Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie muszę wymienić tylną przerzutką Ultegra 6700, chyba kończy się jej czas, jaka inna, oczywiście poza taką samą będzie pasować? 105 5700? Może coś z Dura Ace? 

Poza tym muszę też wymienić korbe, obecnie siedzi FSA chyba Gossamer 50/34, nie pasuje mi do reszty roweru i kończą się zęby niestety. Jaką inną mogę zastosować? Najlepiej coś z shimano. Może być grupa wyżej, niżej, starsza lub młodsza. Jestem na etapie kupowania suportu do ramy bb30 więc oś dowolna. 

Napęd 2x10,prxerzutki ultegra 6700,kaseta 11-28.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Zimą zamierzam zmodernizować rower, o czym już tu pisałem. Szukam sobie nowej korby i stwierdziłem, że z najmniejszej zębatki z przodu i tak nie korzystam, więc wpadłem na pomysł by kupić korbę z dwoma blatami. Problem jest tej maści, że aktualnie mam blaty 44/32/22T i głównie korzystam z blatu 44, czasami 32. blat 22 zęby mówiąc wprost jest praktycznie nowy. Czy jak kupię poniższa korbę (shimano deore), to czy będe mógł w niej zmienić blaty na inne 44/32-34, byle rozstaw śrub pasował ? ? 

https://www.centrumrowerowe.pl/mechanizm-korbowy-shimano-deore-fc-m6000-pd16177/?v_Id=120190 

rower to Kross Level A5 z 2014 roku 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@woojj w tabelce jest, że rd-m6000 sgs obsłuży od 11-34 do 11-42, a przy 46 jest znak zapytania. Ta tabelka to z własnych doświadczeń ? Pytam szczerze, bez ironii bo wg shimano rd-m6000 sgs ma przednią dyferencję 22 zęby a z tyłu 11-32 do 11-36 max.  No i jest jeszcze rd-m6000 gs ( której w tabelce nie ma ) a ta ma wg shimano przednią 10 zębów, a tył tylko kasety 11-42.  Więc jak to jest ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabelka z neta... Ja też mam wątpliwości do kilku zawartych w niej informacji. Bardziej chodziło o odpowiedź dotyczącą Srama 10rz, choć moje doświadczenia są takie że ta dziesiątka X9 będzie sobie słabo radził z kasetą 11-42. Oczywiście są różne patenty, ale tam próg akceptacji pracy jest niski. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos uzupełnienia tabelki:

kasata 11-50 + sram gx 11 działa OK

Właśnie sprawdziłem. I teraz mam problem, bo planowałem sunrace 11-46, a może będzie 11-50 ;-))

....i jeszcze jedno spostrzeżenie manetka gripshift 11+przerzutka 11 działa z kasetą 12 bez jednego biegu. Można by było założyć pełną kompatybilność pomiędzy 11 i 12 u srama. Zmieniając manetkę mamy 11 lun 12 biegów z tą samą przerzutką dokładnie tak jak u shimano.

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

to może i ja spytam o to czy będzie działać, mam:

korba XT FC-T781 blaty 48/36/26

przerzutka przednia XT FD-M770

kaseta tył CS-M770  9s 11-32

powyższe już mam, szukam przerzutki tył, myślę o Deore RD-M592, duży blat z przodu ma znaczenie czy tylko tylna kaseta?

koła 26" jeśli ma to znaczenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie i korba i kaseta ( pojemność ). Czyli różnica mała-duża z przodu to 22 zęby, a z tyłu 21 zębów = 43 pojemność.

Z nowych :

Kup albo rd-m592 ( shadow ) lub 591  ( klasyczna ) czyli wsio deore, albo rd-m772 ( shadow ) lub 771 ( klasyczna ) czyli deore xt.  Ja wybrałbym klasyczną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Chciałbym trochę ulepszyć swój rower ale nie wiem czy taka wymiana będzie miała jakikolwiek sens oraz czy elementy będą kompatybilne. Patrząc na specyfikację teoretycznie powinno wszystko pasować ale nie mam aż takiej wiedzy żeby być na 100% pewnym.

1. PRZERZUTKA TYŁ

Shimano Altus RD-M310 na SHIMANO Alivio RD-T4000

2. KASETA

Sunrace CSM668-8s na SHIMANO Alivio CS-HG51
 

3. Łańcuch

Nie wiem jaki mam aktualnie na SHIMANO CN-HG71

4. WKŁAD SUPORTU

FSA TH-7420ST-W na SHIMANO BB-UN26
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bb-un55. Bb-un70/71/72/73.

Musisz tylko kupić suport pod Twoją ramę i korbę. 3 parametry. Rodzaj gwintu ( bsa czyli anglik lub ita czyli włoski ) długość mufy suportowej ( ramy ) może być 68,70, albo 73 mm. Długość osi suportu, o krorym decyduje korba np 122,5 mm, 113 mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Pewnie dla większości będzie to śmieszne pytanie, ale jestem laikiem w serwisowaniu i zabrałem się za to pierwszy raz.

Dokupiłem sobie blaty wymiarowo wszystko pasuje, tylko mam problem z odległością między nimi, czy są jakieś tulejki pomiędzy nimi bo jak skręcam blaty to są one bardzo blisko siebie.

Przy demontażu starych raczej nie zauważyłem nic.

dzięki za pomoc

pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...