Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Kaseta szosowa 11s jest szersza o 1,85mm od 11s kasety mtb. Możesz sobie zmienić bębenek na szosowy i to załatwi sprawę. Aczkolwiek wszystkie piasty DT SP MTB są kompatybilne bez zmiany bębenka z kasetami mtb do 11s włącznie.

Zmierzyłem walającą się pod stołem kasetę mtb 11s i ona potrzebuje wieloklinu na bębnie o dł. 34,7mm...

 

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Dokumosa napisał:

Novatec tak właśnie robi - montuje bębenki szosowe i dają podkładkę na wypadek montażu kasety MTB.

Ale tu nie jest mowa o Novatecu tylko DT Swiss

42 minuty temu, prezi napisał:

W zestawie z NT-D792SB-X12-S11 była podkładka-dystans na wypadek montażu kasety szosowej.

 

Ale tu nie jest mowa o Novatecu tylko DT Swiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, curtis171 napisał:

Więc skoro są kompatybilne to znaczy, że mogę jeździć bez strachu z taką kasetą przykrecona na jakieś pół gwinta?

na poprzedniej stronie wrzuciłem zdjęcie bębenka na kasetę  MTB 11 gdzie była przykręcona na cały gwint, zmierzyłeś bębenek czy masz ten sam wymiar?

Edytowane przez sztorm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zrobiłem dziś lepsze zdjęcie kasety 

To tak działa. Załóz kasete MTB i bedzie wyczuwalny luz. Tez ostatnio przerabialem temat. Wygląda że bębenki 11s mtb wychodzą z użycia. Dostajesz 11s road i podkładkę. Jest to rozsądne rozwiązanie. Po co utrzymywać dwa rodzaje bębenków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem w trakcie zmiany napędu z 3x9 na 2x10. Początkowo myślałem że stara tylna przerzutka (RD-M592) da radę (wiem że jest ona pod 9). No i w sumie jakoś daje radę ale do akceptowalnej kultury pracy jaj daleko. Pytanko czy moja manetka SL-M610 będzie bez problemu pracować z przerzutką RD-M5120SGS?? Kaseta z tyłu 11-42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, czy te części, które umieszczę w linku, czy będą ze sobą działać? Ewentualnie, co mógłbym wymienić. Rower GIANT ATX. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie:

Planuje wymienić łańcuch w rowerze 

Aktualnie mam 108 ogniw

Jeżeli chciałem dawać z 6 na 7 to Poprostu nie przeskakiwało. 

Więc czy to jest sprawa ilości ogniw? 

Więc jeżeli bym kupił 114 ogniw to by było czy nie? 

Łańcuch jakki planuje kupić to: connex 700 fifmy wipperman

Czy ten łańcuch bedziie Ok? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeżeli chciałem dawać z 6 na 7 to Poprostu nie przeskakiwało. 

Więc czy to jest sprawa ilości ogniw? 

Regulacji przerzutki

Cytat

Więc jeżeli bym kupił 114 ogniw to by było czy nie? 

Nowe łańcuchy mają zwykle 114 lub 116 ogniw, trzeba je skrócić do pożądanej długości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...