Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam nad 1x11. Możliwe, że się zdecyduję na komplet M8000 ale zobaczyłem alternatywę dla kasety M8000 w postaci Sunrace MX8:

 

https://www.sbike.pl/czesci-mtb-trekkingowe-kasety-11-biegowe-kaseta-sunrace-mx8-11-speed-11-42t-czarna-o_l_260_10851.html

 

Kusi mnie bardzo, bo idealnie wpisuje się kolorystycznie w budowany projekt, czarna z czerwonymi akcentami. Stopniowanie identyczne jak w M8000 co mi bardzo odpowiada. Na dodatek waga ciut mniejsza niż produkt wędkarzy. Czy macie ktoś doświadczenia z tą kasetą? Jakieś opinie, warto/nie warto? Nie szukam oszczędności, różnica w cenie jest dla mnie pomijalna, ale bardzo mnie interesuje czy są przeciwwskazania co do zamówienia tej kasety zamiast systemowej XT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie z MX8 tylko z MS3 w kolorze czarnym miałem styczność i po niecałych 200km wyglądała tragicznie (jak standardowa uwalona syfem) , efekt był tak wkurzający , że znajomy bardzo szybko wrócił do standardowej srebrnej. Jeśli wybór  kierowany jest głównie kolorem to nie polecam aby się nie rozczarować.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potrafię porównać, myślę natomiast, że Sunrace może się już cenić - uważać się za markę, są na rynku kupę lat , już na przełomie wieków pierwsze "chińskie" przerzutki/ manetki do makrokeszów były od nich. Cenią się na pewno jeśli chodzi o wolnobieg 8 rzędowy który w porównaniu do innych chińczyków to niebo a ziemia, ale i cena - droższy od shimano 7-demki i to wyraźnie. Szukam kogoś kto miał okazję potestować te tańsze napędy ponieważ jak się mój skończy to planuję kasetę i łańcuch złoty dać, dla cieszenia oka;) ( napęd mam 9 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

chciałbym abyście mi pomogli w pewnej prostej (lecz dla mnie na razie trudnej) kwestii. Myślałem, że o rowerachwiem prawie wszystko i prawie wszystko ogarniam, ale .... no właśnie

Pacjent to rama stumpjumper fsr z 2008 roku Link: https://www.specialized.com/jp/en/s-works-stumpjumper-fsr-26/p/21722

Jest tam specyfikacja, ale.... znowu.

jaką zamontować  przerzutkę do korby pod system x2 (38/24). Chcę zrobić system 2x9. Kaseta 11-34xt, manetki x0, tył x0 średni wózek, przód przerzutka od 2x10

Korba xt785 38/24

Mam gołą ramę i resztę z mojego HT, ale co dać z przodu. Pomierzyłem, poczytałem, i wywnioskowałem, że do fulla muszę zamontować przerzutkę E-type.

Później jak dalej czytałem, to ktoś pisał jakiś spec blaszkach potrzebnych do montażu takiej przerzutki ? Tylko co to jest/jak wygląda bo szukam w necie i nie mogę się niczego doszukać.

Może ktoś ma takiego fulla i zrobi jakieś foto jak to wygląda w naturze?

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Robię koledze upgrade roweru Kellys Magic Cross Country (2007) w którym napęd był 3x9 i zmieniamy na 3x10, zapadła decyzja na pełną grupę trekingową Shimano Deore LX (2017-2018) i mam problem z przerzutką przednią mianowicie była tam zamontowana przerzutka Shimano Deore LX o symbolu FD-M581A i kącie ramy 66° - 69° czyli powinienem zastąpić ją przerzutką FD-T671-6 i niestety nigdzie nie umiem jej namierzyć są tylko dostępne FD-T671-3 czyli na kąt ramy 63° - 66° i tu moje pytanie czy będą jakieś problemy jak zamontuję przerzutkę dedykowaną do kąta ramy  66° - 69° zamiast 66° - 69° ? A może zostawić starą przerzutkę, tylko czy ona obsłuży korbę FC-T671 44-32-24T do tej pory była korba FCM542 44-32-22T?

Wykaz planowanych zmian:

image.png

 

image.png

Edytowane przez sztorm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FD-T671 z kątem 66°- 69° nie możesz znaleźć bo takiej nigdy nie było (shimano nie oferuje żadnej trekingowej przerzutki Down Swing pod 10s dla tego kąta). To czy z kątem 63°-66° podpasuje można stwierdzić jedynie organoleptycznie choć jest spore prawdopodobieństwo że zagra (swego czasu użytkowałem z powodzeniem takiej przerzutki w ramie dedykowanej pod 66°- 69°) , twoja obecna przerzutka też zadziała aczkolwiek może nieco "zmulać" zmianę i będzie trochę zabawy z precyzyjną regulacją. Najbezpieczniej byłoby zamontować Top Swinga FD-T670 ( a z tego co widzę nie powinno być z tym problemu w twojej ramie).

Co do innych elementów to :

- suport BB52 ma kiepską trwałość , lepiej wziąć BB70 lub Accenta BB-EX1

- jeśli waga nie ma dla ciebie priorytetu to zamiast kasety HG81 weź HG500 - trwałość ta sama a cena niższa

- jeśli chcesz zachować nowy napęd jak najdłużej to zamiast łańcucha HG95 weź KMC X10 będzie zdecydowanie trwalej

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Obmyśliłem sobie taki napęd, korba FC-T610 48/36/26, suport XT BB MT800 lub Accent BB EX PRO, przerzutki przód XT FD-T8000 tył XT RD-T8000, (ewentualnie przód FD-M781, tył  RD-M786 ) Manetki XT SL-M780.  I tu mam pytanie jaką kasetę i łańcuch do tego zastosować? Po głowie mi chodzi CS-HG500 11-42T ale nie wiem czy mi to przerzutki ogarną i czy to będzie dobrze ze sobą współpracować? Czy pozostać przy kasecie 11-36  np CS-HG50? 

Edytowane przez Luk5007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z korbą 48/36/26 i kasetą 11-42 nie zagra ci żadna dostępna przerzutka od shimano (będzie brakowało pojemności) a dla kasety 11-36 musisz dać RD-T8000 bo ta ma max 47T (RD-M786 nie zagra bo ma 43T). Na przód FD-M781 też nie zagra (nie to stopniowanie zębatek) , musisz dać (skoro ma być XT) wspomnaien FD-T8000 lub starsze FD-T781.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak się spodziewałem, że 36T z tyłu to będzie max. Podpowiedzcie jeszcze który suport wybrać, chodzi mi o to aby był w miarę trwały.  Może ktoś podpowie też jaki łańcuch do tego w miarę dobry, bo kaseta CS-HG50 wydaje się być całkiem niezła biorąc stosunek jakość cena? Chyba że polecacie coś innego? A i tak jeszcze mi się przypomniało, mam jeszcze dylemat z przednią przerzutką, czy wybrać top czy down swing co polecacie?

Edytowane przez Luk5007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie rozumiem, 3rz korba o gigantycznym zakresie, a do niej typowo terenowa kaseta 11-36? Co to ma być? Po to są takie korby, by nieco zacieśnić kasetę. Przełożenie 48:11 jest praktycznie identyczne jak w rowerze stricte szosowym 53:12, a którego poza sporymi zjazdami naprawdę ciężko użyć.

Przemyśl sobie kolego raz jeszcze to, co chcesz zbudować, bo nie sztuką jest mieć, sztuką jest z tego skorzystać, a jak domniemam, jest to rower krosowy, a nie typowa szosa na wyścigi. Moim zdaniem lepiej zejść z korby na 44/32/22 i dać kasetę 11-32 (a ta najlepiej od Srama). W praktyce najtwardszy bieg nieco zmięknie, a przez to stanie się użyteczniejszy oraz dzięki ciaśniejszemu stopniowaniu będziesz mógł lepiej dobierać przełożenia. Dodatkowo najlżejsze przełożenie 22:32 będzie odpowiednikiem 26:38 czyli bliżej ci nawet będzie do tego co chciałeś uzyskać z kasety 11-42.

 

A jak chcesz trwały suport, to poczytaj moja propozycję:

 

Edytowane przez Arni220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Arni220 napisał:

Moim zdaniem lepiej zejść z korby na 44/32/22 i dać kasetę 11-32 (a ta najlepiej od Srama).

Dokładnie taki napęd mam w tej chwili,  nie jest źle, ale muszę przyznać, że dość często brakuję mi jeszcze twardszego przełożenia. W okolicy gdzie mieszkam mało jest górek, większość to płaski teren, stąd decyzja o takiej korbie. W razie wypadu gdzieś w bardziej górzysty teren, myślę, że na najlżejszych przełożeniach też nie będzie większego problemu z podjazdem pod górkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bardziej doświadczonych cyklistów. Planuje zakup:

- przerzutka tylna SRAM X5 9rzędów - tu pytanie czy długi czy średni wózek? Dodam, że pojemność napędu to 39T

- manetka trigger SRAM X4 8 rzędów - posiadam kasetę 8 rzędów, więc rozumiem, że manetka musi obsługiwać dokładnie taką ilość rzędów? Co z kompatybilnością do w/w przerzutki? Liczba rzędów nie będzie przeszkodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, shuwar napisał:

- przerzutka tylna SRAM X5 9rzędów - tu pytanie czy długi czy średni wózek? Dodam, że pojemność napędu to 39T

Średni GS.

7 godzin temu, shuwar napisał:

- manetka trigger SRAM X4 8 rzędów - posiadam kasetę 8 rzędów, więc rozumiem, że manetka musi obsługiwać dokładnie taką ilość rzędów? Co z kompatybilnością do w/w przerzutki? Liczba rzędów nie będzie przeszkodą?

Kaseta taka jak ilość rzędów manetki , przerzutka 9s bez problemu współgra z manetką 8s.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...