Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, postanowiłem zostawić moją przerzutkę tylną RD-M610, gdyż moim zdaniem nie ma sensu kupować nowej skoro ta działa (muszę tylko wymienić kółka, bo te są zużyte) Moja przerzutka posiada kółka 11 zębów. Muszę kupić kółka dedykowane do tego modelu czy mogę kupić obojętnie jakie? (typu kółka do rd-m6000, lub jakieś XT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, klausPL napisał:

Może takie kółka:

To jest też dobry wybór. Jedyny problem to taki że jeśli zaniedbasz troszeczkę czystość napędu to w te ażurowe otwory wejdzie brud i będziesz drutem lub śrubokrętem dłubał aby wyczyścić kółka. Ja jestem zwolennikiem pełnych kółek łatwiej jest utrzymać je w czystości.

Edytowane przez leejoonidas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Po 7 latach będę musiał wymienić tylną przerzutkę w moim Kross hexagon X6 2014 bo za Chiny ludowe nie jestem wstanie jej wyregulować. Chyba sprężyna już za słabo dociska.

https://katalog.bikeworld.pl/2014/web/produkt/rowery/mtb_26_hardtail/kross/31687/hexagon_x6

 

Manetki to Shimano Tourney ST-EF51-A, 8 biegów. Obecna przerzutka to Shimano Acera M390. Czy w takim przypadku jestem skazany na wyłącznie przerzutki shimanowskie i o sram X3 mogę pomarzyć?

Czy takie niby do 9 również można zastosować?

https://www.centrumrowerowe.pl/przerzutka-tylna-shimano-altus-rd-m370-pd1256/

Jeśli nie to ewentualnie brałbym to

https://www.centrumrowerowe.pl/przerzutka-tylna-shimano-tourney-rd-tx800-pd9140/

 

Edytowane przez Dave99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dave99 napisał:

Czy w takim przypadku jestem skazany na wyłącznie przerzutki shimanowskie i o sram X3 mogę pomarzyć?

Tak, manetki od Sram i Shimano maja inny uciag. Musiałbyś wymienić i manetki i przerzutkę.

 

2 godziny temu, Dave99 napisał:

Czy takie niby do 9 również można zastosować?

Można. Ja kupiłbym Altusa. Turney to najniższa półka, ale tez da się na tym jeździć. 
Jakieś duże te ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dave99 napisał:

Szybkie pytanie. Po 7 latach będę musiał wymienić tylną przerzutkę w moim Kross hexagon X6 2014 bo za Chiny ludowe nie jestem wstanie jej wyregulować.

Krzywy hak? Brudne pancerze? Pasować będzie dowolna przerzutka Shiman 7/8/9 rzędowa z długim wózkiem oraz dość sporo osprzętu innych producentów - np Sunrace.

@SoloTM nie słuchaj. On zawsze 25 letnie trupy poleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie oceniasz, że to trup? Czy sam wiek powoduje zużycie przerzutki? Spójrz choćby na kółka - praktycznie bez zużycia. Zdarzają się części, które przez ostatnie 20 lub więcej lat nie były użytkowane, więc to, że coś ma 25 lat wcale oznacza, że to trup. SoloTM zwykle po prostu bardzo rozsądnie doradza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej podstawie, że przerzutki żyją życiem gwałtownym i pełnym wigoru. Kiedy złapałem bakcyla 'retro' to nawet kupiłem kilka i z  _każdą_ było "coś". Ba, nie udało mi się jeszcze kupić używanej tylnej przerzutki bez jakiegoś defektu i to który często był niewidoczny. Dlatego uważam, że jeżeli nie mamy parcia na retro, to zawsze lepiej kupić nową przerzutkę niż losować czy kupna z drugiej ręki będzie sprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka xt rd-m739 to jedna z lepszych przerzutek ever. Pancerna, długowieczna, nieczuła na lekko krzywy hak ( na tle dzisiejszych ) a po zdjęciach mogę powiedzieć dwie rzeczy. 100 % oryginał, a po kółeczkach przebieg  max 1000 km. ( min. 15000 wytrzyma bezproblemowo  ) Ten kto poleca nowego altusa vs w bdb stanie ( jak ta wyżej ) vs rd-m739 do napędu 8-9 rzędowego wg mnie jest w mylnym błędzie mówiąc klasykiem. Natomiast dobre jest to, że nie wszyscy o tym wiedzą, ba są tacy co gadają głupoty jak @uzurpator i dzięki temu jeszcze rodzynki są.

Edytowane przez SoloTM
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...