Skocz do zawartości

[rower 29] pomoc w wyborze roweru na 200 cm


Galipette

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Przymierzam się do roweru 29". Obecnie jeżdżę na 26 ale mam wrażenie że pomoimo dużej ramy rower jest przy moim wzroście (200cm) ciut za mały - wyglądam jakbym miał za małe kółeczka... :icon_confused: Link do obecnego roweru - KTM

Zastanawiam się nad kilkoma modelami - oczywiście używane z min xt na pokładzie. Charakterystyka jazdy to sporo lasów i bezdroży w tym trasa Poland Bike w Płocku więc i podjazdy w okolicy 20%, 3-4 razy może jakieś zawody w roku. Resztę ogarniam na szosie. Moja aktualna rama ktm ma długość mierzoną w poziomie ok 59-60 cm.  

 

1. Fuji Nevada - http://allegro.pl/show_item.php?item=6908139214

2. Cube LTD - https://www.olx.pl/oferta/cube-ltd-rama-23-kola-29-zadbany-hydraulika-tarcze-blokada-amora-xt-CID767-IDnEud0.html

 Obydwa rowery mają ramę dłuższą o ok 2-3 cm od obecnego roweru. Na mój wzrost niestety rowerów jak na lekarstwo w takim przedziale cenowym. 

Ewentualnie coś tego typu w cenie do 2300-2500

 

A może taka Orbea nowa  - https://www.olx.pl/oferta/rower-orbea-2017-mx-50-29-xl-shimano-disc-mtb-korba-koszalin-CID767-IDk8tzO.html#20a3129041  i  z czasem doinwestować ?

Edytowane przez Galipette
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Sprawy się pozmieniały po poczytaniu informacji w necie. Fuji odradzają ze względu na dość dużą masę i poza tym rozmiar z ogłoszenia będzie ciut za mały. Co do drugiego roweru Cube to sprawę rozwiązał sprzedający który stwierdził po moich pytaniach, że nie ma czasu na sprawdzanie każdemu z osobna wymiarów.... No cóż raczej nie kupię od takiej osoby roweru. 

Na choryzoncie pojawił się za to Radon zr team 29  w rozmiarze 22" i w całkiem fajnej specyfikacji i po sprawdzeniu geometrii jestem już z gościem dogadany wstępnie. Jak Ktoś miał styczność z tym rowerem prosiłbym o info. Głównie chodzi o jakość kół Mavic Crossone 29" i amortyzatora Rock Shox Reba RL.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Głównie chodzi o jakość kół Mavic Crossone 29" i amortyzatora Rock Shox Reba RL.
 

 

Reba to Reba - świetny amortyzator,

 

CrossOne to chyba ich najniższy model, taki jak Crossride tylko jeszcze cięższy i z okrągłymi szprychami zamiast płaskich.

Same obręcze dosyć wytrzymałe ale dziwaczna budowa kasowania luzów i konstrukcja tylnej piasty sprawiają, że tam się właściwie od nowości pojawia delikatny luz.

Nie przeszkadza w jeździe ale wkurza. Podobno łatwy do skasowania podkładką dociętą z puszki po piwie ale jeszcze mi się nie chciało w  to bawić.

No i to koła systemowe - nie dokupisz piasty ani obręczy jak coś się popsuje.

 

Dobra wiadomość jest taka, że zmieniając koła łatwo zejść z wagi roweru o 700 g i to na masie rotującej i będziesz miał efekt jak po wyprowadzeniu kozy ; )).

Zła wiadomość to taka, że to kowadła.

Ale w rowerach średniej klasy rzadko są dobre koła.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do drugiego roweru Cube to sprawę rozwiązał sprzedający który stwierdził po moich pytaniach, że nie ma czasu na sprawdzanie każdemu z osobna wymiarów....

hehe :) trochę się nie dziwię. Warto po prostu samemu przeszukać internet a w ostateczności poprosić sprzedającego o pełne wymiary. Jak juz zapewne wiesz, Cuby są dość zwartymi rowerami- jak 'kwadracik' więc i przymiarki i dość krótkie górne rury to standard. Tam podał od 185 cm w górę ale nie wierze ze dobrze byś czuł się na nim przy swoim wzroście.

 

Radon to fajna propozycja. O Rebie chyba nie musisz nic nowego czytać, to porządny uniwersalny amortyzator. Ma też taper. Przy twoim wzroście może zaboleć brak sztywnej osi bo będziesz innymi siłami działał na koło. (niż taki knypek jak ja przy tobie  ;)  175)

Co do kół, podstawowe ale dla Mavic oznacza to dobrą jakość. Zawsze byłam z ich obręczy zadowolona (w 26) trzeba tylko pilnować piast ze smarowaniem.

Reszta osprzętu też warta polecenia.  

Kierownica tylko taka... krótka jakby. Musiałbyś pomysleć o zdecydowanie większym rozstawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytasz o koła na sztywno?

Nie widzę w opisie osi (ani 9mm ani innej -15mm- więc podejrzewam ze jednak jest standardowa bo pochwalił by sie producent)

Jesteś wysoki i szersza kierownica tez się przyda w związku z czym wygięcie koła na np zakręcie bedzie inne. Przy sztywnej osi koło się nie odkształci w taki sposób. Hamulce, tarcze bedą jakby przyspawane do piasty, nie ma piszczenia/ ocierania czy pracy szprych takich wtedy.  

Ktoś niższy czy np lżejszy nie musi tego odczuwać. Pomijam wyjmowanie koła- ustawianie czasem hamulców powtórnie przy ośce 9mm. (ale wszystkiego można się nauczyć:) )

 

 

żaden z wczesniej rzuconych linków nie ma sztywnej osi. 

Musiałbyś poszukać kellys'a gate 30 w górę lub Peak'a składanego- tu rozmiar powinien podpasować w największej ramie bo są długie, dedykowane pod 195 w 210. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kół, podstawowe ale dla Mavic oznacza to dobrą jakość. Zawsze byłam z ich obręczy zadowolona (w 26) trzeba tylko pilnować piast ze smarowaniem.

 

Myślisz chyba o piastach przed 2013 z łożyskiem ślizgowym. Na wszystkich grupach zastanawiano się co z tym zrobić ; ))

Teraz mają maszynowe łożyska po kilkanaście PLN/sztuka. 

 

 

 

Co to oznacza? - brak blokady na sztywno? 

 

 

Tak patrzę na geo tego radona  w 22 calach rura 630mm i główka 140, prawie jak  crossowym rowerze ; )

Gate ma 625 przy 19 calach

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozjaśnienie sprawy. 

Koła bym z czasem pewno wymienił bo nie ważę aż tak dużo jak na swój wzrost - 89kg :) Swoją drogą i tak przy zmianie kół na sztywno pewno trzeba amor wymieniać więc sprawa nieopłacalna zwłaszcza że nie będę ścigał się zawodowo. Teraz też mam przy swoim ktm oś 9 mm i jakoś nie czuję żeby rower pływał - fakt że koło trochę niższe ) ale myślę że to taki szczegół który raczej nie wpłynie znacząco na osiągi. KOM robię głównie na szosie i to mi wystarcza :)

Co do Rowerów kellys to są poza zasięgiem cenowym z interesującym mnie osprzętem, Peak 29 - żadko kto składa pod taki wzrost i sprzedaje i też ceny dość wysokie modeli z mniejszymi ramami. 

Edytowane przez Galipette
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego szersza kierownica sugerowana. Wyciągnie trochę pozycje i ewentualnie krótszy mostek/ albo i nie. 

Niestety ja nie widzę okazji na b8 na sztywno póki co. Tam też mógłby poszukać. 

Pytanie tylko czy autor zamierza ostro jeździć tym rowerem, bo start w zawodach juz w planach się pojawił. Więc ta sztywna z przodu i jego wzroście na pewno by mu się przydała  ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie tylko czy autor zamierza ostro jeździć tym rowerem, bo start w zawodach juz w planach się pojawił.
 

 

Startowałem na KTM na PB w Płocku z napędem 1x9 i z 10 sektora awansowałem na 3 przy pierwszym starcie  w zawodach mtb :thumbsup: . Tych zawodów nie będzie dużo i na pewno nie na podium - bardziej chęć wyżycia się i utrzymania formy mam już po 40 więc z roku na rok będzie coraz trudniej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś z dobrych jeszcze używek

https://www.olx.pl/oferta/rower-unibike-flite-29-z-akcesoriami-okazja-szczecin-CID767-IDmpZB6.html#2da7f54f13

(Poprosić o zdjecia od strony napędu)

 

jest rozmiar. Powietrze na przedzie pod wagę. 

 

są jeszcze rowery northtec cayon modele na całkiem fajnym osprzęcie. nówki w budżecie (lub pod 3tys) 

 

Nowy Peak xl na 1x11 móbły byc za 3400. masz tam sztywną oś. Rozmiar leżalby idealnie, widelec powietrze lekkie kola, zrywny.rowerek. No ale.. to nagięcie budżetu... 

 

Edytowane przez lederfox34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gate 30 za 3200 można dorwać na Rock Shoxie 32.

 

Limit 2500 


 

 

coś z dobrych jeszcze używek Rower Unibike Flite 29" z akcesoriami okazja Szczecin! Szczecin Warszewo • OLX.pl (Poprosić o zdjecia od strony napędu)   jest rozmiar. Powietrze na przedzie pod wagę. 

 

trochę może okazać się za mały i o klasę niższy ospzrzęt niż w Raodnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

coś z dobrych jeszcze używek Rower Unibike Flite 29" z akcesoriami okazja Szczecin! Szczecin Warszewo • OLX.pl (Poprosić o zdjecia od strony napędu) jest rozmiar. Powietrze na przedzie pod wagę.

Akurat kiepska oferta , rocznik 2014 , rama bez tapera (z okresu kiedy Unibike miał problemy z ramami) i XCR na sprężynie jeszcze na goleniach 30mm i marnych ślizgach.

 

Ten Radon wydaje się najsensowniejszą ofertą  pod warunkiem, że w dobrym stanie , z nie zajechany napędem i nie "zabitą" Rebą (to już jest Solo Air a te cierpiały często  na fabryczne suchoty co bez serwisu zabijało amorka bardzo szybko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Limit 2500 

 

 https://www.olx.pl/oferta/rower-author-reaction-29-xt-21-cali-CID767-IDnUeJm.html#c16769aaaa;promoted ?

 

https://www.olx.pl/oferta/okazia-ktm-ultra-1964-29-tylko-dzis-do-11-00-CID767-IDnUNrA.html#c16769aaaa;promoted trochę sentymentalnie pod twojego ktm'a :) aczkolwiek 'stare' przełozenia. 

 

Za Radona zapłacisz w budżecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...