Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam rower szosowy na osprzęcie Shimano Tourney 2x7. Kupiłem trenażer Elite Turno. W instrukcji trenażera opisane jest, że obsługuje kasety 9/10/11 rządowe. Czy kaseta 9 rządowa np.  Shimano Alivio CS-HG400-9 będzie kompatybilna z resztą osprzętu na 7 przełożeniach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie co to za różnica czy to koło z kasetą 7 na bębenku 8/9... czy 7 na 7 czy wolnobieg? Do trenażera koło raczej mało kto rozbiera i przekłada kasetę... trzeba kupić kasetę 7 albo 8 bo znacznie łatwiej ją kupić (jest kompatybilna z 7, jeden skrajny bieg będzie niedostępny) i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ma prośbę o pomoc w kompatybilności przerzutki.

Czy przerzutka przednia SRAM RED 2x11 yaw - https://allegro.pl/oferta/sram-red-22-yaw-przerzutka-przod-2x11-nowa-11098374252

będzie kompatybilna z przerzutką na kierownicę prostą typu SRAM X0 np- tego typu mtb

https://www.rowertour.com/p/83022/sram-x0-trigger-manetka-dzwignia-przerzutki-2rz.-lewa-czerwona?gclid=Cj0KCQjw18WKBhCUARIsAFiW7JzWC3alfaL5dMfGWsTREY5Oyy1X-46yjCl7-eeaS0uN2QPuVt8s_a8aAr0NEALw_wcB

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. Właśnie założyłem sobie do mojego Scotta Scale 920 2019 nowe koło z tyłu z bębenkiem Shimano microspline, kaseta slx, przerzutka xt. Zostawiłem z poprzedniego napędu korbe sram truvativ stylo DUB na nowym blacie 3mm offset. Problem jest taki że chyba przekos jest za duży bo na dwóch pierwszych biegach mocno słychać i widać jak łańcuch na dole blatu gdy z niego schodzi ,  zaczepia się o zebatki. Co można z tym zrobić? 

https://youtube.com/shorts/oOEidjKCeVg?feature=share

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

krótkie pytanie.

Sprzedałem rower. Został mi po nim pająk z pomiarem Quarq Dzero - pająk montowany na 8 śrub. Wcześniej był zamontowany do korby Quarq prime, GXP. Chciałbym go użyć.

Czy dowolne ramiona pod pająk montowany na 8 śrub będą pasować czy muszę zwrócić uwagę na coś jeszcze? Głównie chodzi mi o to, że nowe to DUB, stare GXP. Długość 165 oznacza marny wybór.

Rozumiem, że tak i wszystko jedno i ramiona korby 1 i 2 rzędowej też będą takie same - a pająk mam. Ale gdzieś tam czytałem, że ramiona korb DUB z pająkiem pod GXP miałyby spowodować jakieś minimalne przesunięcie w którąś stronę (?) i nie wiem czy to jest kwestia jakiejś podkładki. Ani czy to w ogóle prawda - nie ogarniam już "standardów", to zbyt skomplikowane :)

Edytowane przez heavy_puchatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by co to ja dalej nie wiem :)

Za to dołożę jeszcze jedno pytanie - do czegoś właściwie służy to wydłużenie ośki w nowych korbach Srama (WIDE)? 5mm, czyli 2,5mm na stronę - rozumiem, że jest mowa o zrobieniu więcej miejsca na oponę przy napędach 2X wraz z inną konstrukcją przedniej przerzutki. Ale takie korby dostępne są też przy napędach 1X gdzie przedniej przerzutki nie ma.

Pytam, bo te oznaczone jako WIDE po prostu... łatwiej kupić. Takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,zamierzam zmienić w moim rowerze kasetę z 10s na 11s. Posiadam piastę Octane One Orbital Pro. Pytanie brzmi, czy ta piasta zmieści kasetę 11s stopniowanie 11-46/11-50. Obecna kaseta ma 10 przełożeń,stopniowanie 11-42. Jeśli chodzi o kasetę, chciałbym zamontować kaseta od Ztto, także jak macie jakieś doświadczenia z tym produktem proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szykuję się do wymiany korby która jest na kwadrat, i chciałbym już wymienić na hollowotech 2, na co zwrócić uwagę ? myślałem nad takim zestawem https://allegro.pl/oferta/korba-shimano-fc-mt210-36-22-2-x-9s-175-mm-suport-9835299173 rozmiar mufy to wiem mam 73mm, podany jest też wymiar gwintu, nie wiem jak to sprawdzić w rowerze, rower to https://www.specializedconceptstore.co.uk/product/13880/2019-men-s-rockhopper-comp/  czy tylko wymiary mufy i suportu musza się zgadzać czy jest jeszcze coś ważnego ? chodzi aby korba była w tej samej lini co stara, ilość zębów i dł ramion korby zostają bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...