Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po pokonaniu niejednej górki na kupionym w tym roku rowerze - Giant Trance 2 2019 stwierdziłem, że napęd 1x11 jak dla mnie nie jest na górskie trasy. Postanowiłem wstawić przednią przerzutkę, lewą manetkę i zrobić napęd 2x11 z tarczami na korbie 24-34

Rower w głównej mierze jest w specyfikacji fabrycznej. Otwory z zaślepkami na dolnej rurze są po jednym od góry (obecnie 2 pancerze do hamulca i tylnej przerzutki) i od dołu (zaślepka bez otworów).

Moje pytanie jest następujące:

Przerzutka przednia side swing - FD-M7020-11-D (chwalona kilka postów powyżej) czy down swing - FD-M7025-11-D (na 2. zdjęciach tego roweru w googlach z napędem 2x11 jest przerzutka downswing)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając rower, układ otworów i zaślepek wdaje mi się możliwy montaż przerzutki side swing. Ale mam wrażenie, że do roweru raczej dedykowana jest przerzutka down swing. Oczywiście na podstawie wielu pochlebnych opinii wolałbym przerzutkę sideswing.

Wklejam link do sklepu z widokiem 360 tego roweru w wersji 2x11 oraz zrzut ekranu z opisanym problemem.

Szczególnie martwi mnie czy prowadzenie pancerza hamulca lub tylnej przerzutki pod mufą suportu i przez pracujący wahacz będzie trwałe i "bezpieczne"

https://www.sportokay.com/lv_en/giant-trance-2-27-5-2019-all-mountainbike.html

Liczę na pomoc osób bardziej doświadczonych w budowie obecnych rowerów, bo moje doświadczenie z poprzednim rowerem zatrzymało się na 3x8 Alivio i V-brakeach...

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak montaż przerzutki jest bezpośredni.

W górnym otworze dolnej rury obecnie są 2 pancerze do hamulca i tylnej przerzutki. Można dołożyć 3, ale fabryczne przelotki są max z 2 otworami - trzeba by przerobić...

Lub jeden z nich puścić dołem

Lub założyć downswing i nie kombinować

Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie co do wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2017 o 18:18, Puklus napisał:

W tym temacie zwyczajnie rozmawiamy, pytamy i odpowiadamy na tematy kompatybilności napędów. Zrobiłem oddzielny temat, by kompendium było przejrzyste i w miarę czytelne, choć wiem ze jest długie. Są tam zawarte, jak mi sie wydaje, wszystkie istotne informacje, które pomogą odpowiedzieć na pytanie czy to będzie działać. W razie czego, tu można śmiało pisać bo nie uwzględniałem chociażby wielkości kaset bo temat by miał ze 3 strony.

dzień dobry

Zastanawiam się nad wymianą żonie napędu Schimano 3x6 wolnobiegu na korbę Hollowtech2 2 rzędową i dylemat mam tego typu, bo nie znalazłem nigdzie, czy będzie to działało gdybym chciał zostawić z tyłu wolnobieg 6 rzędowy czy lepiej doinwestować i zmienić go np. na 8 czy 9 rzędową kasetę?

Co prawda zdaję sobie sprawę że dojdą mi koszty i to nie małe ale rower ma już około 10 lat a i same klamki od zmiany biegów wymagałyby już odświeżenia.

Proszę o poradę w takim razie jeszcze czy przepleść piastę tylnią zmieniając z wolnobiegu na kasetę czy kupić już całe koło 26 cali.

Żona na co dzień jeździ rowerem do pracy po mieście, wybiera się również rodzinnie poza utwardzone ścieżki, np. do lasu czy po szutrowych dróżkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzień dobry

a czy kaseta HG31 8 rzędowa będzie współpracować z tylnią przerzutką Shimano Tourney TZ i standardową 3 rzędową korbą?

Bo zmieniłem z 3x6 na 3x8 ale nie wiem czy ta przerzutka będzie jeszcze miała zakres aby obsłużyć czy trzeba będzie ją też zmienić?

Dziękuję za odpowiedzi20201030_082355.thumb.jpg.fd4365408098105331d79c9f29e2875d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Według strony Shimano maksymalna obsługiwana zębatka to 28T, minimalna 14T, więc z większością kaset 8s będzie problem, zwłaszcza że Tourney nie działa dobrze nawet na 6-rzędowej kasecie.

https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/tourney-tz500/RD-TZ500-GS.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem spróbuj. Z kasetą 8s 11-30 lub 11-32 ten tourney TZ (To Zuooo) powinien dać sobie radę. Wkręcisz tylko śrubkę B, żeby odpowiednio oddalić górne kółko wózka od kasety. Z korbą 3s oczywiście nie ma problemu.

Jeżeli nie zadziała lub praca będzie niezbyt dobra, wtedy kupisz jakąś klasyczną (nie shadow) przerzutkę Deore, bo ona obsłuży spokojnie 11-34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Moja stara przerzutka dogorywa, wg. serwisu nie nadaje się do regulacji i ogólnie mam duży kłopot z przeskakiwaniem łańcucha, więc szukam czegoś na jej miejsce. Aktualny napęd to:

- przerzutka tył: Shimano Deore RD-T610 SGS

- kaseta: Shimano Deore CS-HG500-10 11-34T

- manetki: Shimano Deore SL-T610 3x10

- łańcuch Shimano CN-HG54 (HGX)

Moje pytanie jest następujące: czy przerzutka SHIMANO XT RD-T780 SGS będzie kompatybilna z resztą zestawu? Ewentualnie, czy jest jakaś inna godna uwagi w tym zakresie cenowym? Dzięki z góry za pomoc!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...