Skocz do zawartości

[koło] Konfiguracja nowego koła - propozycje?


krossb3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

W poprzednich postach pytałem o piastę bo obecna już jest zmęczona (dot. Joy Tech D142DSE)  i czas na nią...

Ktoś zasugerował, że nie ma sensu ładować nowej piasty na moje koło bo nie jest ono zbyt wysokiej jakości i warto pomyśleć o nowy kole (dot. Kross B3 a koło to 29' Kross Disc (aluminium, podwójna ścianka)).

Duży chłopak jestem i trochę ważę (98kg), nie jeżdżę agresywnie. I mimo, iż rower to MTB to większość tras to asfalt lub szutry - jestem po operacji kręgosłupa wiec nie bardzo mogę szaleć w terenie ;-)

 

Jeśli chodzi o piastę to wybór padł na Novoteca D042SB - tylko czy brać 32 czy 36 otworów? Będzie miało to jakieś znaczenie przy moich "parametrach"?

 

No i potrzebuje Wasze pomocy - Jakie koło kupić? Jest tego trochę a nie wiem co pod siebie i w/w piastę wybrać. Oczywiście bez szaleństw cenowych i jakościowych - jakaś średnia półka, które mi trochę czasu posłuży.... ;-)

 

A szprychy? Coś konkretnego? Jakieś sugestie?

 

 

Z góry dziękuje za wasze propozycje i odpowiedzi!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz do uzytkownika dawida z forum ( Daveo.pl ) choć teraz czas wakacji to nie wiem czy go złapiesz, podasz mu swoje parametry i oczekiwania to coś zaproponuje; NT042 to dobra piasta jeśli nie zależy komuś na wadze i nie jest maniakiem odchudzania sprzętu, sam mam taka na thru bolt 10mm, super sprawa, bardzo wytrzymała nawet w enduro wykorzystują ją; kwestia doboru obręczy i szprych są ze sobą ściśle powiązane dlatego lepiej niech dawid wypowie się, generalnie raczej nie proponuje się bikerowi jak mój brat o wadze 92kg piasty na 28 szprych, skończyłoby się to zapewne pękaniem szprych; osobiście celowałbym w zestaw NT 042 na obręczy DT 533d- trwały i budżetowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej- dołóż te kilka złotych i będziesz mieć koła na lata. Szprychy nie muszą być jakieś super- byle były nierdzewne, ja tam używam od zawsze CnSpokes bo są tańsze niż Sapim czy DT (w cenie 2zł Cn mam szprychy cieniowane czarne, a sapim/dt proste) i różnicy w trwałości żadnej nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...