Skocz do zawartości

[prędkościomierz] jaki wybrać do 100zł?


Dagas

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Nie znam się na tym dlatego postanowiłem zapytać "expertów" ;P 

Czy moglibyście mi polecić jak najlepszy prędkościomierz rowerowy do 80, no, niech będzie - 100zł.. im taniej tym lepiej.. ale oczywiście, nie za tanio, bez żadnego szajsu za 9zł z bazaru ;)

Ah, jeszcze jedno.. Chciałbym, żeby prędkościomierz był bezprzewodowy.

 

Raczej nie ma co tu się za bardzo rozpisywać.. Mam nadzieję, że mi pomożecie, byłbym bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję, pozdro#dagas ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W tej cenie sugerowałbym kupić jednak dobrego przewodowca. Dobry bezprzewodowy licznik z kodowaniem cyfrowym raczej będzie ciężki do dostania w takiej kasie. A w analogowe kodowanie bym się nie pchał. ogarnij dobrze kabel i zapomnisz o nim a dokładność i bezawaryjność będzie gwarantowana. 

 

Do 100 zł kupiłbym Sigmę 16.16, ew. starszy model 16.12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po co? Błędy pomiarów, jakies zawieszenia, swirowanie przy niskich temperaturach. Z licznikami jest trochę jak z myszkami do kompa. Chcesz mieć cos pewnego i precyzyjnego - wez przewodowe.

Dodatkowo w bezprzewodowych licznikach musisz pilnować baterii w 2 miejscach.

 

Sigma ma super liczniki. Bezprzewodowe z kodowaniem cyfrowym oznaczają w nazwach modeli jako STS. Ceny w okolicy 200 zł. Wez kabel za stokwe i stowa ci zostanie na zabezpieczenie, albo oświetlenie ;p

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W zimie udało mi się kupić Sigmę STS 12.12 nową za 90pln z hakiem. W Decathlonie były też tanio:

https://www.decathlon.pl/licznik-rowerowy-bc-1212-sts-bezprzewodowy-id_8241059.html

Trzeba szukać okazji.

Zero problemów z licznikiem (z myszką bezprzewodową do kompa swoją drogą również problemów nie mam ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, jakich funkcji potrzebujesz. Jak ma wskazywać prędkość, dystans i czas, w zupełności wystarczy Ci Sigma BC 8.12 ATS lub BC 9.16 ATS. Tego kodowania analogowego tak strasznie bym się nie bał. Używam od kilku lat właśnie 8.12 i nawet w przy lampce czy w okolicach linii wysokiego napięcia nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STS jest łatwo zakłócany. Mam Sigmę 12.12 STS i nie mogę jej używać razem z lampką, bo ją zakłóca. W trybie migającym, licznik co jakiś czas coś pokaże, a w trybie ciągłym jest stałe zero. Lampka to cateye omni.

cateye-omni-5-test.jpg

 

Bezprzedwodowość mnie nie przekonała. Kabelek zawsze można pociągnąć po lince przedniego hamulca. Nic nie zakłóca; jedna bateria, która starcza na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STS jest łatwo zakłócany. Mam Sigmę 12.12 STS i nie mogę jej używać razem z lampką, bo ją zakłóca. W trybie migającym, licznik co jakiś czas coś pokaże, a w trybie ciągłym jest stałe zero. Lampka to cateye omni.

cateye-omni-5-test.jpg

 

Bezprzedwodowość mnie nie przekonała. Kabelek zawsze można pociągnąć po lince przedniego hamulca. Nic nie zakłóca; jedna bateria, która starcza na dłużej.

Kurcze, w 21 wieku nie wyobrazam sobie kabla do licznika...juz wystarczy ze linki od przerzutek czy hamulcow sa.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem radę wyobrazić sobie kabel i dlatego gdy 2 tygodnie temu kupowałem trzeci licznik do trzeciego roweru to trafiło na przewodową sigmę base 1200. Zastanawiam się czy tej 12.12 STS nie sprzedać i kupić nawet taką samą ale na kablu. Przewody mi nie przeszkadzają. Oprócz linek od przerzutek i hamulców mam jeszcze dwie do blokowania amortyzatorów i może jeszcze dojdzie jedna do sztycy opuszczanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem radę wyobrazić sobie kabel i dlatego gdy 2 tygodnie temu kupowałem trzeci licznik do trzeciego roweru to trafiło na przewodową sigmę base 1200. Zastanawiam się czy tej 12.12 STS nie sprzedać i kupić nawet taką samą ale na kablu. Przewody mi nie przeszkadzają. Oprócz linek od przerzutek i hamulców mam jeszcze dwie do blokowania amortyzatorów i może jeszcze dojdzie jedna do sztycy opuszczanej.

Ja mam Sigme Gps rox 11, jeden licznik do 3 rowerow, bez kabli;)

W szosowym mam dodatkowo podpieta kadencje i zwykly czujnik predkosci

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...