Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jeździłbyś z w miarę prawidłową kadencją 80-90 rpm to przy takiej konfiguracji napędu powinieneś śmigać ponad 50 kmh na najcięższym przełożeniu. Jeździsz tyle?

Biorąc jeszcze pod uwagę rozmiar opon to masz rower przystosowany do jazdy z prędkością identyczną jak większość szosówek na rynku

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdechła mi po zimie kaseta 12-36 9rzędowa, ceny powalają obecnie więc myslę czy nie zmienić sobie na chińczyka 11-42 i zrobić 1x9.
Deore RD m592 obsługuje max 36T z tyłu ale Chińczycy dorzucają goatlinka jakiegoś.

Myślicie, że ta przerzutka z goatlinkiem obsłuży dodatkowe 6zebów z tyłu? Tanio jest chętnie bym zaryzykował na przeczekanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Mam rower Romet Gazela 5 2020.  Chcę wymienić przednią przerzutkę z Shimano Tourney TY-510 na serię Alivio (z tyłu jest Shimano Alivio RD-T4000). Czy przerzutka Alivio FD-T4000 będzie pasowała - link do przykładowej przerzutki - PRZERZUTKA PRZÓD SHIMANO ALIVIO FD-T4000 3x9 -50% 10548479492 - Allegro.pl

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moja kaseta Shimano CS-HG300, 12-36T błaga już o przejście na emeryturę. Czy mogę wymienić ją na dowolną górską kasetę 9rz Shimano? Jak wygląda sprawa kompatybilności bo identycznej nie mogę dostać? Czy warto wziąć wyższej grupy? Czy niższej grupy lub z mniejszą liczbą zębów na największej zębatce też będzie działać? Mam 3x9 więc mam "zapas" przełożeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonnum tak będzie działaż każda 9 rzedowa kaseta ale napisz jaką masz przerzutkę bo prawdopodobnie nie obsłuży większej zębatki niż 36 i raczej nie szedłbym w niżej niż 28 z przerzutką mtb jesli takowa posiadasz.
Te kasety w kolorze srebrnym różnią się głównie wagą i pokryciem niklowanym więc śmiało możesz kupować natańszą. Natomiast jesli chodzi o czarne to tez nie zauważyłem żadnej różnicy w działaniu chociaz nie są niklowane ale jeśli nie jeździsz w zime w śniegu to śmiało kupuj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio trafił w moje ręce rower, w którym w tragicznym stanie jest korba. Łańcuch i kaseta mają przejechane niewiele. Chcę zapytać, o rozwiązanie jakies budżetowe żeby wymienić korbę. 

Napęd to:

Tylna przerzutka RD-M610-SGS  10rz

Kaseta Deore XT CS-M771-10   11-32

Łańcuch CN-HG95

Manetki slx dyna-sys

Przerzutka przednia Alivio FD-M4000-TS napęd 3x9 ale chyba da radę zestroić to z 10rz?

Korba która była założona to FC-M391 44-32-22

Suport na kwadrat, długość osi 119mm, mufa 68mm. Czy jest szansa zmieścić się w 150zl z nową korba ewentualnie nowy wkład suportu i pod niego korba? 

 

Edytowane przez stonas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bogus92 napisał:

Jeśli Shadow to nie wchodź poniżej kasety z 32 zębami na największej koronce. Poniżej tego praca przerzutki będzie upośledzona i trudna ją wyregulować. 

Dzięki za odpowiedź. W takim razie biorę taką samą ilość zębów tylko grupę wyżej niż miałem czyli GH400 zamiast GH300 bo po prostu nigdzie tej niższej nie znalazłem. Porąbało ich z tymi cenami swoją drogą :(

Jeszcze jedno, czy można bez problemu zmienić korbę z suportem na kwadrtat na hollowtech (dowolną wersję) lub octalinc? Czy rama jest identyczna dla tych 3 typów?

Nie wiem jaki dokładnie mam model suportu, tyle że kwadrat. Korba to Shimano FC-M3000, 40x30x22T, 175mm

Edytowane przez Bonnum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzą słuchy, że w najbliższych tygodniach ceny i dostępność będzie już w miarę normalna. 

Możesz wymienić kwadrat na ht2, nie będzie problemu. Octalink bym chyba odpuścił, praktycznie martwy standard a dostępne elementy raczej nie należą do najwyższej półki jakościowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Jestem nowy i jakoś tak nieśmiało podejdę z tematem napędowym, bo tu ludzie piszą o 10- 11-rzędowych napędach, a ja chciałem zrobić upgrade 7-rzędowego 🙂 Ale do rzeczy. Obecnie mam Waganta 1 z takim napędem:

  • przerzutka przód: SHIMANO TX-51
  • przerzutka tył: Shimano Altus M280
  • manetki: SHIMANO ST-EF51 (3x7)
  • mechanizm korbowy: Cyclone 48 / 38 / 28 170 mm
  • wolnobieg: Shimano TZ-21 14-28 7 speed

Czyli generalnie taki low-end, który nie zadawala mnie (miałem wczęsniej Wheelera ZX1800 na Acerze z przodu i z tyłu). No i chciałem toto zaktualizować do Alivio małymi kroczkami, żeby na razie nie wymieniać całych kół (wolnobieg --> kaseta = całe koło). I mysłałem o takiej opcji, żeby zostawić na razie wolnobieg, korbę, manetki i założyć:

  • przerzutka przednia: Alivio FD-T4000-DS
  • przerzutka tylna: ALIVIO RD-T4000

Czyli obie przerzutki do napędu 3x9, a za rok wymieniłbym koło, wolnobieg na kasetę 9-rz i manetki na 3x9. Pytanie teraz czy z moją korbą i wolnobiegiem 3x7 obie przerzutki do 3x9 zadziałają prawidłowo? Czy ew. może lepiej do tego założyć nieco cieńszy łańcuch 9-rzędowy? Zrobłbym wszystko od razu, ale koszt nieco za duży...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...