Skocz do zawartości

[Hamulce tarczowe] Okropnie piszczące hamulce nowego roweru


k4mciiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

2 miesiące temu kupiłem w lokalnym sklepie rower Giant ATX 2 2017.

Wszystko fajnie świetnie - sprzedawca wytłumaczył mi, że muszą się dotrzeć hamulce - mówię "ok"...

Niestety kiedy po miesiącu się "dotarły" (tzn. z "szorowania" dźwięk przerodził się w piszczenie) strasznie się zdenerwowałem.

Postanowiłem pojechać do sprzedawcy i powiedzieć mu o tym - on powiedział, że nic nie może na to poradzić, więc wziąłem to na własną rękę - rozebrałem koła.

Następnie wyszorowałem papierem ściernym (kupując go poprosiłem sprzedawce o najbardziej "śliski" jaki ma - on dał mi taki z napisem "PS 30, P 100") klocki od hamulców.

Na koniec czystą szmatką wytarłem klocki i tarczę spirytusem - niestety to nie pomogło :(

Myślałem jeszcze nad lekkim wyszorowaniem tarczy, ale obawiam się że papier ścierny ma za grube ziarna...

Macie jeszcze jakieś pomysły na to, aby hamulce przestały piszczeć?

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Wszystko fajnie świetnie - sprzedawca wytłumaczył mi, że muszą się dotrzeć hamulce - mówię "ok"...

To mu wytłumacz że ze jak ci tego nie naprawi to wpadniesz z rzecznikiem praw konsumenta, to od razu zmieni ton i stwierdzi że tak nie powinno być.

 

 

on powiedział, że nic nie może na to poradzić

Zwracałeś uwagę już w dniu zakupu - więc sprawa jak najbardziej gwarancyjna.

 

 

Macie jeszcze jakieś pomysły na to, aby hamulce przestały piszczeć?

Złożyć w ofierze sklep złemu demonowi cyklowemu który sprawi, dzięki ofierze, iż hamulce przestaną piszczeć .... ;)

 

A tak na poważnie, jak masz klocki żywiczne, możesz je wyrzucić. Kup najlepiej metaliczne. Tarcze wyczyść mechanicznie, by nie było w zakamarkach brudu. Następnie, ja czyszczę w płynie do mycia naczyń. Z płynu należy wypłukać naprawdę dobrze. Baaardzo dobrze by ani odrobina płynu nie została na tarczy.

Następnie papierem ok 100-120 przetrzeć powierzchnie i zamontować wszystko razem z nowymi klockami.

 

Powinno pomoc.

 

Przy wyjmowaniu klocków sprawdź czy przypadkiem nie są mokre od strony tłoczków, jak są - reklamacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...