Skocz do zawartości

[amortyzator przedni] SR Suntour 27 XCM HLO 100 - przekręcony


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prszę o pomoc w takiej kwestii.

Kupiłem sobie 3 dni temu rower Merida Big.Seven 20-MD z amorkiem SR SUNTOUR 27 XCM HLO 100. Wszysko dzialało dobrze ale skręciłem za mocno amortyzator i teraz mam tylko w stanie zablokowany a kręcenie pokrętłem na prawej goleni nic nie daje i tylko słychać jak przeskakuje. Zdjąłem kapsel, wykręciłem gwint (załączone zdjęcia) ale nie wiem czy i jak mogę jeszcze go przywrócić do stanu działania normalnego?

Wiem, że najlepiej byłoby z tym jechać do serwisu ale niestety dzisiaj mają nieczynne a ja jutro jadę na Mazury oczywiście z rowerem więc zależy mi żeby amortyzator jedanak działał.

post-205893-0-31266800-1501829592_thumb.jpg

post-205893-0-43380100-1501829606_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zdjąłem kapsel, wykręciłem gwint (załączone zdjęcia) ale nie wiem czy i jak mogę jeszcze go przywrócić do stanu działania normalnego?

 

Tzn?

 

 

 

Wszysko dzialało dobrze ale skręciłem za mocno amortyzator

 

Jak to skręciłeś za mocno?

 

Samo pokrętło przeskakuje czy pokrętło trzyma się ok a przeskakuje coś w tłumiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwinto, dnia 04 Sie 2017 - 08:54 AM, napisał:snapback.png


Zdjąłem kapsel, wykręciłem gwint (załączone zdjęcia) ale nie wiem czy i jak mogę jeszcze go przywrócić do stanu działania normalnego?

 


Tzn?


 


Ok bardziej szczegółówo:


zdjąłem pokrętło, wyjąłem sześciokątny prowadnik z otworu wskazanego strzałką na zdjęciu 1, wykręciłem imbusem siwy gwint z goleniwidoczny na zdjęciu 2.


A chciałbym po prostu żeby amortyzator działał tzn. dalo się go odblokować bo teraz jedynie jest na stałe zablokowany. 


 


kwinto, dnia 04 Sie 2017 - 08:54 AM, napisał:snapback.png


Wszysko dzialało dobrze ale skręciłem za mocno amortyzator

 


Jak to skręciłeś za mocno?


 


Samo pokrętło przeskakuje czy pokrętło trzyma się ok a przeskakuje coś w tłumiku?


 


Przskakuje pokrętło


post-205893-0-17238700-1501833230_thumb.jpg

post-205893-0-44591200-1501833237_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Activia to nick kolesia na forum, który serwisuje i handluje w głównie Suntour'em.

 

Sprawdź w pierwszej kolejnosci czy dasz rade odkręcić blokadę kluczem imbusowym. Jedyne co tam może sie popsuć to tak właściwie samo pokrętło.

HLO jest proste jak budowa cepa.

 

Pozdro

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku na głębokości kilku cm jest śruba z gniazdem na imbus która po wkręceniu zamyka zawór i blokuje widelec.

Nie pamietam rozmiaru klucza.

 

Jak demontowałeś pokrętło blokady to wyjąłeś trzpień, który tą śrubą kręcił.

Ty zastępujesz trzpień kluczem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...