Skocz do zawartości

[MTB]4500/5000 nowy


GoldenRC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam jakiegoś nowego roweru na ramie 17/18 cali i na kołach 29 w kwocie 4500/5000zł. Co moglibyście polecić? Oglądałem osobiście Cannondale F29 5 ale jakoś mnie nie zaskoczył- miał dziwnie rozlegulowane przerzutki i amor chodził strasznie ciężko- nawet jak się go próbowało docisnąć w miejscu, ale to pewnie kwestia ilości powietrza. Wracając do tematu. Myślałem o http://allegro.pl/rower-gorski-romet-monsun-29-1-0-wyprzedaz-i6724422498.html. Ogólnie chcę coś lekkiego ze spoko osprzętem na którym można się już ścigać. Poprzednio miałem Krossa Hexagona X7 z SR Raidon, więc chcę odczuć jakiś progress. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładasz 600 zł i masz najpiękniejszy rower obecnie dostępny na rynku (moim skromnym zdaniem), który zjada wszystkie rowery w tej grupie cenowej - Grand Canyon AL SL 8.9 https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-sl-8-9.html

Jedyny minus - brak sztywnej osi z tyłu.

Pluję sobie w brodę, że dopiero teraz zrobili przecenę, jak ja już Speca kupiłem...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na takiego pewnie musiałbym poczekać do zimy na większe promocje, bo 5000 zł to max dla mnie. Dzięki ogólnie za pomoc, teraz już wiem żeby szukać 29. Myślę że poczekam do zimy na konkretne wyprzedaże roczników i wtedy napiszę jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach 26" to już praktycznie prehistoria.

Teraz nie wyobrażam sobie jazdy na niczym innym niż 29", chociaż momentami brakuje mi krótszej ramy i koła 27,5" jakie miałem w Krossie.

Jeśli chodzi o rodzimych producentów - Krossem jeździło mi się dobrze, jednak brakuje mu pazura. Polski produkt, to na plus, jednak jest taki...nijaki. A Romet to podobno pomalowana chińszczyzna (chociaż przymierzam się do kupienia Mustanga 27,5 dla kobiety).

Możesz, jak ktoś napisał, bawić się w składanie, jednak kosztowo wyjdzie i tak drożej, niż gotowy rower (chyba, że nie boisz się używanych części...).

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten sklep z Accentami oferuje jakieś jazdy próbne? Nie jestem pewny co do wielkości ramy- S/M. Wzrost 162, przekrok 79. Jeden kalkulator pokazuje mi aby wziąć ramę od 17.5 do 19, jeden 18. Sam nie wiem. Mój poprzedni Kross miał 17 (26) i uważam że była za mała

Edytowane przez GoldenRC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 162 to chyba jednak 29" może nie mieć sensu niestety. Musiałbys sie przymierzyć, ale nawet przy 170 jest tak sobie, tym niemniej zawodnicy nawet małego wzrostu tj troche ponizej 170 wybierają 29, bo wyniki najważniejsze. Karolina Kozela ma 165 i też ujeżdża 29".

 

W teren lepiej za mała rama niż za duża. Mam 170 i smigam na 17.5 na kołach 26. 19 były spoko na asfalt, ale w terenie sie nie sprawdzały.

Edytowane przez Blue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.kross.pl/pl/2014/mtb-xc-26quot/level-a11

No a co do wzrostu to nie wiem jak z tą ramą bo mam dopiero 16 lat i tu jest ten problem, a nie chce czekać z zakupem nie wiadomo ile

Jak jeździłem Cannondale na 29 z ramą M - 17 to nie było źle, tylko kierownica 80cm mi przeszkadzała.

Edytowane przez GoldenRC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten sklep z Accentami oferuje jakieś jazdy próbne? Nie jestem pewny co do wielkości ramy- S/M. Wzrost 162, przekrok 79. Jeden kalkulator pokazuje mi aby wziąć ramę od 17.5 do 19, jeden 18. Sam nie wiem. Mój poprzedni Kross miał 17 (26) i uważam że była za mała

Nie, możesz się do sprzedawanej używki przymierzyć w jedynym najniższym rozmiarze. (17) z mostkiem raczej krótkim.. i kierownica około 700 co do twoich gabarytów. Ale zbyt krótki mostek przy jego geometrii zrobi ci narowistego konia z tego roweru :) 

Uzywki Peaków są w dobrych cenach na fajnym osprzęcie. (tak w okolicach roku lub półtora jeślibyś patrzył) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tych Peaków jest mało, spróbuję coś znaleźć w miarę blisko i odbyć jakąś jazdę próbną

 

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Są jakieś rowery na 29 które mają identyczną wymiarowo ramę jak Peak?

Z tego co patrzę to właśnie M'ka (17") od Cannondale F29 odpowiada S od Peak'a. Jak na nim jechałem było ok wg mnie. Więc myślę że podobnie byłoby z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś z Suchej to czemu nie podjedziesz jakimś busem do Krk by zobaczyć ofertę tylko łapiesz się jakiejś padliny bo sory ale taką jest rama Peeka. W sklepach jest masa towaru nawet z przed 2 lat tylko trzeba się rozglądnąć. Tym bardziej, że potrzebujesz S-ki a te rozmiary często się kurzą. Pomysłu w Twoją okolicę przy 160cm na 29er nawet nie komentuje. Twoja zabawka, Twoja kasa i Twoja męczarnia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na 27,5. Nino Schurter wygrywał na 27,5 z 29tkami ;). Da się, a na kobyle się będziesz IMHO niepotrzebnie męczył, jazda może sprawiać mniej frajdy, a to ma większe znaczenie niż czas, szczególnie że się przecież ścigasz amatorsko. Ew nawet tego krossa na XT/XTR na 26" wziąć, a kiedyś zmienisz ramę+koła, a szpej przełożysz ;)

 

No i szczerze nie wierzę, żeby 17" była za mała przy takim wzroście.

Edytowane przez Blue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się przejadę do Krk do Isportu, bo tam udostępniają sprzęt na testy i zobaczę jak to wypadnie. Wiecie możne czy jakiś producent będzie organizować w jakimś bliskim czasie otwarte testy?

 

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Czytałem że na 29 się dużo bardziej męczy to prawda? 

Jak jeździłem na Cannondale F29 5 to zauważyłem taką zależność, że pomimo tego że był lekszy o 2,5kg od mojego Krossa nie mogłem na nim zrobić BHoppa- wydawał się jakby za ciężki. A co do tego Krossa A11, to warto się pakować w coś takiego? Myślałem tutaj o ramie S - 17,5, minimalnie większa od mojej w Krossie, i do tego rowerek waży 9kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wstrzymam temat i poczekam na odpowiedź sklepów z Krk/Bielska dot dostępności Peak'a 29 na S'ce w ich sklepie celem przymierzenia. Gdy dostanę jakąś pozytywną odpowiedź na pewno wybiorę się do tego sklepu. Ogólnie rozumiem, że w 29 powinienem mieć siodełko co najmniej na wysokości kierownicy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...