Skocz do zawartości

[Rower] Wymiana części


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tutaj nowy, a zarazem laikiem w tych sprawach także szukam pomocy w doborze części do rowerku, którym mam chęć pojeździć.

 

Potrzebuję kilku rzeczy, a nie ukrywam, że budżetu nie mam w setkach złotych. Może w przyszłości zainwestuje więcej w niego ale póki co chciałbym mieć rower taki, żebym mógł sobie nim gdzieś pojechać [~10km] raz na jakiś czas, ale żebym nie miał problemu z nim gdy będę chciał zrobić 30-40km. 

 

Tak sobie oglądałem w internecie cały sprzęt i jest tego tyle, że nie wiem czym się sugerować. 

 

// Wolnobieg SHIMANO 7 rzędowy MFTZ21+łańcuch UG51 (6037250184)
 
// Osłona przerzutki 
 
// Przerzutnik TYŁ Shimano 
 
// Przerzutnik PRZÓD Shimano
 
+Manetki
 
Niby jeszcze kilka drobiazgów ale te elementy są dla mnie najważniejsze.
 
Doradzi ktoś ? Pomoże ?
 
Dzięki z góry, pozdrawiam. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wcale nie jest potrzebna wymiana, najlepiej jak byś wrzucił kilka zdjęć .

Jeśli to jakiś rower z marketu to masz dwie opcje. Wszystko dokładnie wyczyścić i nasmarować. Jak dużo nie jeździł to jeszcze trochę pociągnie.

Druga opcja, sprzedać za ile się uda, nawet 50 zł i poszukać czegoś starszego ale markowego.

Masz trochę kasy na części, plus to co się uda wyciągnąć ze sprzedaży i kup coś podobnego:

https://www.olx.pl/oferta/goral-rower-mtb-gorski-gary-fisher-rama-19-kola-26-poznan-lubon-CID767-IDnEdpo.html#c567d83f42

Rama porządna, lżejsza, manetki, przerzutki, hamulce, prawie nie do zajechania,  czasem jak Ci się spodoba jazda to masz bazę do jego unowocześniania za niewielkie pieniądze.

Minimalnym wkładem będziesz miał rower na kilka lat.

Z czegoś takiego zrobiłem dla siebie rower wyprawowy.

19720542 1355998547849081 977798714 O

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...