Skocz do zawartości

[szukam osób] spontaniczna Białoruś 10-20 sierpnia


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, normalnie nie piszę takich wiadomości:) ale dzisiaj rano obudziłam się z myślą, że bardzo chcę jechać na Białoruś (Polesie) w dniach 10-20 sierpnia (do negocjacji:). Więc szukam kogoś kto ma wtedy wolne, ma paszport (wjazd na tak długo na wizy) i jeździ na rowerze;) Byłam na Białorusi też na majówkę (namiotowo, myślę że teraz też bym tak chciała), cudowniejszego kraju na rower sobie nie mogę wyobrazić. A co do mnie to kocham wyjazdy i powroty, mam wrażenie że jestem bezproblemowa, a najbardziej w podróżach cenię sobie spotkania z ludźmi. Dobrego dnia;) Natalia

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Na Polesiu byłem kilka lat temu, przejechaliśmy wtedy trasę od Siedlec, do Augustowa, poprzez Siemiatycze, Hajnówkę, Czeremchę, Białowieżę i wiele innych ciekawych miejscowości. Na Białoruś wybieram się od 4 lat i jakoś ciągle nie wychodzi. Urlop mam zaplanowany od 10-23.08.2017 więc pasuje jak ulał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Białoruś brzmi dość intrygująco, ale chyba wiele się nie dowiemy póki sami nie pojedziemy... :) 

Trochę ostatnio otworzyli się na turystykę dopuszczając ruch bezwizowy na pewno w rejonie Grodna i Brześcia, a może i gdzieś jeszcze. Mimo to formalności okołowizowych trzeba dopełnić tj. paszport, ubezpieczenie i voucher turystyczny. Z drugiej strony jak już jechać to może po całości czyli z wizą i trochę dalej. Kilka lat temu byłem w Kaliningradzie i te wszystkie formalności wizowe kosztowały chyba jakoś 350 zł/osobę.

Wracając do Białorusi trochę zastanawiają mnie kwestie noclegowe. Preferuję noclegi w namiocie, podejrzewam, że sieć kempingów nie jest specjalnie rozwinięta :) , z noclegami na dziko to jak się dobrze schowasz to nie znajdą (bo coś wątpię żeby były dozwolone jak w Szwecji czy Norwegii). Najlepsza opcja w tym wypadku to chyba na gospodarza i ewentualnie raz po raz w jakimś hotelu/hostelu czy może jakimś schornisku młodzieżowym!?

W planach na ten rok świtała mi Białoruś, a ściślej odcinek GreenVelo (od Suwałk na Południe) + Grodno i okolice. Jakby zebrała się jakaś ekipa na II połowę lipca to może bym się podpiął :) ...choć po głwoie chodzi mi jeszcze wypad wzdłuż Łaby albo coś ze Skandynawii. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...