Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Rower Kands maestro 2014

przerzutka alivio M430 8s rozerwana na pół więc potrzebuję czegoś na przeczekanie jak najtańszego (jestem na etapie zakupu roweru)

Czy tourney bedzie kompatybilny? Hak w ramie jest cały i zdrowy

https://allegro.pl/przerzutka-tylna-shimano-tourney-rd-ty300d-6-7-8rz-i7472749890.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kolejne pytanie. Wybrałem taki zestaw:

Deore RD-M592 Przerzutka Shadow 9-biegowe czarny

Deore XT CS-M770 Kaseta rowerowa 9-rzędowy szary

Deore CN-HG53 Łańcuch rowerowy 9-rzędowy szary

FC-MT300 Korba 44/ 32/22 z. 3x9 rz. czarny

ST-EF505 Klamkomanetka prawa, 9-biegów czarny

Do tego na swoim rowerze mam już przednią przerzutkę deore więc stwierdziłem, że to będzie ze sobą pasować? Co mi jeszcze potrzeba do tego zestawu? Czy wszystko będzie ze sobą współgrać? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
mam prośbę o ocenę upgrade'u, czy to zadziała ze sobą?

obecnie mam w rowerze (Marin Muirwoods, używany typowo w mieście) napęd 3x9:

przód: korba kwadrat Suntour XCR6 (48/36/26) + Altus, tył: kaseta HG200 12-36 9s + Alivio, do tego manetki Altus 3x9 i łańcuch KMC X9

Chciałbym zmienić to na HT czyli Korba Deore M591 44/32/22 9s, zmiana kasety na 11-32 i wymiana manetek na Deore SL-M590 3x9.

Czy zostawić kasetę 12-36 i kupić Deore M591 48-36-26 do tego zmiana manetek na Deore M590?

Czy to ze sobą zagra?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz przerzutkę przednią, model konkretny. ( chociaż jeśli obsługuje 48/36/26 to z 44/32/22 też powinna sobie poradzić, ale to trzeba sprawdzić ). Lepiej chyba 44/32/22 i kaseta 11-32 ( ewentualnie 11-34 jeśli chcesz mieć bardzo miękko ) Wszystko generalnie jest ze sobą kompatybilne z tego co wymieniłeś ( podaj jeszcze model przerzutki tylnej, jakie to alivio ? rd-m4000 ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kilka pytań odnośnie napędu. W tej chwili mam w moim rowerze napęd 3x9, korbę deore, tylna przerzutka seryjna alivio która zaczyna się kończyć. Mam kupioną nową deore xt ale 10rz, planowałem na przyszły sezon ją założyć razem z nową manetką, kaseta 10rz i łańcuchem. Zacząłem się jednak zastanawiać nad przydatnością przedniej przerzutki i 2 mniejszych blatów, bo praktycznie jeżdżę tylko na największym i dobieram sobie tylne przełożenia a widziałem, że ostatnio coraz częściej można zauważyć napędy 1x i tutaj pytania: Czy mogę u siebie zastosować napęd 1x10? Czy będzie to dobrze funkcjonować z tą przerzutką? Dodam, że jeżdżę raczej długie trasy większość szosa więc zależy mi bardziej na większych przełożeniach i osiągach. Na razie chce się jak najwięcej dowiedzieć w jakim kierunku najlepiej iść, co będzie najkorzystniejsze dla moich wymagań zanim zacznę kompletować części. Może napęd 1x11 żeby nie brakło przełożen i wtedy ewentualnie wymiana tej przerzutki na 11rz ? Wszelkie rady mile widziane pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok fajnie czyli idę w napęd 1x, teraz co dalej z tyłu 10rz czy 11rz? Z przodu wiem, że też będę musiał założyć z tego co się doczytałem blat narrow, jakiej wielkości będzie najlepszy? W tej chwili mam z przodu korbę shimano deore FC-M590 44-32-22 a tył kaseta CS-HG400 11-32 + łańcuch CN-HG53. 

Mam jeszcze niezałożoną nową przerzutkę deore RD M6000 10rz SGS ale jak będzie konieczność to ją odsprzedam i kupię inną.

Edytowane przez Korczus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...