Skocz do zawartości

[Tarczówki Przód] Rower hamuje pulsacyjnie


NeNe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio rower przy hamowaniu hamulcem przednim hamuje pulsacyjnie przy jednakowym trzymanym klamki.

Tarcze są nowe klocki też. Myślę ze to może być spowodowane luzem na amortyzatorze ale pewien nie jestem (jest on dość znaczny)

Proszę o wyrozumiałość jest to mój pierwszy post na forum. 

Z góry dziękuj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisk shimano br-m416 tarcza jedyne mogę dać link do niej (http://miastorowerow.pl/hamulce/34205-tarcza-hamulcowa-180mm-is-6-srub-2085746023856.html) a co do szarpania to gdy jest największy moment hamowania to górne golenie amora obijają się o przód i pokrywa się to z dzwiękiem obijania się.

Ps. Tarcza jak i klocki są względnie nowe tzn. już się raczej dotarły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

a co do szarpania to gdy jest największy moment hamowania to górne golenie amora obijają się o przód i pokrywa się to z dzwiękiem obijania się.

No cóż ową wypowiedź potrafię podsumować tylko TAK

 

Natomiast podana przez ciebie tarcza nie powinna sprawiać problemów. Myślę że problem leży w czymś co nazwałeś zoom ... widelec to to nie jest, nigdy nie był i nie będzie. I to on może powodować zjawiska które dobrze ilustruje podany przeze mnie motyw muzyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...