Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Ilość zębów skopiowałem ze strony producenta u którego kupowałem rower. Teraz nie mam możliwości przeliczyć sam. Przerzutka to Klamkomanetka Shimano Alivio ST-M4000, I z tym kwadratem sie chyba zapędziłem, bo model, który mam chyba tez jest na kwadracie, tak?

http://www.megabikes.pl/korby-shimano-acera-fc-m391-48-36-26-175-kwadrat-p-7164.html  to chyba ta korba, ale tu ilosc zebów tak jak piszesz 36-26.

Edytowane przez zdrapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiemy, że możesz mieć korbę 48/36/26 lub 44/32/22. Jeśli masz korbę w wersji na kwadrat to z nowych ( i lepszych ) wielkiego wyboru nie ma. Z octalink ciut lepiej.  Jeśli chcesz znacząco polepszyc to koszt z suportem to 300 pln minimum. Pytanie co chcesz osiągnąć zmianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na skoku jakościowym. Chciałbym, żeby to było na tym samym poziomie. Moge kupić taką samą, bo widze, że jeszcze jeden niedobitek został w sieci za 125 zł, ale może poradzisz coś podobnego w troche niższej cennie. Chyba zostane przy kwadracie.

I jeszcze pytanie: Czy dł. ramienia 170 bądź 175 ma jakieś większe znaczenie?

https://allegro.pl/oferta/korba-shimano-fc-mt101-9rz-44-32-22-175mm-7597922828  -  może ta? Na co przekłada sie różnica w ilość zębów? Bo tak ma 44/32/22.

Edytowane przez zdrapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o modyfikacji napędu w moim crossie. Mam kilka przemyśleń, może coś pomożecie ;)

Co mam:
korba SR SUNTOUR XCC (48x38x28)
manetki SHIMANO ST-EF510 EZ-fire Plus
przerzutka przód SHIMANO Tourney TY710 (31.8mm)
przerzutka tył SHIMANO TX800
kaseta SHIMANO CS-HG200-8 (12-32)

Co mi w tym przeszkadza:
- tylna przerzutka - daje za małe naprężenie łańcucha,
- korba - coś trzeszczy, nie potrzebuję takiego dużego zakresu.

Co wymyśliłem?;
- nowa tylna przerzutka -  Alivio RD-M4000. Tu chyba nie powinno być problemów z kompatybilnością. 
- korba - idealnie byłoby 46-30, no i HT2.
Znalazłem FC-MT210. Czy to się zgra w praktyce z przerzutką i manetką? 

Ewentualnie T4060 Alivio 44-32-22T. Tu już chyba nie powinno być problemów z kompatybilność

Poza powyższą rozterką chyba wszystko powinno współgrać ze sobą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, woland12 napisał:

Znalazłem FC-MT210

2 rz. + https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/tourney/FD-TY710-2-TS3.html

( lub lepsza )

jak masz prosty hak ramy i pancerze/linki ok to mozesz rd-m4000, ja wolalbym nie shadow np. rd-m591

2 godziny temu, woland12 napisał:

Ewentualnie T4060 Alivio 44-32-22T.

tu tez przerzutka przednia do wymiany, obecna tylko 48/38/28.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.03.2020 o 23:40, SoloTM napisał:

2 rz. + https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/ekspekt/tourney/FD-TY710-2-TS3.html 

( lub lepsza )

jak masz prosty hak ramy i pancerze/linki ok to mozesz rd-m4000, ja wolalbym nie shadow np. rd-m591

tu tez przerzutka przednia do wymiany, obecna tylko 48/38/28.

 

godna opcja. Jest to odpowiednie dla prawie każdego, nawet samego sceptyka, który bardzo skrupulatnie rozważa szczegóły:D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mogę ja? Obecnie mam kasetę shimano 10 rzędową 11-36T i korbe 1 rzędową 30T FSA alphadrive, chciałbym zmienić korbę na Sram GX Eagle 26T   a w niedalekiej przyszłości manetke + kasete na sram, reasumując czy kaseta 11-36T lub 11-42T(taką mam w zanadrzu) i korba nie będą się gryźć w obecnej konfiguracji?? Pytam bo lubie ultralekkie przełożenia zwłaszcza w fatbike, pozdrawiam.

Ps. Smacznego Jajka i pijanego zajączka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Aktualny zestwa napędowy jaki mam założony to:

1x12 manetka i przerzutka sram GX Eagle 

kaseta 11-50 i  łańcuch Sram NX Eagle

Żywotność kasety i łańcuchca dobiega konica i myślałem żeby spróbować czegoś innego w rozsądnych pieniądzach. Jakieś ciekawe propozycję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
11 godzin temu, BPatryS napisał:

Teraz mogę ja? Obecnie mam kasetę shimano 10 rzędową 11-36T i korbe 1 rzędową 30T FSA alphadrive, chciałbym zmienić korbę na Sram GX Eagle 26T   a w niedalekiej przyszłości manetke + kasete na sram, reasumując czy kaseta 11-36T lub 11-42T(taką mam w zanadrzu) i korba nie będą się gryźć w obecnej konfiguracji?? Pytam bo lubie ultralekkie przełożenia zwłaszcza w fatbike, pozdrawiam.

Ps. Smacznego Jajka i pijanego zajączka.

Możesz założyć korbę Sram. Pamiętaj, że przy zmianie manetki na Sram musisz mieć także tylną przerzutkę Sram. Kaseta może być dowolnego producenta z odpowiednim zakresem obsługiwanym przez przerzutkę.

7 godzin temu, Parker napisał:

Cześć,

Aktualny zestwa napędowy jaki mam założony to:

1x12 manetka i przerzutka sram GX Eagle 

kaseta 11-50 i  łańcuch Sram NX Eagle

Żywotność kasety i łańcuchca dobiega konica i myślałem żeby spróbować czegoś innego w rozsądnych pieniądzach. Jakieś ciekawe propozycję?

Na standardowy bębenek Shimano oprócz kasety NX jest jeszcze Sunrace z dwoma czy nawet trzema kasetami pod 12s. Łańcuch najlepiej Sram X01/XX1 lub KMC pod 12 rzędów.

Z ciekawości zapytam jaki przebieg kasety i łańcucha, że już się kończą?

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...