Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, bogus92 napisał:

To sprawdź ile kosztuje Sram AXS 😉

Swoją drogą warianty przewodowe elektrycznych przerzutek dzisiaj już lekko trącą myszką.

Ok!  Dostałem potwierdzenie z centrum rowerowe i faktycznie jest to cena tylko za przerzutkę! Kosmos! Bezprzewodowe ssą bo trzeba je ładować co 1,5 tygodnia. Przewodowy Shimano wytrzymuje 10-20x dłużej. Myślałem o elektrycznej przerzutce żeby mieć poprostu wzorowe przerzucanie biegów za każdym razem. Ale jeśli to tyle kosztuje to niech spadają na drzewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, stonas napisał:

Słyszałem, że wstawiają korby pod suport 123mm na suport 118mm i choć linia łańcucha się zmienia wszystko gra po wyregulowaniu przerzutek? 

Zależy od konkretnej korby i ramy, może się okazać że po wrzuceniu krotszego suportu będziesz walił ramieniem korby o trójkąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :) jestem świeży na forum (także jeżeli chodzi o rowery), mam luzy na przerzutce z tyłu moja przerzutka to stary SLX RD-M622 9 rzędowa i szperam w necie i nigdzie nie mogę znaleźć tej przerzutki .... będę wdzięczny jeżeli mi ktoś podpowie co zamiast tej przerzutki mogę kupić ...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz, byle miało taką samą pojemność jak stary slx, przerzutka nie jest indeksowana, będzie działać tak jak jej manetka rozkaże.

3 godziny temu, abdesign napisał:

Na 100% nie pasuje. Inne bcd. 

A jest wgle jakaś alternatywa do tego setu? 5 lat jeździłam na kompaktowej korbie 50/34 i się przyzwyczaiłam, teraz się nie mogę odnaleźć z przełożeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

w rowerze ojca skończyła się chyba tylna przerzutka bo na wyższych biegach (tzn. gdy łańcuch jest z tyłu na najmniejszej zębatce), to wózek przerzutki podjeżdża do góry i łańcuch na zębatce wózka trze o łańcuch na kasecie.


ogólnie w rowerze siedzi grupa shimano 2300. kaseta 8 rz, ostatnia koronka 11t, z przodu korba dwurzędowa. jaką przerzutkę można wrzucić do takiej konfiguracji, żeby wszystko działało bez kombinowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, truskawka napisał:

Co chcesz, byle miało taką samą pojemność jak stary slx, przerzutka nie jest indeksowana, będzie działać tak jak jej manetka rozkaże.

To akurat za duży skrót myślowy. Jest to prawda ale tylko dla przerzutek zgodnych z rapidfire... dynasysowymi kolega by sobie zrobił krzywdę, sramem tak samo... więc nie "co chcesz".

Co do Twojego problemu... cóż pasuje tam tylko 30 i 31t od grx'a. Więc albo godzisz się na to co masz albo wymieniasz korbę na jakąś tiagrę, 105'kę, ultegrę... razem z przednią przerzutką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2021 o 16:08, Mihau_ napisał:

A może by ją tak najpierw wyregulować? 

no i namówiłeś. tak sobie myślę, że powodem może być za długi łańcuch i od tego zacznę. długość trzeba dostosować na rowerze, czy są jakieś wytyczne ile powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przymierzam się do zmiany napędu z3x9 na 2x10 na starszym napędzie miałem przerzutkę slx rd-m662, teraz pod kasetę cs-m771-10 myślałem nad zakupem rd-m4120. Czy w takiej sytuacji nie będzie to tak zwany downgrade pod względem m.in. np.: sztywności sprężyny? Lepiej w takiej sytuacji dołożyć te kilkadziesiąt złotych do modelu rd-m5120(posiada sprzęgiełko) czy może nawet do rd-m6000 ?

Z góry dziękuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Itech napisał:

Lepiej w takiej sytuacji dołożyć te kilkadziesiąt złotych do modelu rd-m5120(posiada sprzęgiełko) czy może nawet do rd-m6000 ?

To są w zasadzie dwie te same przerzutki, obie mają podobny zakres pracy. M6000 GS to sprawdzona konstrukcja i jest o niej bardzo dużo informacji i dużo części zamiennych. W zasadzie tylko te dwa modele bierz pod uwagę.Którą wybierzesz każda będzie dobra. Maksymalna kaseta dla tych przerzutek to 11-42 w układzie 2x10 lub 2x11. W układzie 1x10 lub 1x11 nawet obsłużą kasetę 11-50.

Edytowane przez leejoonidas
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. 

Miło dołączyć do grona forumowiczów. Mam pytanie, prośbę. Zaznaczam od razu, że użyłem wyszukiwarki, ale nic nie wyszukałem.

Mianowicie uszkodzeniu w moim rowerze Kross level B3 uszkodzeniu uległ 1 i 2 blat w przednim napędzie. Na serwisie niestety nie ma części na stanie. Pytanie czym mogę zastąpić korbe sr suntour xcm 44/32/22t w moim rowerze? Korba na tzw. kwadrat. Niestety sam nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie bo poprostu nie wiem na co zwrócić uwagę przy doborze innego osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/korba-miranda-alfa-3r-plus-cnc-9545869324?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_rowery-nca&ev_adgr=Rowery&gclid=EAIaIQobChMItOeZ0KCt7wIVkd_tCh0HmAIfEAQYBSABEgJITfD_BwE

Powyższa korba będzie wymagała zapewne innej długości osi suportu, ale ma odkręcane zębatki i jeśli stary suport jest dobry to można na razie tylko pozyskać z niej zębatki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...