Skocz do zawartości

[Rower dla 4-latki] wzrost 95cm, co kupić?


wwd

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś korzystałem z Waszej pomocy w zakupie roweru dla siebie.

Dzisiaj chciałem ponownie prosić Was o pomoc.

Chciałbym  kupić rower córce, ma 4 lata, 95cm wzrostu i jest dosyć drobnej budowy - ma 13,5kg.

Poradźcie proszę jaki rower dla niej byłby dobry, wiem że muszę się udać do sklepu stacjonarnego na przymiarkę ale chciałbym wcześniej wiedzieć

czego szukać. Na razie proponowano mi meridę lub puky, podobno ten drugi ma niżej umieszczone siodło, druga sprawa cena - wyżej wymienione kosztują ponad 800zł, 

trochę dużo jak na rower na dwa sezony, ale czy znajdę coś tańszego i dobrego czy już lepiej zapłacić te 8 stów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój czterolatek o wymiarach 104cm i 15kg lata jak dzik na https://www.decathlon.pl/rower-500-robot-14-jr-id_8371301.html nawet po lasach. Kwestia zebys tak ustawił hamulace, żeby rower miał minimalne opory przy nie wciskaniu bo dla nas wydają się małe, ale dla dziecka są ogromne. Jednocześnie tylnie musi skutecznie hamować najlepiej na pograniczu blokady koła a przednie bez blokowania koła. Kółek bocznych nie używa ale brak im regulacji góra-dół z tego co widziałem. Licznik prawie od nówki założony bo chciał jak tata ;) i wskazuje już ponad 120km nakulane. 

Edytowane przez MikeDozer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Do decathlonu mam kawałek, wolałbym coś kupić na miejscu żeby przymierzyć.

Nie miałem czasu teraz i nawet nie pojeździłem po lokalnych sklepach.

Niedaleko mam jeszcze krossa, może u nich będzie coś dobrego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno szukaj roweru na 14" kołach. Nawet jak znajdziesz 16" z krótką podsiodłówką, to już górrurka może okazać się za długa.

Ja mogę polecić takiego Ridgebacka. http://www.ridgeback.co.uk/bikes/kids/boys/mx14 http://blog.aktywnysmyk.pl/2012/10/nowosc-rower-ridgeback-mx14-szary Mój czterolatek, 97 cm wzrostu, od dwóch miesięcy go ujeżdża i świetnie sobie radzi. No może poza ruszaniem :) Jeździ bez bocznych kółek, a przesiadł się od razu z roweru biegowego.

Nie wiem tylko, czy w naszym kraju można kupić taki nowy rower, bo AktywnySmyk.pl już nie ma go w swojej ofercie, a chyba byli jedynym sprzedawcą na PL. Co jakiś czas na pewno pojawiają się te Ridgebacki na Allegro i OLX, a że jest to raczej mało znana marka w Polsce, to i ceny są niewysokie.

 

Dla poszukujących roweru dla dziecka, polecam tą stronę https://www.twowheelingtots.com Dużo testów, porównań i opisów, jak wybrać rower idealny.

Edytowane przez Roballinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :)

Właśnie wróciłem z przymiarki i jeśli chodzi o puky 12" jest za mały natomiast 16" za duży.

Byłem też w krossie i model Lilly 16" też troszkę za duży chociaż rama tak jakby lepiej dopasowana, ale po próbnej jeździe córka nie mogła pedałować,

myślę co nie tak i sprawdzam korbę, a ta chodzi tak ciężko jakby tam łożysk nie było... To jak dziecko ma jeździć jak korba chodzi ciężej niż w rowerze dla dorosłych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ludzie sobie nie zdają sprawy ze rower dla dziecka musi chodzić idealnie lekko bo nawet mały opór przy podjeździe pod górkę 2% to jak dla nas, dorosłych 25% (oczywiście hiperbola ale jednak :) )

 

Ten z decathlonu chodził tak sobie i musiałem dwie godzinki poświęcić na regulacje, smarowanie i testy, żeby rower leciutko jeździł ale młody zapycha nawet po lasach :) oczywiście bez bocznych kółek :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 7/30/2017 o 21:32, MikeDozer napisał:

Podobnie jak OP szukam roweru na 98 cm wzrostu i 14,5 kg wagi.

Wydaje mi się, że koła 14'' to byłoby optimum (a jakoś mało firm robi rowerki na kołach 14'', zwykle są 12'' i od razu 16'' - przykładowo Puky).

Czy ten decathlon 500 nie jest zbyt ciężki dla... rodzica, gdy małemu się znudzi jeżdżenie? Teraz mamy drezynkę alu, która jest naprawdę leciutka do niesienia jakby co.

Rowerek po wyrośnięciu pierwszego jeźdźca będzie służył dla drugiego dziecka, więc się szybko nie zmarnuje ;-)

Czyli pytanko: co ewentualnie poza poleconym przez jednego użytkownika decathlonem 500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Rok później wybrałem się do bikershopu, trafiłem na kompetentnego gościa, po przymiarkach i krótkiej rozmowie polecił biegówkę.

Akurat trafiła się używana w super stanie i jak na razie widzę że wejście od razu w rower było by błędem.

Tym bardziej że córa próbowała kiedyś jazdy na rowerze koleżanki i miała problemy.

Biegówka w tym wypadku jest lepszym wyborem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...