Skocz do zawartości

[3500zl] Cube Attain PRO Disc 2017


Macior1365

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jako amatator i ostatnio milosnik dluzszych dystansow na swoim fitnesie rozmiar 56L przy zwroscie 188 i wadze 82 kg jest troche kiepsko, juz jestem za duzy na takie parametry.Nadszedl ten moment gdzie trzeba to zmienic i padlo na https://www.cube.pl/rowery_2017/road-triathlon/attain/cube-attain-pro-disc-whitenblack-2017/  i tu prosba do Was ktorzy juz posiadaja ten model lub byli znim blisko biggrin.png przez jakis czas.Czy rozmiar bedzie adekwatny do moich parametrow i jak rower sie spisuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest z wyglądu -- chyba jedna z ładniejszych kolorystyk. Pasowałaby do mojego MTB bo tez mam czarno-biały. Tez mi się podobał. Ale trochę setup słaby :(

 

Ale w sumie nic nie stoi na przeszkodzie żeby upgrade-owac go na ultegre :)

 

Mój MTB Cube Attention też kupiłem oczami i deore praz nędzny rockshocks został zdemontowany a wleciał XT plus Auron ;)

 

Ale nie jest to pomysł godny naśladownictwa i ekonomiczny a bardziej kaprys :) bo w tych kosztach kupując nowy byłby pewnie na większym wypasie -- ale już niestety nie w tych barwach

 

 

Ja wychodzę z założenia ze jedna z bardzo ważnych jak nie najważniejszych to to ze ma cieszyć oko. Dzięki temu już po jedzie czy treningu wstawiając do garażu -- tęsknie za momentem kiedy znowu będę mógł na niego wsiąść ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna,mozna ale duzej roznicy nie bedzie,co do uzywek to jestem daleki od takich zakupow.Rower ma byc jedynie do dlugich jedno osobowych wycieczek,bo nikt ze znajomych nie ruszyl by d..py zeby zrobic 80-120 km :D .Rower wyglada super i wlasnie na niego trafilo.

 

 

Na OlimpiSport rower jest za 3,5 tys ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla amatora 1 kg w tą czy tamtą nie zrobi wielkiej różnicy. Zwłaszcza ze wiele amatorów dodatkowo gubi takie 1kg kilkukrotnie za darmo z całego zestawu podczas jazdy.

 

Ja od stycznia zrzuciłem już 2 szosówki z siebie :) wiec delikatna różnica w wadze roweru jest do nadrobienia w 1-2 tygodnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna,mozna ale duzej roznicy nie bedzie,co do uzywek to jestem daleki od takich zakupow.Rower ma byc jedynie do dlugich jedno osobowych wycieczek,bo nikt ze znajomych nie ruszyl by d..py zeby zrobic 80-120 km :D .Rower wyglada super i wlasnie na niego trafilo.

 

 

Na OlimpiSport rower jest za 3,5 tys ...

 

Jak Ci się podoba to kupuj. Pewnie za 3,5k można kupić coś minimalnie lepszego ale czy w amatorskim jeżdżeniu będzie to wielce odczuwalne? Wątpię, bo to detale, a ważne że podchodzi stylistycznie. Nie ma co się oszukiwać, większość rzeczy przyjemniej się używa jak nam się podobają. Rozmiar najbezpieczniej 58cm, bo długość górnej rury to 57,5cm. Możliwe, że i rozmiar 60cm byłby ok bo ma 59cm ale bez przymiarki to zawsze ryzyko.

 

Ja go przed sezonem też rozważałem, tylko że w wersji niby damskiej, który ma niebieskie malowanie ale geo taka sama jak w męskiej, bo mi wizualnie bardzo pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma: https://www.ribblecycles.co.uk/ribble-evo-pro-tiagra-se/#pid=42106

Funt aktualnie po 4,72 zł co daje 3300 zł za rower i 330 zł za dosyć drogą przesyłkę ale można by kupić na kogoś w UK i przewieźć tańszym kurierem.

Może nie jest tak piękny jak Cube ale też z Chin ;)

A wyprzedaże się dopiero zaczynają i będzie jeszcze taniej: w zeszłym roku można było kupić pełen karbon za 500 funtów.

Nie ma za co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda, karbon na plus, chociaż ja nie jestem fetyszysta i nie widzę wielkiej przewagi karbonu nad alu. Ale ja jestem rowerzysta nie kolarzem ;) dziwna rozmiarówka, z dużym przeskokiem między rozmiarami. Myślę, że warto się pochylić nad propozycją w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kochani, podłączam się do tematu.

Do tej pory jeżdżę na Author Traction 26 cali i do niedawna miałem fajny rowerek na ulicę Trek Fx 7.2. Niestety pewien gość mi wymusił na drodze i roweru nie ma. Postanowiłem kupiś sobie rower szosowy, dzisiaj nawet zadatkowałem. Wybór padł na Cube Attain GTC, full carbon, pełna grupa 105. Model 2016 rok, wyhaczyłem za 5.000. Napiszcie proszę, czy jako pierwsza w moim życiu szosa to dobry wybór ???

Potrzebuję aprobaty kogoś z otoczenia, ponieważ do tej pory wydanie takiej kwoty na rower był przeze mnie uważany za co najmniej mało rozsądny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...