Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kamfan napisał:

Szybkie pytanie przerzutka przednia Top Swing z napędu 3x10 będzie pasować do 3x9?

Do klasycznej korby 9s (44/32/22) nie będzie - za mała pojemność (na młynku łańcuch ociera o wózek przy twardszych przełożeniach kasety a i samo przejście ze średniej na duża wydaje się zamulone),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ocieranie na młynku to nie jest po prostu kwestia dodania jednej podkładki pod suport? A z tego co wiem korby 3x10 też są z zębatkami 44T, więc chyba z pojemnością nie będzie problemów, bardziej zastanawiam się nad tym czy różnica w rozmieszczeniu zębatek nie będzie kluczowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kamfan napisał:

A to ocieranie na młynku to nie jest po prostu kwestia dodania jednej podkładki pod suport? A z tego co wiem korby 3x10 też są z zębatkami 44T, więc chyba z pojemnością nie będzie problemów, bardziej zastanawiam się nad tym czy różnica w rozmieszczeniu zębatek nie będzie kluczowa.

Ocieranie występuje o dół wózka z przerzutką górską z serii Mxxx (te mają pojemnosć 18T). Przerzutki dedykowane pod korby 44/48T pod 3x10 są wersjami trekingowymi z serii Txxx (te już mają 22T). Rozmieszczenie zębatek nie ma tu żadnego znaczenia (jest identyczne).

Edytowane przez gtb
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba bedzie trzec o wozek na młynku - ale niech @gtb powie

/edit

albo i bedzie dzialac skoro pojemnosc 22 ?

Przerzutka przednia Shimano Deore LX FD-T671 3rz Down Swing

Deore LX należy do jednych z najwyższych klas Crossover łącząca dynamiczne osiągi rowerów MTB z lekkością i płynnością działania komponentów do rowerów szosowych - wszystko to przy zachowaniu najwyższej jakości, luksusu i komfortu. Deore LX sprawdza się zarówno podczas wymagających wypraw.

SPECYFIKACJA

  • Przerzutka do napędów 10 rzędowych,
  • Kompatybilny łańcuch: HG-X 10 rzędowy,
  • Obejma 34.9mm/31.8mm/28.6mm,
  • Przerzutka typu Down Swing - wózek przerzutki pod obejmą,
  • Uniwersalny ciąg przerzutki (dolny lub górny),
  • Linia łańcucha - 50mm
  • Kąt ramy: 63-66
  • Zęby dużej tarczy: 44-48T
  • Całkowita pojemność - 22T
  • Maksymalna różnica między zębatkami - 12T,
  • Przerzutka do mechanizmów korbowych 3 rzędowych,
  • Waga katalogowa: 172g
Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Michulo napisał:

Czyli przerzutka 3x10  o pojemności 22T da radę z korbą  3x9  44/32/22 ?

Tak , da radę . Do do wyboru masz tylko Deore (FD-T610/611) , Deore LX (FD-T670/671) lub Deore XT (FD-T780/781).

Przy przerzutkach trekingowych należy zwrócić uwagę na kąty bo występują w dwóch (63-66 i 66-69) nie zawsze zamiennie, do rowerów MTB zazwyczaj idzie 66-69.

Edytowane przez gtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te kąty ramy ?

Kąt ramy: 63-66 i 66-69 mimo poprawnej pojemnosci 22z i różnic w koronkach 12 t - jaką robią różnice?

FD-T780 ma 66-69 stopni

 FD T671 ma 63-66 stopni

obie niby trekking

@gtb - plis wytłumacz do końca jaka będzie różnica :D

/ do fulla 66-69 lepsza  niz 63-66  bo kąty się zmieniają ?

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnych doświadczeń :

- przerzutka 63-66 w ramie MTB działała bez problemu

- przerzutka 66-69 w ramie trekingowej (z dużym kątem podsiodłówki) nie chciała dobrze działać , po zmianie na 63-66 problem zniknął

Kąt dobiera się pod konkretna ramę , aczkolwiek większość ram jest pod 66-69 , pod ten mniejszy to raczej typowe turystyczne trekingi i mieszczuchy.

Edytowane przez gtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 72 zapewne wziąłeś z geometrii ramy a tam kąt ten jest wyliczany względem linii środek piasty przód/tył. Dla przedniej przerzutki kąt wyliczasz dla podsiodłówki względem linii środek tylnej piasty - środek mufy suportu a tu wartość dla twoje ramy zapewne zamknie się w 66-69 (hihi zawsze lubiłem zestawienie 69 ;) ).

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

To już dla mnie nieco za-daleko do przodu, więc pytam. Czy przednie zmieniarki Szymańskie MTB 11s mają ciagle taki sam ciąg jak 9-tki i 10-tki?

Końkretnie chodzi mi o M8020-E, czy da sie to-to powiesić pod 9-tkowego lub 10-tkowego gripa od sramolca...

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam Krossa Vento 2 z 2017 jak w linku: https://www.kross.pl/pl/2017/road/vento-2-0 z całym osprzętem na Claris.

Chcę wymienić mechanizm korbowy na Hollowtech 2, ale nie chcę wymieniać kasety ani manetek. Czy Sora taka jak w linku https://www.olx.pl/oferta/korba-shimano-sora-3400-50-34-170mm-hollowtech-wklad-suportu-CID767-IDrEUzx.html będzie działała poprawnie czy będzie się gryzła z kasetą? Claris to 2x8, Sora to 2x9, różnica nie jest stąd moje pytanie. Łańcuch będzie pasował czy do wymiany?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...