Skocz do zawartości

[Hamulce Hydrauliczne] Deore BR-M6000


RainbowHunterPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Również szukam informacji na temat wyżej wymienionych hamulców. Niestety nigdzie nic nie ma. Dla tego postanowiłem zaryzykować i wczoraj zamówiłem komplet hamulców. W tygodniu powinny przyjść, zamontuje je pewnie w sobotę więc postaram się podzielić wrażeniami. Do zestawu są dołączone klocki żywiczne. Nie będę miał zbyt dużego porównania bo obecnie używam  hebli Clarks EXO. Co do samych tłoczków to nie są ceramiczne, ale jak już otrzymam przesyłkę będę mógł potwierdzić w 100%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie jeszcze napisać do Shimano odnośnie tych tłoczków. Bo na ich stronie jest tyle co nic info. Trochę martwią mnie te klocki żywiczne ale z drugiej strony jeżdżąc po puszczy Białowieskiej i okolicach nie potrzebuje hebli pokroju xt:) Na pewno dam znać. Będę jeszcze przekładał przewody bo obecnie mam przedni hamulec z prawej, a tył z lewej. Także jak nie rozwalę to będę testował:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dziś przyszła paczka z hamulcami. Załączam kilka fotek tak na szybkiego. Poza zamianą przewodów, nic więcej dziś nie robiłem z hamulcami gdyż nie mam czasu. Podejrzewam że założę je dopiero w sobote. A co do docierania klocków żywicznych, macie jakieś swoje sposoby czy ogólnie traktujecie tak jak i metaliki? Sama klamka wygląda fajnie, czarne wykończenie w porównaniu do deorki m615 to pewnie kwestia gustu. Zresztą nie o kolor tu chodzi. Tłoczki jak już wiemy nie są ceramiczne. Trochę mnie martwi ta zawleczka do zdejmowania klocków. Może ma ktoś jakiś fajny pomysł czym to można zastąpić? Poza tym zacisk również wygląda solidnie, choć do kolosów nie należy. W moich obecnych hamulcach miałem magnesy na tłoczkach tak że klocki ładnie przylegały, w shimano tego nie ma, za to jest ta "sprężynka" czy jak to nazwać. Ale również zdziwiło mnie że same klocki na niczym się nie opierają, tylko "wiszą" w powietrzu. W clarks'ie zacisk jest tak wyprofilowany ze klocki się opierają. Ale to tylko moje odczucia. Poniżej kilka fotek: 

 

http://imageshack.com/a/img923/9744/ZP90ex.jpg

http://imageshack.com/a/img923/5797/j1ZX8C.jpg

http://imageshack.com/a/img923/7966/j8xatg.jpg

http://imageshack.com/a/img922/2140/MdEoIl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trochę mnie martwi ta zawleczka do zdejmowania klocków. Może ma ktoś jakiś fajny pomysł czym to można zastąpić?

Śruba imbusowa (walcowa , nierdzewna ) + nakrętka z drugiej strony bo gwintu w zacisku to jak widzę nadal nie ma - koszt kilkudziesięciu groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry panowie ale jeszcze nie założyłem hebli do roweru. Może dziś jeśli będę miał chwilkę czasu. Dam znać na pewno! Co do samych tłoczków to bym musiał sprawdzić ich średnicę, ale pewnie będą ciut mniejsze od slx'ow aczkolwiek na 100% nie jestem pewny.

Ladies and Gents... Heble już zamontowane, właśnie wróciłem z jazdy testowej. Docieram klocki więc za wiele na początek nie powiem ale w porównaniu do moich poprzednich "hamulców" to jest rewelacja:) Troszkę klocki z przodu mi wibrują ale poza tym jest ok. Klamka wydaję się miękka, ale reakcja jest od razu. Na razie nie odpowietrzałem  ale jutro zajrzę, choć wydaje mi się że jest ok. Tłoczki pracują równo, czy to tył czy przód. A co do średnicy tłoczków @blueberry to jest 20mm jeżeli dobrze zmierzyłem, a w slx'ach jest bodajże 21mmm, gdzieś był temat na forum... Jedyne do czego bym się mógł przyczepić to ta badziewna zawleczka do klocków, której na pewno się pozbędę no i to że przewody są z prawej strony zacisku czyli od wewnętrznej. Od zewnątrz było by lepiej bynajmniej jeśli chodzi o tył. Pojeżdżę trochę i postaram się jeszcze coś napisać. Na pewno krócej:)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem @Beskid, raczej nie padną od pierwszej jazdy, kwestia oczywiście do jakiego  terenu ktoś potrzebuje hebli. U mnie jest raczej płasko więc myślę że będzie ok. a jak będzie to wyjdzie w praniu. Na pewno napisze:D

 

 

 

Dziwne może chociaż ta seria nie będzie miała problemów z tłoczkami

Ale co jest dziwne? że działają;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, teraz już kumam. Czyli wychodzi na to że jestem królikiem doświadczalnym na własne życzenie:D Obstawiajcie kiedy mi padną, a z puli będzie kasa do podziału dla mnie na nowe heble lol. Jutro pójdę i pierwsze co, sprawdzę czy jeszcze są czy już po nich:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, tak jak pisałem wcześniej że nie będę miał za dużego porównaniu z Clarks Exo, które są jeszcze większą padaczką niż te deorki. Ale spoko. Nastawiłem się na budżet to i mam:-) a jak się rozdupcą to dołączę do grona cisnących heh. A na serio co Twoim zdaniem było by lepszym wyborem niż wyżej wymienione świetne heble:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie drążmy dalej tego tematu bo się zacznie... Kupiłeś, użytkuj. 

Dokładnie taki mam zamiar, ale pytam bo być może komuś innemu się przyda w przyszłości:)

 

 

 

A dlaczego ta zawleczka tak Ci wadzi? Mam taką w slx'ach i nic sie z tym zlego nie dzieje.

Nie to że mi wadzi czy coś, po prostu to było moje pierwsze wrażenie co do tej zawleczki. Na pewno się jej pozbędę, choćby dla wygody użytkowania. Ale to już są detale, wiadomo że czepiać by się można było wszystkiego:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zee mają nawet zawleczkę, a to mega hamulce, ta zawleczka to tam pierdoła.

 

Zresztą A2Z dla fanów detalingu ma śrubki ameliniowe po okazyjnej cenie 20zł/szt. :D
Przy śrubie też jest na niej mała zawleczka dla bezpieczeństwa, zawleczka się nie odkręci podczas jazdy, a śruba tak.
I klocki tak często się wyjmuje że ta zawleczka przeszkadza naprawdę w wygodzie użytkowania, wtf?

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...