Skocz do zawartości
Kasiaaa333

[Rower miejski na dłuższą wyprawę] da się?

Rekomendowane odpowiedzi

robertrobert1

Nie pamiętam czy Paweł miał tylko 3 biegi czy może nieco więcej. Po płaskim jechał równo z nami. Tylko podjazdy pokonywał z buta. I te nieszczęsne częste wymiany dętki...

W sklepach Wygodny rower są produkty, które mógłbym spokojnie przetestować na dłuższej wyprawie.

Rower-PASHLEY-ROADSTER-SOVEREIGN-Regen-G

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Piter233

Nigdzie nie napisałem że się nie da. Oczywiście, że się da. Zależy też od terenu i od samego roweru, bo rower miejski to w zasadzie dość szerokie pojęcie. Jak mamy rower taki, czyli klasyczny mieszczuch: https://www.decathlon.pl/rower-miejski-elops-500-id_8378491.html to powodzenia w jeździe długodystansowej, 17 kg, prosta pozycja. Jeździ się wygodnie, ale nie na długim dystansie. Co do ww. pana który jechał na rowerze miejskim to szacun, ale uważam, że na innym rowerze poszłoby mu to o wiele lepiej. Co do piast wielobiegowych, jeździłem na nexusie 7, przełożenie 6 i 7 w zasadzie było nie do wykorzystania, w tej kwestii klasyczna przerzutka wygrywa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Andyjs
W dniu 1/29/2018 o 00:18, Robercik26 napisał:

Ale w turystyce rowerowej nie chodzi o bicie rekordów lecz o frajdę w samodzielnym odkrywaniu świata, ludzi i przestrzeni.

Dokladnie. kilaset kilometrow na trase gdzie co kilka kilometrow jest miasto albo wioska kazdy rower jest dobry. Wymagania co do roweru wzrastaja na dlugie wyprawy gdzie zywnosc lub woda jest dostepna co kilka dni i trzeba to jakos zapakowac i przewiesc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Becia65

Moim zdaniem dla chcącego nic trudnego. Przecież na jedną wyprawę nie będziemy specjalne nowego roweru kupować. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
robertrobert1

Oczywiście, że chcieć to móc. Najlepszym przykładem jest nasz słynny rowerowy podróżnik, który Afrykę przemierzył właśnie na rowerze miejskim.

Kazimierz_Nowaks_bicycle_2-600x428.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• trandus
      Przez trandus
      Cześć,
      W sierpniu br. chciałbym wybrać się na tydzień na wycieczkę rowerową z moim 3,5 letnim synem.
      Zależy mi na miły towarzystwie, także dla mojego dziecka.
      Chłopak jest "ogarnięty", lubi się bawić zarówno ze starszymi jak i młodszymi dziećmi. Lubi jeździć na rowerze w foteliku / przyczepce.
      Zależy mi na wyjeździe, miejsce praktycznie dowolne, mogą to być Mazury, ale także inne części Polski, myślałem także o trasie z Passau do Wiednia, ale jestem otwarty na każdą inna lokalizację, choćby w Skandynawii.
      Wyjazd oczywiście pod namiot. Posiadam rower z fotelikiem + przyczepką, w której będą jechały bagaże, ale także dziecko jak będzie taka potrzeba (syn woli jeździć w foteliku).
      Termin, praktycznie dowolny w sierpniu. Wszystko do ustalenia.
      Jeżeli ktoś z szanownych forumowiczów byłby zainteresowany takim wyjazdem to bardzo proszę o kontakt.
      Michał
      604 13 57 75
      trandus@gmail.com
    • gielo
      Przez gielo
      Orientuje się ktoś jak wygląda szlak nadwiślański na odcinku Warszawa - Tarnobrzeg? Istnieje w ogóle, czy dopiero jest w planach? Mam zamiar wybrać się na majówke i chciałbym mniej więcej wiedzieć w jakich warunkach przyjdzie mi jechać :]
    • PiterCK
      Przez PiterCK
      Witam forumowiczów.
      Chciałbym was prosić o wklejanie linków do filmów ze świętokrzyskich tras MTB, dzięki takim filmom można dużo lepiej poznać styl oraz poziom trudności trasy. Wg mnie oglądanie jest również bardzo przyjemne. Może ktoś z Was sam zrobił taki film?
      Na początek podzielę się swoim pierwszym filmem w tym stylu, nagranym w lesie koło Suchedniowa:
      Do nagrania zachęciły mnie filmy Bartosza Siedlarskiego Link, dzięki którym poznałem fajne miejscówki, niestety w okolicy Bydgoszczy gdzie raczej nie pojeżdżę Miło byłoby pooglądać coś takiego kręcone w naszych okolicach.
    • MakG
      Przez MakG
      Cześć,
      Szukam chętnych na wyprawę rowerową do Islandii.
      Czas trwania: 14 dni
      Dystans dzienny: ciężko powiedzieć, w zależności od warunków. Na poprzednich wyprawach po Europie jeździliśmy między 80, a 130 km dziennie (średnio ok. 100 km)
      Termin: przełom lipca i sierpnia (prawdopodobnie ostatni tydzień lipca i pierwszy tydzień sierpnia)

Dokładna trasa jest jeszcze do ustalenia, ale najpewniej zaczniemy jechać południową częścią wyspy na wschód. 14 dni nie wystarczy na objechanie wyspy dookoła, do tego nie wiadomo w jakich warunkach przyjdzie nam jechać, więc chcemy być w miarę elastyczni i w razie czego wspomóc się innym środkiem transportu, żeby zdążyć na samolot powrotny

Forma wyprawy:
      Raczej budżetowa - zabieramy oczywiście namioty i kuchenki, spać będziemy głównie na dziko, ale kempingi też na pewno się przydadzą.

Koszty:
      Główny koszt to przeloty w obie strony. Na tę chwilę cena w obie strony razem z rowerami i bagażami to ok. 1900 zł. Planujemy kupić bilety do końca kwietnia. Pozostałe koszty to jedzenie (sporo pewnie zabierzemy ze sobą), kilka nocy na kempingu, bilety autobusowe(?) - niestety nie wystarczy czasu na objechanie wyspy dookoła, więc trzeba będzie wspomóc się jakimś innym środkiem transportu, żeby dotrzeć na czas na samolot powrotny.

Kilka słów o nas:
      Ja nazywam się Maciek, mam 25 lat. Mój znajomy, który też chce się wybrać to Tomek (40 lat). Byliśmy już na kilku tego typu wyprawach (m.in. do Barcelony, w Skandynawii, we Włoszech, w Chorwacji, Rumunii). Jesteśmy z Warszawy i Poznania. Fajnie byłoby znaleźć jeszcze ze 2 kompanów

Pozdrawiam i liczę na jakichś chętnych!  Na PW lub w temacie, jak wolisz.
    • Baranero
      Przez Baranero
      Cześć wszystkim. Planuję sobie powymieniać w moim evado podzespoły tak, żeby nadawał się na jakąś dalszą wyprawę. Na tył planuję włożyć piastę Shimano Deore FH-M475 na 36 szprych, analogicznie na przód HB-M475. Teraz pytanie - jakie do tego dobrać obręcze i szprychy żeby nic w miarę możliwości mnie nie zawiodło? I tak żeby cena była sensowna.