Skocz do zawartości

[zakup MTB, +/- 3kPLN] pomoc w wyborze rozmiaru i modelu


efv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu wertuję forum i im dłużej czytam tym większy mam mętlik w głowie... Szukam roweru - jazda głównie po lasach (ścieżki, drogi pożarowe), drogi szutrowe, od czasu do czasu przejazd ścieżką rowerową, max 10-15km + wakacyjne jazdy po okolicach miejscowości wypoczynkowych nad morzem czy Bieszczadach. Mam 177 cm wzrostu, przekrok 76. Przymierzałem w sklepie 29" i "psychicznie" wydawała mi się za duża, stąd wybór 27.5"

 

Poważnie rozważałem polecanego wcześniej Myers-a nie wiem tylko czy to dobry typ (nie znalazłem nigdzie geometrii) oraz czy 17" nie będzie na mnie za małe.
Przeglądając też stronę zauważyłem Lumis-a - jest gorszy amortyzator, ale rama z karbonu i to trochę kusi... Przekracza trochę planowany budżet, ale jestem w stanie "zaszaleć". Pytanie też czy 17" czy 19" ?

Czy może brać sprawdzonego Flite'a z Unibike'u ? Nie planuję jeździć wyczynowo, chciałbym kupić sprzęt i mieć przysłowiowy spokój na dłuższy czas oraz nie żałować, że nie dołożyłem 200 zł by mieć przysłowiowe "best value for money".

 

Czy może strzelam w totalnie zły rodzaj roweru ? Crossa odrzuciłem, mentalnie jestem zdecydowany na MTB pytanie czy ten Myers nie jest za bardzo "sportowy"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Myers 2.0 jest naprawdę porządnie wyposażony, biorąc pod uwagę cenę, więc Lumis 1.0 nawet nie ma tzw. podejścia - co za inteligent wsadzil tam amor z goleniami 30 mm i skokiem 120 mm :icon_confused::icon_question: , przecież to się musi bujać jak maszt żaglowca na morzu.

Pytanie czy taki sprzęt będzie Ci odpowiadał - w końcu to 140 mm skoku, więc będziesz miał sporą rezerwę i może nawet nie wykorzystasz w pełni jego potencjału.

Z drugiej strony jak złapiesz fazę na górskie szlaki, czy ostrzejszą jazdę to taki sprzęt będzie o niebo lepszy od wspomnianego Lumisa, który nie ma nawet sztywnej osi z przodu, a Myers ma dwie, co jest porządane w tego typu sprzęcie i przy hamulcach tarczowych.

Dochodzą jeszcze niuanse związane z napędem, a konkretnie z korbą, bo jeśli nie jesteś w dobrej formie, to jeden blat może ci nie wystarczyć w cięższym terenie.

No właśnie, pytanie jak z geometrią i rozmiarem :whistling::icon_question:

Myers to ścieżkowiec, więc jego geometria jest bardziej w stronę komfortowej niż w przypadku jakiegoś rasowego XC o sportowej geometrii.

Obstawiam rozmiar 17 ", chociaż kto wie jak sprawa wyglądałaby w przypadku 19 ", a to ze względu na gięcie górnej rury i tym samym obniżony nieco przekrok, ale że gięcie jest przy podsiodłówce, a stoisz nad ramą w nieco wyższym jej punkcie, to raczej nie ma to dużego wpływu na praktyczne obniżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noga da radę :) Pytanie czy 17" będzie OK, bo tylko taki jest dostępny.

Problem, że nigdzie nie mogę namierzyć geometrii, napisałem do naszego polskiego dystrybutora, ale od wczoraj milczą a w sumie na forum / w internetach nie znalazłem za dużo w temacie Myersa...

Jedynie taką rozmiarówkę z ich strony, a tu mieszcze się od 16" do 20"

Adult's Bikes

Inside Leg Range	 	Frame Size
24 - 29" (61 - 74cm)	 	14" (35.56cm)
25 - 30" (64 - 76cm)	 	15" (38.1cm)
26 - 31" (66 - 79cm)	 	16" (40.64cm)
27 - 32" (69 - 81cm)	 	17" (43.18cm)
28 - 33" (71 - 84cm)	 	18" (45.72cm)
29 - 34" (74 - 86cm)	 	19" (48.26cm)
30 - 35" (76 - 89cm)	 	20" (50.8cm)
31 - 35" (79 - 89cm)	 	21" (53.34cm)
32 - 37" (81 - 94cm)	 	22" (55.88cm)
33 - 37" (84 - 94cm)	 	23" (58.42cm)

oraz komentarz jak rozumiem sugerujący branie większego rozmiaru:

 

The first thing I really noticed about the Diamondback after the first few pedal strokes was the length. It’s a tad short. Admittedly, I really should have been a size up, on the XL, but the geometry isn’t quite up to speed with the latest craze for longer, slacker, all mountain hardtails. However, it’s a problem that’s pretty easily solved by buying a size up, assuming your legs are long enough.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Słuszna uwaga co do ewentualnego wyboru większego rozmiaru ( stąd moje wcześniejsze wątpliwości ), jednak jak sam widzisz wyboru nie ma.

Według tej tabeli rozmiar 17 " powinien być odpowiedni przy długości nogi pomiędzy 69, a 81 cm, analogicznie 19 " dla przedziału 74 - 86 cm ( spory przedział - moim zdaniem nie ułatwia to właściwego wyboru ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noga da radę :) Pytanie czy 17" będzie OK, bo tylko taki jest dostępny.

Problem, że nigdzie nie mogę namierzyć geometrii, napisałem do naszego polskiego dystrybutora, ale od wczoraj milczą a w sumie na forum / w internetach nie znalazłem za dużo w temacie Myersa...

Jedynie taką rozmiarówkę z ich strony, a tu mieszcze się od 16" do 20"

Adult's Bikes

Inside Leg Range	 	Frame Size
24 - 29" (61 - 74cm)	 	14" (35.56cm)
25 - 30" (64 - 76cm)	 	15" (38.1cm)
26 - 31" (66 - 79cm)	 	16" (40.64cm)
27 - 32" (69 - 81cm)	 	17" (43.18cm)
28 - 33" (71 - 84cm)	 	18" (45.72cm)
29 - 34" (74 - 86cm)	 	19" (48.26cm)
30 - 35" (76 - 89cm)	 	20" (50.8cm)
31 - 35" (79 - 89cm)	 	21" (53.34cm)
32 - 37" (81 - 94cm)	 	22" (55.88cm)
33 - 37" (84 - 94cm)	 	23" (58.42cm)

oraz komentarz jak rozumiem sugerujący branie większego rozmiaru:

Jeśli dobrze zmierzyłeś przekrok to 17" będzie ok.

Ja mam długość nogi 81 i przy 17" (koła 27,5) sztyca jest mocno wysunięta - do ogranicznika jest ok. 2 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem odpowiedź od dystrybutora - 17" jest na wzrost 170 +/- 5cm, więc jestem w kropce... A tak szczerze, to nie jest na ciebie w takim układzie trochę za mały ? Podejrzewam, że te 17" będzie OK, ale nie optymalnie, a na siłę nie chcę kupować. Coraz bardziej się waham, nie wiem czy nie odpuszczę tego Myersa i nie ścisne się na Flite'a... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tak szczerze, to nie jest na ciebie w takim układzie trochę za mały ?

Zdecydowanie nie! Mam 172 cm wzrostu.

Długość horyzontalna tej ramy to 59,5 cm.

Druga sprawa to przekrok. Mierzony w połowie długości górnej rury wynosi około 76-77 cm. Więc luzu mam wystarczająco.

 

Sprawdzałem też 19" (62 cm) i był za długi. Czułem się wyciągnięty na długości a górną rurę miałem za blisko krocza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji braku możliwości przymiarki i wątpliwości co do rozmiaru po krucjacie po 4 sklepach i różnych przymiarkach ostatecznie kupiłem Flite 27.5 z Unibike - rozmiar M i jest idealnie :)
Dzięki za pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...