Skocz do zawartości

[Zakup Roweru] Trance 2LTD 2016 vs Trance 3 2017


Novertis1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Proszę o poradę w zakupie Gianta Trance

Konkretnie jaki model wybrać Trance 2 Ltd 2016 czy Trance 3 2017

różnica w cenie 200zł na korzyść Trance 3 ale nie o to chodzi.

Bardziej interesuje mnie osprzęt (który lepszy) oraz co należałoby wymienić od razu w obu rowerach na start.

Dziękuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzeć na osprzęt w tych dwóch rowerach to jest zupełnie bez sensu. Rama 2017 jest zupełnie inna niż 2016.

Osprzętowo też jest oczywiste że z kolei 2016 wygrywa pod każdym względem. Osprzęt tak czy inaczej się zużywa i będzie do wymiany wczesniej czy później. A rama zostaje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie pamięć nie myli to główną zmianą jest inny rocker i tłumiki metrycznie z mocowanie Trunnion. IMO nie jest to aż taka zmiana, która by przeważyła na korzyść zakupu modelu 2017 z gorszym osprzętem w stosunku do 2016.

No to sory ale pamięć Cię myli ;)

Rama jest zupełnie przebudowana. Duży trójkąt został wydłużony, obniżony środek suportu, tylny trójkąt skrócony, rower w całości wdłóżony plus do tego najnowsze na dzień dzisiejszy standarty typu boost, jak wspomniałeś trunion i więcej skoku bo 150mm a nie 140. To jest bardzo duża zmiana. Rama została całkowicie przeprojektowana. 

I tak jeździ to lepiej niż model 2016. Sprawdzone organoleptycznie.

Jeśli Ktoś wymienia rowery częściej niż osprzęt to... I tak w tym wypadku nie ma sensu kupować starszej wersji. A raczej sugerować się osprzętem. Choć szczerze wątpię żeby aż tyle było ludzi którzy zmieniają rowery zanim im się osprzęt zdąży zużyć. Chyba że je oglądają zamiast na nich jeździć... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został wydłużony damper. I amortyzator z przodu ma teraz 150. Geo oczywiście inne. I przyznam że bardzo zaskakuje możliwościami jezdnymi po płaskim choć nie do tego ten rower przeznaczony.

Nie napisałem że nie ma ludzi którzy tak robią :) Jednak niestety większość zwykłych zjadaczy chleba na to nie stać. Choć to też zależy od tego ile Kto jeździ. Jedni wymieniają graty po roku, inni po pięciu.

Wiadomo każdy ma swoje zdanie na ten temat... (odnośnie wątku). Moje jest takie że bym szedł w nowszy model. Nawet pod kątem ewentualnej późniejszej odsprzedaży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam rowery zanim się osprzęt zużyje:P Twoją listę zmian skoryguję, skok ramy został taki sam - 140mm.

 

Ja zwykle wymieniałem osprzęt na inny/lepszy zanim ten się zużył ;). Ale teraz mi się trochę pozmieniało.

 

@Peter

Fajnie, że się rozpisałeś co pozmieniali. Ja szczerze w pierwszym momencie porąbałem roczniki i myślałem że mowa o 2017 vs 2018 ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...