Skocz do zawartości

[Pierwsza szosa do 4k] na raty


pchelasso

Rekomendowane odpowiedzi


sensa romagna sport (54) stack to reach ratio 1,375

cannondale caad 8 (54) stack to reach ratio 1,472

focus cayo al (54) stack to reach ratio 1,411

b'twin ultra 900 AF (55) stack to reach ratio 1,452


 

Czyli od sensy plecy umrą  :sick:  :bye2:  :sick:

 

A może kolego szukasz typowej szosy endurance :)? W rozmiarze 54cm rowery endurance mają stack to reach ratio 1,49 i więcej. Ten cannondale caad 8 ma geo bardzo podobną do serii Canyon Endurace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyon ma na swojej stronce takie info

Stack to reach ratio mniejsze niż 1,45 - geometria sport

Stack to reach ratio 1,45-1,55 - geometria pośrednia

Stack to reach ratio więcej niż 1,55 - geometria endurance.

Ale stack to reach ratio w dużym stopniu zależy od rozmiaru ramy. Takie porównanie ostatnio robiłem.

g34bm5lbmwh2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak - widziałem to opracowanie w innym temacie - świetna robota. Z tego wszystkiego wynika, że faktycznie szukam endurance, bo nie ukrywam, że miłoby móc wjechać czasami na szutrową drogę bez palpitacji serca :)

(No chyba, że endurance to tylko rama a nie żaden bliski kolega terminu gravel)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zapytam, nie do końca jarzę, czemu się przesadnie kierować S/R, jeżeli ktoś kupuje nówkę z niedociętą sterówką i nie zakłada że wyjmie wszystkie podkładki.

 

Przecież pozycja z podkładkami będzie kosmicznie inna od tej o której nam coś S/R mówi, już o maglowaniu mostkiem nie wspominając i o ile ok - górnej rury nie skróci, to te powiedzmy 2 cm marginesu w długości mostka + parę cm podkładek daje olbrzymi zapas. Ja mam jakąś kosmiczną geo racingową z S/R wg moich pomiarów bodaj ok 1,3(stara rama), mam do tego założony mostek bodaj 80mm, albo 90mm(rozmiar 54, powinienem mieć pi razy drzwi 52) ze wzniosem chyba +35, bo sterówka była docięta, i jasne, ten rower nie jeździ pewnie tak jak producent chciał, ale jest wygodnie - nic mnie nie boli na trasach 5+ godzin i nie jestem przesadnie pochylony  ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo że stack to reach ratio nie jest jakaś bezwzgledną wyrocznią. Podkładki, mostek na plus czy minus zmieniają dużo.

Np. w tej szosówce Sensa stack to reach ratio to 1,375 ale jakby dać pod mostek 3cm podkładek to stack to reach ratio będzie już 1,45. 

 

 

(No chyba, że endurance to tylko rama a nie żaden bliski kolega terminu gravel)

Endurance to generalnie geometria ramy + jakieś patenty zwiększające komfort. Np. jakaś specjalna sztyca, albo kształt rurek w tylnym trójkącie który umożliwia ponadstandardowe tłumienie drgań. Albo system isospeed od treka. Czyli elastomer w ramie.

Szosówka endurance jest czymś pomiędzy klasyczną szosówką a gravelem. Czasem producent już sprzedaje rowerki endurance na oponach 28c. A w niektóre modele i wejdą nawet szersze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Cannondale caad 8 jest na tą chwilę ciekawą ofertą na allegro, nowy rower, 3500-4000zł, shimano 105.

http://allegro.pl/rower-szosowy-cannondale-caad-8-105-11s-54-cm-i6923158084.html

Sporo podkładek na rurze sterowej. Niby tylny trójkąt ma dobrze tłumić drgania. No i Twój rozmiar, 54. Ciekawa alternatywa dla tribana 540 :).

 

Jest jeszcze Fuji Roubaix 1.3 

http://allegro.pl/rower-fuji-roubaix-1-3-rozmiar-54-2017-i6928086294.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merida fajne jeździdło :). Warto się dowiedzieć czy widelec był wymieniony w egzemplarzu który zamierasz kupić. Czytałem że Merida na 2017 wypuściła część karbonowych widelców z wadą i była akcja ich wymieniania.

Spokojnie, "akcja serwisowa" dla Polski na termin realizacji do końca grudnia.

Dotyczy konkretnej serii i modelu.

Z tego co mi wiadomo, akcja dopiero się rozpaoczela - czyli właściciele jeźdżideł (hihi) są informowani aby nie użytkowali rowerów. Jak widelce dotrą do sprzedawców/serwisów - nastąpi ich wymiana.

 

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Sobek82, dnia 17 Sie 2017 - 12:46 AM, napisał: bierz Ronina
Pozdrower Jakby nie te opinie, że się lubi z rudą, to fakt fajny jest, choć kloc .

 

Kurde nie wiem ile razy już na tym forum było pisane - pokaż mi ronina 2017 z oznakami rudej (w 2016 jak najbardziej się zgodzę). U mnie w rodzinie ronin ciorany jest w każdych warunkach, codziennie dojazdy do roboty i weekendowe wypady, więc naocznie mogę stwierdzić, że nie ma żadnej rdzy. Dlatego bardzo proszę o nie powtarzanie oklepanych haseł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiem ile razy już na tym forum było pisane - pokaż mi ronina 2017 z oznakami rudej (w 2016 jak najbardziej się zgodzę). U mnie w rodzinie ronin ciorany jest w każdych warunkach, codziennie dojazdy do roboty i weekendowe wypady, więc naocznie mogę stwierdzić, że nie ma żadnej rdzy. Dlatego bardzo proszę o nie powtarzanie oklepanych haseł.

I bardzo dobrze że to piszesz, bo opinie jakoby 2017 tez rudzialy tez sie pojawialy, a dementujacych nie znalazłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merida fajne jeździdło :). Warto się dowiedzieć czy widelec był wymieniony w egzemplarzu który zamierasz kupić. Czytałem że Merida na 2017 wypuściła część karbonowych widelców z wadą i była akcja ich wymieniania.

Właśnie tej Meridki to nie dotyczyło, jeśli ufać ich oficjalnemu komunikatowi ;)

Temat w sumie można zamknąć. Autor tematu kupił tą Meride Sculturę 400 :)

http://allegro.pl/merida-scultura-400ml-wietrzenie-magazynow-25-i6926524484.html

Ahhh, ta niebieska 300 wyglądała bosko, ale wyższy model też super sprzęt ;) Gratulacje dla nabywcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...