntr-a1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2021 o 19:30, Ziolek67 napisał:

Zakupiłem taki zestaw kaseta SHIMANO Alivio CS-HG51  oraz Łańcuch Connex 808 (ze spinką)

Najpierw założyłem sam łańcuch na starą kasetę (ten sam model co nowa) i większość biegów przepuszczała więc stwierdziłem że kaseta także do wymiany i założyłem nową.

Po wymianie wszystko chodzi dobrze poza 8-ką która po mocniejszym depnięciu potrafi zachrobotać i przeskoczyć.

Próbowałem to regulować na wszelkie sposoby ale ciągle to samo.

Czy to kwestia mojej nieudolnej regulacji czy może to niezbyt kompatybilny zestaw ?

 

Poprzednie komplety zawsze zakładałem SHIMANO CS-HG51 z łańcuchem SHIMANO CN-HG71 i po wymianie chodziły jak malina a teraz skusiłem się na ten ponoć znacznie lepszy łańcuch 😑.

 

 

Tak informacyjnie może komuś się przyda w przyszłości.

Problemem okazała się spinka Connex która była w komplecie z łańcuchem Connex 808.

Wprawdzie spinka super się zakłada i zdejmie ale nie współpracuje poprawnie z tą kasetą Shimanno.

Spinka założona także na łańcuchu SHIMANO CN-HG71 a więc dedykowany do tej kasety powodowała taki sam objaw.

Po założeniu spinki KMC problem zniknął. Ostatecznie jednak spiąłem łańcuch na normalnego pina bo straciłem zaufanie do spinek. 

Edytowane przez Ziolek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dorez napisał:

Mam pytanie. Czy manetka obrotowa Sram Centera 9s będzie współpracować ze wszystkimi 9-rzędowymi przerzutkami od Sram i Shimano?

W informacji technicznej na różnych stronach jest napisane, że ma ratio 1:02, 1:2 (lub zastosowane technologie: Sram, 2:1 Shimano). Tzn. można ją połączyć z obojętnie jaką 9-rzędową przerzutką, czy trzeba uważać na jakieś wyjątki?

Tutaj specyfikacja na stronie producenta: https://www.sram.com/en/sram/models/ts-cntr-a1

Chcę tylko dodać (nie mogę już edytować), czy zadziała bez problemu np. z Shimano Acera RD-3000 9-rz. lub podobnymi modelami Acera/Alivio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jestem początkującym w tym temacie i chce wymienić korbe. Aktualnie mam osprzęt shimano 105 2x11 najwieksza 46 przód i 15 tył, mam już kasete shimano do złożenia na 11-32. Planuje kupić korbe 53/39 Campagniolo Brev Chourus i zastanawiam się czy będzie kompatybilna z reszta podzespołów czy musze szukac czegos japońskiego z shimano? Ogólnie moje założenie jest, aby zmienic podzespoły pod v/max i doszukałem się, że chyba najlepsza kombinacja jest 53t 11t zgadza się? Czy może da rade coś innego, niby teoretyczna prędkość w takiej konfiguracji wynosi koło 56km/h a ja się zastanawiam jak to jest możliwe, że niektorzy wyciągają po 70km/h?😲 Tak siedze i szukam może zamiast tej Campagniolo była by lepsza Shimano Ultegra FC-6500 tez 53/39? jak one wypadają w porównaniu?

Edytowane przez wrecznik34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś początkującą osobą i teraz masz zestaw 46/15 czyli przełozenia dla młodzika (to nie jest przypadkowy zestaw tylko oficjalne przełożenia na zawody dla 12-13 latka) to nie radzę absolutnie przesiadki na korbę standard 53-39 to dla koni.

Nie wiem skąd wziąłeś limit 53/11 w okolicach 56km/h takie prędkości (bez zjazdu w dół) spokojnie osiągają juniorzy młodsi na zestawach 46/14 (oczywiście to chwilowe prędkości)

Jaką masz teraz korbę? Konkretny model podaj. Spróbuję Ci podpowiedzeć ale najpierw Ty odpowiedz mi na to pytanie.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to kupiłem rower z takim wyposażeniem, i mam zamiar troszkę pozmieniać pod siebie, młodzikiem nie jestem i jazda w takiej konfiguracji jest dla mnie uciążliwa, bo jadąc na najcięższych przełożeniach na prostej po rozwinięciu juz jakies prędkości pedałuje się bez żadnego oporu a ledwo wyprzedzam starsze babcie na rowerach.. Więc myśle, że cieższe przełożenia to jedyna opcja aby czerpać przyjemnosc z jazdy. 

Co do limitu tych przełożeń gdzieś w necie natknąłem sie na jakis artykuł w którym były takie dane więc przyszedłem tutaj po weryfikacje zebranych przeze mnie informacji i fachowa poradę😏

A co do mojej aktualnej korby to symbole jakie udało mi się tam odczytać to korba hc fd 5600 na supporcie jest SM-BB6700 oraz BC1.37x24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...