Skocz do zawartości

[łancuch] Kompatybilność wolnobiegu i łancucha


kazik303

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W zeszłym roku otrzymałem w spadku zwykły stalowy rower trekingowy w opłakanym stanie.

Wymieniłem w nim cały napęd na nowy, oraz zrobiłem około 200km. 

W tym roku zrobiłem jeszcze około 140km. 

 

Łańcuch czyściłem i smarowałem  co około 70km, kupiłem z ciekawości przymiar do łańcuchów, okazało się że łańcuch jest już około 1,5-2% wyciągnięty. Kupiłem nowy  łańcuch shimano hg40 zakładam i niestety łańcuch przeskakuję na wszystkich przełożeniach z tyłu. 

 

Panowie czy łańcuch hg40 nię pasuje do tego wolnobiegu, czy też wolnobieg jest zużyty? 

Jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu? 

Szykuję się do przejścia na kasetę ale to większy wydatek, więc chciałem jeszcze zrobić z 400/500 km na tym wolnobiegu.

 

Czy ma to jakiś związek że ważę ponad 100kg  i lubię sobie cisnąć na rowerze ?

 

dołączam zdjęcia wolnobiegu.

 

Pozdrawiam

post-205744-0-12156000-1501109452_thumb.jpg

post-205744-0-29533900-1501109588_thumb.jpg

post-205744-0-14119100-1501109592_thumb.jpg

post-205744-0-04488500-1501109595_thumb.jpg

post-205744-0-05411300-1501109666_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kupiłem nowy  łańcuch shimano hg40 zakładam i niestety łańcuch przeskakuję na wszystkich przełożeniach z tyłu. 
 

Z tego co pamiętam z innych postów łańcuch ten nie słynął z trwałości.

 

 

Czy ma to jakiś związek że ważę ponad 100kg  i lubię sobie cisnąć na rowerze ?  

Możliwe, że tak. Jeśli jeździsz z niską kadencją, typowo siłowo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korby nie mam zajechanej, pięknie chodzi na korbie i nic nie przekakuje. 

 

Za napęd w zeszłym roku zapłaciłem 250zł      korba 150zł, łańcuch 50zł wolnobieg  50zł.  Trochę przykro 250zł płacić co sezon i zajeżdżać na amen?     Chce w tym roku zrobić jeszcze 2000km. 

 

 

 

Pytałem o ocenę wizualną wolnobiegu (ze zdjęć), czy naprawdę jest tak zużyty, i o to proszę.

 

 

 

 

Jak mam kupować nowy wolnobieg to już wolę kupić nową felgę i kasetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nowy łańcuch przeskakuje (a stary nie) to wolnobieg do wymiany na 100%. Jak już koledzy napisali - zakładaj stary łańcuch a te 400 km, o których piszesz w pierwszym poście zrobisz.

 

Na przyszłość oprócz kasety kup też lepszy łańcuch - to właśnie zużyty łańcuch przyczynia się do przyspieszonego zużycia zębatek ale musi być coś jeszcze. Mam takie wolnobiegi (też z Megarange) w dwóch  rowerach w domu  od więcej niż 10-ciu lat i oba na drugim łańcuchu (rowery nie mają b. dużego przebiegu ale na tyle duży że fabryczne łańcuchy KMC "Z" się zużyły) a wolnobiegi dalej w 100% OK i przyjęły nowy łańcuch bez "gadania" - ale jak widać  to nie musi być reguła.

 

A czym smarujesz i jak myjesz co te 70 km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z rowerów używam wolnobiegu. Wymieniam łańcuch co 1,5 - 2 tys km, a wolnobieg - co drugi łańcuch. Rower służy głównie do jazd zimowych więc warunki pracy ma trudne. Myślę, że możesz zainwestować i kupić komplet (łańcuch i wolnobieg) na znanym portalu za jakieś 40 zł. Wymień i jeździj dalej. To najtańsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zostaje mi kupić kasetę i koło.

 

Panowie co sądzicie o tym?

 

http://allegro.pl/tylne-kolo-rowerowe-tyl-saiko-28-kaseta-zacisk-i5323172418.html

 

Kaseta CS-HG41 8 rzędów

klucz do kaset. 

Do tego łańcuch obecny hg40 

 

Chcę się zmieścić w 200zł 

 

 

Może zmienić coś? 

Waszym zdaniem warto rozebrać bębenek i nasmarować przed pierwszym użyciem ? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saiko, to polski producent. Większość produkcji trafia do gotowych rowerów. Sam szukałem kiedyś opinii. Nie znalazłem nic konkretnego. Obręcz saiko zdemontowaną z roweru Kross zaplotłem ponownie i teściowa na tym jeździ już że 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...