Skocz do zawartości

[błotniki] pod oponę 38-40mm, nietypowe mocowanie na widelcu


gyrill

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukam błotników na oponę 38-40 mm w których przed montuje się (lub da się dostosować do takiego montażu) w połowie przedniego widelca na śrubkę.

 

Mam węglowy widelec z fabrycznym punktem mocowania ale nie jest on umieszczony z boku ramienia widelca a z tylu w połowie długości.

 

Producent oferuje takie błotniki tylko wirtualnie bo nie ma ich w żadnym sklepie. Znacie jakieś zamienniki?

 

fdec610644f4f1707d86d793e27a9270.jpg

 

Załączam foto żeby pokazać o co chodzi z montażem.

 

55e30ba32c6aaeefdb06ad632df8c1da.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnij Pan pręty :>

SKSowe pieknie mozna wyginac, przycinac, u mnie np zrobilem pieknego wywijaska by ominac zacisk. https://www.forumrowerowe.org/garage/vehicle/7872-trek-73fx-disco/?tab=images


Błotniki SKS BLUEMELS 45mm, prety wyginane/przycinane, nic nie dzwoni nic nie brzeczy, wszystko siedzi idealnie. i przy kapciu 35C nic nie chlapie. ;-)  mozna by rzec idealnie, nie liczac tego co jest wywiewane z pędem powietrza i trafia na buty. ;-P

EDYTA:

Tylko ten system bezpiecznego wypinania przedniego blotnika bedzie do wywalenia, bo raczej wyginając  oczko pręta o 90 stopni  i tak nie zadziała,  a pewnie i tak poczas giecia sie  zniszczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak montuje zwykłe sks i inne zwykłe.

trzeba tylko przykręcić mały kątowniczek do widła i skrócić druty.

 

Albo kup takie adaptery, do których zamocujesz pierwszy, lepszy błotnik:

http://allegro.pl/sks-uchwyty-drutow-blotnika-sr-suntour-direct-i6896331324.html?reco_id=baba64d2-7205-11e7-90d6-246e963204c8&ars_rule_id=201

http://allegro.pl/sks-uchwyty-drutow-blotnika-do-sr-suntour-off-set-i6862940252.html?reco_id=baba64d2-7205-11e7-90d6-246e963204c8&ars_rule_id=201

 

U mojej żony zamontowałem tym sposobem błotniki Orion do amortyzatora Suntour, który ma takie mocowanie jak w Twoim widelcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Też postawiłbym na SKS, nawet najtańsze Routing 42 bodajże

do oponek 40 mm - 42mm to mało.

Routing ma  u..jowe mocowanie, lepiej dołożyć do bluemels

 

 

Dokładasz sobie opaskę na widelcu i przykręcasz

tam juz jest dziurka tylko od czoła - zadka widelca , 90 st do tradycynego mocowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejme dzięki za wskazówki!

 

Wyobraźni do gięcia drutu mi nie brak, ale ze Merida niby robi błotniki od razu pod ten typ mocowania to sie zasugerowałem ze to jakiś standard mniej znany :)

 

Bede działał z tym co jest dostępne na rynku i zdam relacje. Dzieki!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zatem zakupiłem Bluemelsy 45mm i wszystko cacy, poradzę sobie z mocowaniem błotnika i gięcie druta o 90 stopni.

 

Jest jednak specjalne miejsce w piekle dla producentów niestandardowych rozwiązań i specjalne miejsce w niebie dla uważnych, gdyż jak sie okazuje mocowania w moim widle nie mają gwintu. Tzn. gwint jest ale głębiej i wymaga śrubki z mniejszym gwintem 4mm której nie ma w zestawie, te z błotnikami maja 5mm. Nie obejdzie sie bez kombinowania, bo taką śrubkę mam tylko jedną w zapasie. :D

 

db8e88f1ef16ef1c84db1627161ba32b.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym jeszcze.

 

Kupiłem te polecane złączki od SKSa. Są w miarę estetyczne oraz mają u podstawy wycięcie. W razie zaplątaniu patyka w szprychy mocowanie wysunie się do góry nie wyrywając gniazda z goleni.

 

Jedyny minus to że nie jest to chyba dedykowane do tych mocowań które mam w widelcu jednak. Otwór z gwintem jest opuszczony w mocowaniu. Podstawa mocowania ma większą średnice niż otwór w widelcu. Takie połączenie może nie być super stabilne bo śrubka nie wchodzi całym gwintem w ten wpuszczony otwór.

 

Dodaję rysunek poglądowy. Tak czy inaczej, to chyba wyczerpuje temat :)

 

9bb08d02b4068920d23269d18ab67c5f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba wymienic srubke na dłuższa bo gwint nie  łapie ? czy może chodzi o ten fragment otworu bez gwintu ?

Tak czy siak jak sruba zakrótka to wymienic, jak martwi cie ten otwór w insercie bez gwintu, to zasadź tam jakieś podkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...