Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Przerzutka shimano RD-M6000. Obecnie w rowerze zamontowana jest kaseta  cs-hg 500 10s: 11-42. Producent podaje maksymalnie obslugiwana zebatkę jako 43.

Maksymalna zebatka 42T

Ze względu na problemy z dostepnościa kasety 11-42, a  jeżeli już się  coś się znajdzie to ceny sa wysokie. Czy jest szansa żeby przerzutka osbłużyła kasetę:  Deore CS-M4100 10speed 11-46T?

Dziękuję.

Edytowane przez Enadxx
blad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent na pewno nie podaje zębatki 43... mylisz z pojemnością. Na dodatek rd-m6000 są dwie różne. Ta z pojemnością 43 czyli SGS obsługuje kasety do 36t i mowy nie ma żeby działała. A jak masz GS na co wskazuje obecna kaseta, to jej pojemność wynosi 41 a maksymalna koronka to 42t i też nie działa dobrze z kasetą 46t.

edyta: rozważ jakieś chińskie zamienniki, jest tu sporo wątków na ten temat, nie tylko Ty cierpisz na niedobór, ludzie sobie podpowiadają które kasety są warte uwagi.... osobiście cierpię na "antychińskość"... no ale jak już nie ma wyjścia to... nie ma wyjścia.

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Enadxx napisał:

Czy jest szansa żeby przerzutka osbłużyła kasetę:  Deore CS-M4100 10speed 11-46T?

Przerzutka M6000gs obsłuży, ale tylko gdy z przodu masz jedną tarczę i działa to bardzo dobrze, potrafi nawet obsługiwać kasetę 11-50. Gdy są dwie tarcze na korbie to obsłuży kasetę o maksymalnej rozpiętości 11-42.

Edytowane przez leejoonidas
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Potrzebuję dobrać kasetę i łańcuch do swojego napędu.

Mam: Korba Deore T611 3x10 26-36-48, przerzutka tył: Deore T610 SGS, kaseta: HG50-10 11-32 łańcuch KMC x10 7.3

Potrzebuję dobrać kasetę, najlepiej jakby to było z zakresu 12-25 bo najwięcej używam kolejnych po sobie 14-16-18, reszta bardzo okazyjnie i do tego łańcuch co polecacie żeby to wszystko ze sobą współpracowało?

Na stronie Shimano przeczytałem o przerzutce tylnej że: najmniejsza zębatka max 11, a największa minimum 28 i czy to od strony czysto praktycznej będzie współpracowało z kasetą 12-25?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wszystko było zgodnie z instrukcją to:

CS-6700 11-28T (11-12-13-14-15-17-19-21-24-28T) i będzie działało.

Poniższe nie spełniają założeń teoretycznych, ale powinno działać, może trochę trudniej będzie wyregulować.

CS-6700 12-25T (12-13-14-15-16-17-19-21-23-25T)
CS-6700 11-25T (11-12-13-14-15-17-19-21-23-25T)

CS-6700 (shimano.com)

Ja bym brał 11-28T

Lańcuch to któryś z tych: 10 Speed (kmcchain.com) zależnie ile $ chcesz wydać

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mentos dwie spinki na pewno będą pewniejsze niż pin z innego łańcucha. Sam zresztą jeżdżę na takim rozwiązaniu nie mówiąc już, że cały łańcuch to connex a pomiędzy spinkami ogniwo z shimano

@abdesign chyba znalazłem dwa rozwiązania problemu, nazywają się odpowiednio sunrace rdm900 i microshift advent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2021 o 13:01, Mihau_ napisał:

@Mentos dwie spinki na pewno będą pewniejsze niż pin z innego łańcucha. Sam zresztą jeżdżę na takim rozwiązaniu nie mówiąc już, że cały łańcuch to connex a pomiędzy spinkami ogniwo z shimano

@abdesign chyba znalazłem dwa rozwiązania problemu, nazywają się odpowiednio sunrace rdm900 i microshift advent

Dzięki za sugestię. Zrobiłem sprawdzian jak za starych czasów gdy nic nie było i przedłużyłem kawałkiem skróconego łańcucha nie do końca wypychając oryginalny pin. Ale w czasie jazdy próbnej w terenie gdy depnąłem mocniej i akurat trafiło na ten fragment łańcucha na zmianę biegu na kasecie to się rozlazło jak przypuszczałem. Nie te czasy, nie te szerokie łańcuchy, nie te rowery i nie ta łyda 😉 Połatałem drugą spinką od Srama bo tylko taką miałem i odziwo bez problemów hula do dziś i to w elektryku. Więc chyba faktycznie kupię/wrzucę drugą od shi-tmano i go zajeżdżę.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę przerobić 3x7 na 1x9 i po przeanalizowaniu pojawiło mi się kilka wątpliwości. Rower to Kellys Cliff 10, specyfikacja TU.

 

1. Mam piastę Shimano FH-TY500 z bębenkiem na 7s, czy jeśli chcę wymienić kasetę na 9s to wystarczy wymiana bębenka (np. TAKI) czy konieczna jest wymiana całej piasty? 

2. Zakładając, że punkt pierwszy przeszedł pomyślnie to czy poniższe komponenty będą grały ze sobą?

- Kaseta Shimano Altus CS-HG200-9 11-36

- Klamkomanetka Shimano Altus ST-EF510

- Przerzutka Altus RD-M370

3. Do tego będę chciał dorzucić korbę z zębatką NW w okolicach 38T i odpowiedni łańcuch. Czy coś jeszcze powinienem wziąć pod uwagę? Coś może nie pasować lub wymagać wymiany?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz piastę TY500 a ten bębenek jest do TX500. CZy będzie pasować ? nie wiem, warto zapytać w sklepie ew. zamówić i sprawdzić czy są takie same. Jeśli piastę zmieniać to się nie opłaci i czeka Cię wymiana całego koła. +_200zł
Zobacz na aktualne ceny osprzętu i łatwo dojść do wniosku, że nie ma sensu pakować się w 1x9 ponieważ
a)brak sprzęgła w przerzutce
b)cena przerzutki taka sama jak 11 rzędowej 5100
c)cena kasety wyższa niż 11s z chin.

Ale najważniejsze to czy ta korba jest rozbieralna ?

Edytowane przez Molekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@remover

Tak to wygląda, chyba nie ma żadnych podkładek? 

https://imageupload.io/i/1IPaUgjctH

https://imageupload.io/i/1IPaUgjctH

Piasta to model TY500, a tam jest wg producenta miejsce na 7s.

 

@Molekpl

Co do korby, są w niej z obu stron nakrętki na duży imbus, więc chyba da się ją rozebrać, jeżeli o to chodzi (tarcze są złączone na stałe, ale i tak myślałem o wymianie całości).

Tak to wygląda jak na tym modelu: https://imageupload.io/i/5t8g5g1MfA

Nie mam takiego klucza, także nie mogłem sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...