Skocz do zawartości

[serwis] praca marzocchi 66 rc 2005


mck15

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jakiś czas temu zakupiłem rower z przednim amortyzatorem Marzocchi 66 rc 2005. Cały rower, a w tym amortyzator był mało używany i nigdy nie katowany. Jego stan wizualny jest niemal jak nowy, nie ma rys na górnych goleniach ani żadnych wycieków. Mam jednak zastrzeżenie co do jego pracy. W zależności od regulacji jest on zbyt sprężysty (działa jak sama sprężyna) lub zbyt twardy (działa jak wcale) albo zbyt "zmulony" (tłumienie odbicia). Brakuje mu płynności pracy. Miałem okazje używać innych amortyzatorów oraz oglądać filmy z pracy tego modelu i działanie mojego amorka budzi pewne wątpliwości. Chodź nie dużo jeżdżę jestem maniakiem i chcę mieć wszystko na cacy. Nie chce oddawać też sprzętu do serwisu bo to mała satysfakcja dlatego piszę tutaj. Moje pierwsze podejrzenie padło na olej. Od nowości (a ma już sporo lat) nie był wymieniany. Czy może on tak wpływać na działanie amortyzatora? Jaki olej wybrać i czy potrzebuję specjalistycznych narzędzi do jego wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy tego typu objawy mogą być sprawką oleju? Czy może ten typ charakteryzuje się taką pracą? Czy sama wymiana oleju wystarczy? Czy olej się niszczy/zużywa od nieużywania? :D

Edytowane przez mck15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zdecydowałem się na wymianę oleju i wyczytałem, że powinienem zastosować 7,5W. Czy warto odbiegać od zaleceń producenta i zalać go bardziej lub mniej lepkim olejem aby poprawić jego pracę?

Nigdzie nie potrafię doszukać się ile konkretnie oleju powinienem wlać. Na jakimś tam forum pisali po 190ml, na stronie producenta pisze 220, a na marzocchiworkshop 225. Czym się będą charakteryzować te różnice w pracy amortyzatora?

 

Na koniec jeszcze pytanie czy taki olej się nada?

http://allegro.pl/motorex-fork-oil-7-5w-1l-amortyzatory-praga-i6872138340.html ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...