Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

HG40 da się rozciągnąć o 1% w 500km, prawdopodobnie nie każdy bo z tego co ludzie piszą to jest spora loteria jak chodzi o ich trwałość, pewnie wychodzi to z więcej niż 1 fabryki i dlatego są takie różnice. Generalnie Shimano łańcuchów nie warto kupować, cena/jakość jest chyba w KMC .73 najlepsza.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teście, który robił jakiś magazyn na rozciąganie, Shimanowskie wysokie grupy 10/11s Ultegry czy DA wychodziły bardzo dobrze. Miały problem z trzymaniem wymiaru z nowości o kilka dziesiątek, ale potem nie rozciągały się mocniej niż zwycięzcy Conexa. O tych 8rz też słyszałem, że guma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nic nie pytam, chciałem się tylko pochwalić:

Drogą kupna za 40zł nabyłem manetkę sl-4600. Czytałem, teoretyzowałem, w końcu po prostu musiałem sprawdzić...

Tym samym stałem się posiadaczem napędu 10s (11-34) obsługiwanego przez... rd-m570 czyli przerzutkę z zeszłego wieku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, DzikiKoziol napisał:

teraz szukam kółka 28

 

17 godzin temu, DzikiKoziol napisał:

w rozsądnej cenie, pod kasetę.

Tanio i dobrze, i dosyć pancernie to obręcze RYde/piasty Sh.deore-alivio/ szprychy sapim leader.

http://e-bmx.pl/opis/4290289/obrecz-28-rigida-zac-2000-32otw.html

możesz u nich złożyć za małą kaskę

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.centrumrowerowe.pl/kolo-wheels-mfg-swift-joytech-802dse-pd13415/?v_Id=58445

http://allegro.pl/kolo-tyl-28-wzmacniane-shimano-t3000-8-9-10s-cz-i7222314874.html

 

Jest jakaś znacząca różnica jakościowa, czy nie? W miarę możliwości chcę uniknąć kosztów przesyłki i kupić koło, kasetę i klucz u jednego sprzedawcy. Dziękuję Wam serdecznie za pomoc. :*

 

 

Edytowane przez DzikiKoziol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DzikiKoziol napisał:

Jest jakaś znacząca różnica jakościowa, czy nie?

Trwałość podobna ze wskazaniem na piastę shimano, natomiast bębenek ( który najprawdopodobniej pierwszy się skończy lub stożki piasty ) łatwiej dostać od shimano ( najłatwiej całą piastę i przekładać to co akurat padnie )

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie współdziałania komponentów szosowych z MTB. Czy klamkomanetka Claris R2000 będzie działała z przerzutką SLX RD-M670 i obsłuży to ośmio rzędową kasetę?Plan jest taki, że kupiłem rower Romet Aspre i chcę w nim zmienić korbę na Claris R2000 oraz zamontować przerzutkę SLX RD-M670, która leży w szufladzie. Tylko nie mam pewności czy to zadział, stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...