Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Nic osobiście z 10s szosowego nie testowałem,więc nie mogę nic polecić na 100%.Był natomiast jakiś wątek na forum gdzie było o przerzutkach szosowych i dużych koronkach w kasecie.Wiem natomiast z własnego doświadczenia,że przerzutka Sora RD-3500 GS 9rz która teoretycznie obsługuje max 32T bez problemu daje sobie rade z 36T.Więc np.Tiagra RD-4700 GS która obsługuje 34T nie powinna mieć problemów z ogarnięciem 36T

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tigra 4700 ma inny ciąg linki i nie jest kompatybilna z wcześniejszymi szosowymi 10s , będzie działać tylko z klamkomanetkami ST-4700.

Jeśli już chcesz kombinować z tylną zmieniarka to bierz coś z MTB 9s np. Deore RD-M592 ma max.34T ale 36T też ogarnia.

Edytowane przez gtb
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

kupiłem rower typu gravel 

https://katalog.bikeworld.pl/2016/web/produkt/rowery/szosowe/raleigh/47205/mustang_4/2

 

korba w tym rowerze to 50-34 , kaseta 11-30. Obawiam, się że przy trudniejszych podjazdach może mi brakować przełożeń. Czy jest możliwość wymiany bez problemu kasety na 8 rzędową ale np 11-32 albo 11- 34?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2018 o 11:19, Moorzyn napisał:

Zamierzam niedługo przejść na 11rz. Planuję na przód zębatki 30-34 do przerzucania i 11-46 na tył. Jaką długość wózka potrzebuję? Jakieś polecane modele łańcuchów?

 

W dniu 12.02.2018 o 11:25, gtb napisał:

Jeśli to do 1x11 to wózek GS , łańcuch KMC X11.

Panowie mam podobny temat koło 29" 1x11 doliczyłem się ze przy zębatce przód 32-34 (jajo) potrzebuje kasetę 11-50T aby minimalne przełożenie wyszło poniżej 0,700. 

1. Czy standardowa (?) przerzutka GX obsłuży mi taki zakres? jeśli nie to z jakim wózkiem, oznaczeniem przerzutkę mam kupić? 

2. Nie znam się na tych nowych korbach GX, czy w którymś z nich mam możliwość zamontowania mniejszej zębatki niż 32T, przy czym wolałbym ze standardowym rozstawem. 

3. Generalnie zmierzam do tego aby nie kupować patelni 50T tylko zostać przy 46T ale do tego potrzebuje mniejsza zębatkę z przodu, jak nie korba GX to co w podobnym budżecie i zastosowaniu. Chodzi głownie o cenę bo nawet tania kaseta sunrace 50T mx80 jest droga :P a poza tym dramatycznie ciężka. 

Na ten moment nie mam jeszcze nic kupione, ale czas nagli i muszę się szybko decydować, w dobrych pieniądzach mogę dostać kompletny zestaw GX i taki prawie zamówiłem ale pojawiły się wątpliwości co do kasety i przełożenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Silver400 napisał:

2. Nie znam się na tych nowych korbach GX, czy w którymś z nich mam możliwość zamontowania mniejszej zębatki niż 32T, przy czym wolałbym ze standardowym rozstawem. 

Masz możliwość, bo zębatki napędu 1x są mocowane w systemie Direct Mount.
Tu masz np. zębatkę 28t pod SRAMa: https://banless.pl/pl/p/Zebatka-owalna-SRAM-Direct-Mount-GXP-6mm/24
Mam oczywiście na myśli nowe korby.

Z tego co widzę, zejście poniżej 0,7 przy zębatce 46t powinno być możliwe przy owalu 32t (spotkałem się z informacją któregoś producenta, że do kalkulatorów powinno się wpisywać właśnie wartość nominalną). Biorąc jednak pod uwagę rozmiar w najszerszym miejscu, efekt ten osiągniesz z owalem 30t.

Kasetę proponowałbym SLX lub XT 11-46. Są lżejsze i tańsze od SRAMowskich. ;)

A odnośnie punktu 1. musi się wypowiedzieć ktoś inny, bo mi się to zawsze pierdzieli...

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "SoloTM" kupiłem częsci i wymieniłem. Zębatkę przednią łańcuch oraz suport. Nie wymieniona tylko kaseta.  

201802151_qnrqpha.jpg

Tak wygląda całość.

caly-nape_qnrqpnx.jpg

 

Korba niedroga i może tandetna, ale przecież na tym łańcuch nie przeskakuje?. Jakby własnie na kasecie, przy mocnym naciśnięciu na pedał na najmniejszej przerzutce szczególnie. C]ała wymiana i remont był spowodowany zużytym kołem oraz luzami w supporcie i przeskokami łańcucha.  Wygląda na to, że to nie pomogło!? 

 

Kupiłem nawet nową przerzutkę, myślałem, że jak to tylko na małej to skróciłem łańcuch ( myśląc, że to naciąg)  Zupełnie nie rozumiem co tam może przeskakiwać?  Ma ktoś jakiś pomysł? Wygląda to tak jakby z tyłu, bo łańcuch widzę na korbie poza tym przekręcić trzydzieści pare zębów to początkujący takiej siły nie ma ;)

 

Na tylnym kole często widzę uszczelniacz wypadający na oście co w kasetę wchodzi.  Przerzutki ustawione, chodzą ładnie, moge się przyczepić do lekkiego bicia kasety jak koło się kręci a kaseta stoi. 

Edytowane przez klonas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeskakuje z tyłu to i wolnobieg ( nazywasz to kaseta ale to wolnobieg )do wymiany, lub spróbuj założyć stary łańcuch, jeśli były ogniwa sprawne i niezapieczone. A korba na pewno jest na wąski łańcuch? 

Tym, że wolnobieg rusza się lekko na boki się nie przejmuj. To normalne o ile nie jest b. duże.

Edit

Chociaż może to być i kaseta :)

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w rowerowym razem z łańcuchem ( jednak patrząc na pedały nie widzę przeskoku ( jakby tył )  Przed remontem też przeskakiwało. Przyznaje, żę myłem myjką cisnienową dość mocno ten wolnobieg. Dziwi mnie tylko, że przeskakuje na najmniejszej, czy możliwe, że wypłukałem coś tam i dlatego przy najmocniejszej skacze? 

Przyznam, że wydaje mi się, że to bez znaczenia na którym biegu by przeskakiwało? Chyba, że im dalej od koła większa dźwignia i większe wykrzywienie? (filozofuje ) ;)

     Wolałbym zostawić  oryginał jak widać na zdjęciu wyglądają dobrze i  jest z dobrej stali " Japan " not chaina;)/ A ta korba co kupiłem to dramat na kilka tysi km . Facet w serwisie mówił, że ta kaseta jakaś nakręcana jest ( chyba chodzi o to, że częściowa. ? 

Czyli coś takiego mam kupić oraz klucz do tego. Gość w serwisie mówił, że to jakieś skręcane te zębatki mam?

http://allegro.pl/wolnobieg-6-rzedowy-shimano-mf-tz20-14-28-i5124143335.html

 

Sorki za niewiedzę, z suportem też byłem zielony a teraz już koledze wymieniam :D 

 

Edytowane przez klonas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten link ktory daleś do wolnobiegu jest nakręcany, ale Ty możesz mieć piastę na kasetę starego typu, gdzie ostatnie zębatki były właśnie nakręcane, a pierwsze - największe - nakładane - taka kaseta w 95 % a w 5 % wolnobieg.  ( nie wiem na pewno - za duża staroć jak dla mnie tylko ze 2 razy widziałem na oczy ) musiałbym się z bliska przyjrzeć, ew. wrzucic oznaczenie piasty do netu i zobaczyć co to za piasta. Przeskakiwać z tyłu zaczyna na najczęściej używanym biegu ( z reguły jest to najmniejsza koronka )  - najbardziej zużytym, na zdjęciu masz łańcuch na tej zębatce - nie widac zębów - nie widząc cięzko określić stan zużycia. Ile zębów ma najmniejsza koronka?  Wrzuć fotkę najmniejszej koronki. Od mycia nie powinno nic przeskakiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno zastanawiam się nad wymianą w ciemno. 50 zł to nie jest majątek ;) Tylko aby to to było przyczyną, właściwie dlatego pytam, no i ta jakość, ta wygląda na oryginalną a stal solidna.

Przerzutkę zmieniłem na identyczną postiron , ale jej noga z zębatkami była troszkę dłuższa.  Reszta identyczna, skrócenie łańcucha też nie powinno zaszkodzić. No nic,  dziękuję i jutro ładuję fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc naciąg łańcucha wygląda tak: Czy dobrze opasa łancuch zębatkę? może za mało zębów? nie wydaje mi się, ale kto wie.

201802151_qnxppas.jpg 

 

Zębatki tak, obracałem robiłem prawie całą zębatkę, widać, że ma lata, ale raczej dobrze wygląda?. 

201802161_qnxppaa.jpg

 

201802161_qnxppaq.jpg

201802161_qnxppqp.jpg

201802161_qnxppqh.jpg

201802161_qnxppqr.jpg 

 

Zaczynam mieć wrażenie, że to łańcuch skacze na zębatkach co gorsze na większej też. przy mocnej sile. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba kaseta na 6 biegów - trzeba zapytać rasowych retro maniaków i to tych co znają się na latach 80 tych, pierwszej połowie ;)

Spróbuj założyc tam temat, jeśli nikt tutaj nie pomoże - wg. mnie masz kasetę 6 biegową - może być o taką trudno - ale są lepsi ode mnie w tym temacie.

http://forum.retromtb.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, chyba tylko ty jesteś zainteresowany moim problemikiem. Kasetę kupię , mnie tylko martwi ewentualna możliwość, że to nic nie da. 

     Korba nowa, łańcuch nowy to musi być kaseta jakaś niekompatybilna. Myślałem jeszcze, że to może być naciąg łańcucha, wyrobiona sprężyna czy inne coś dlatego skróciłem łańcuch o jedno całe ogniwo nie pomogło.  

Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...