Skocz do zawartości

[Zakup roweru] Jaką Ramę Wybrać?


Teito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem jest następujący:

Jakiś czas temu dostałem rower "Kross Hexagon x5 2015" (na kołach 26")

Rama niestety jest w rozmiarze L 21", jest dużo za duża dla mnie, ciężko się na takiej jeździ w lasach itd, jest strasznie długa więc pozycja na niej jest bardzo niewygodna (1,74 wzrostu). Poszukuję ramy pod koła 26", takiej do której mógłbym "przełożyć" komponenty z mojego Krossa... Rozejrzałem się nieco i podobają mi się ramy takie jak Dartmoor Primal Plus (niestety jest na koła 27.5) i Dartmoor hornet 2017 (również 27.5) ... Szukam ramy której górna rura zgrywa się z "trójkątem" tzn tworzy linię. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego szukam małej ramy? Szukam 17-18", takiej na której pozycja będzie wygodna bo lasy na Podlasiu są "płaskie"... Na obecnej ramie pozycja jest bardzo niewygodna ponieważ jest za długa, szukam krótszej pod te same koła :/ Zastanawiam się również nad Dartmoor'em streetfighterem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Małej, bo napisałeś : " Szukam ramy której górna rura zgrywa się z "trójkątem" tzn tworzy linię.", a tak zazwyczaj jest w małych ramach - nawet mniejszych niż 17 ".

17 -18 " to dobry przedział dla Ciebie, ale czy Dartmoor to dobry pomysł :icon_question: Być może tak - jeśli nie zależy Ci na niskiej masie ramy, bo rama Dartmoor'a jest ciężka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mniej więcej taką jak ta : http://allegro.pl/rama-rowerowa-ns-bikes-clash-enduro-am-16-i6794730017.html  , a Twój rower to : https://www.kross.pl/pl/mtb-26/hexagon-x5

Niestety, ale musiałbyś wymienić amorek, bo masz o skoku 75 mm, a zalecany w NS to 120 - 150 mm, więc byłaby tragedia - skopana geometria i nie wiem czy dałoby się na tym w ogóle jeździć, a nawet jeśli, to nie miałoby to żadnego sensu.

Według mnie powinieneś szukać jakiejś ramy do XC, a jeśli chcesz mieć rower nieco innego typu, to zbieraj kasę i kup jako całość - tak będzie prościej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolejnego sezonu jeszcze daleko więc amortyzator zdążyłbym kupić, chcę wykorzystać jak najwięcej komponentów z tego roweru.. Może polecisz jakąś inną ramę w podobnym stylu do tej ns? Najchętniej wydał bym na nią 300-500zl ale jeśli nie ma takiej możliwości to może być droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...