Skocz do zawartości

[Przerzutka przednia] Pojemność, kompatybilność...


Michal93

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czytałem temat na temat kompatybilności, ale to nie rozwiązało moich wątpliwości.
Przesiadłem się ze starej ramy razem z gratami na ramę Reign z 2013r. 
Z przodu na korbie slx 3 blatowej mam założone 2 zębatki: 22t oraz 38t i podkładki zamiast blatu.
Na starej przerzutce na obejmę wszystko ładnie działało ;)
Jako że przerzutka na obejmę nie pasowała średnicą  wziąłem razem z ramą przerzutkę FD-M676 (slx 2x10) direct mount.
No i problem jest taki że nie jest w stanie tego obsłużyć - tj na małej zębatce łańcuch praktycznie cały czas goni po spodzie wózka, nie jest w stanie też wrzucić na blat bo się łańcuch klinuje między zębatkami.
Współpracuje to z kasetą 9rz i łańcuchem 8rz.
I teraz pytanie, czy przerzutka direct mount 3x9 (chyba będzie lepsza z racji szerszego wózka przy łańcuchu 8rz.) lub 3x10 obsłuży coś takiego? Testował ktoś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie, czy przerzutka direct mount 3x9 (chyba będzie lepsza z racji szerszego wózka przy łańcuchu 8rz.) lub 3x10 obsłuży coś takiego? Testował ktoś?

Zapewne nadal będą problemy.Bo pojemność nadal będzie za duża w Twoim zestawieniu blatów,no i łańcuch za szeroki.

FD-M771 też raczej nie da rady.Sprawdź specyfikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Konstrukcja o szerokim ogniwie dającym większą sztywność i trwałość.
  • Technologia Dyna-Sys zapewnia intuicyjną kombinacja przełożeń co jest niezwykle ważne dla osiągania wysokiego transferu siły rowerzysty na pedały.
  • Podwójny ciąg.
  • Mała tarcza minimum 10T.
  • Maksymalna tarcza 44T.
  • Pojemność 18T.
  • Łatwo dostępne śruby regulacyjne.
  • Linia łańcucha 50 milimetrów.
  • Kąt - standardowy 66-69 stopni.

     

    Czyli powinno obsłużyć nawet jeżeli (taki mam plan jeżeli to będzie działać) założę małą zębatkę 20t - dobrze rozumuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kompatybilności nie tylko pojemność się liczy , M771 (wg podanych wyżej parametrów to wersja pod 10s) będzie miała za wąski wózek dla łańcucha 8s (będzie ocierać) poza tym przy mocowaniu Direct Mount nie obniżysz jej pod zębatkę 38T (projektowana była pod 42T).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/przednie-przerzutki-rowerowe/mtb/p,przerzutka-przednia-deore-xt-fd-m771-direct-mount-9rz-down-swing-44t-shimano,27779.html
Dla tej przerzutki - jedynie to dynasys mi średnio pasowało. Na wieli stronach jest podane, że jest to przerzutka dla 9s.
W tym momencie mam ustawioną przerzutkę na tym blacie 38t - więc nie rozumiem jak mogę tamtej nie obniżyć? - ale tu nie mam żadnej pewności :P
Dlaczego nie będzie chodzić, skoro u mnie chodziło i chodzi identyczny zestaw u kumpla. Tylko że tam obie przerzutki są na obejmie - z tym że nawet nie trzeba było jej przeregulować po zdjęciu blatu....
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba było przeregulować? I przerzutka nie wyrzucała łańcucha poza korbę? Ciężko mi w to uwierzyć. Albo od początku miałeś źle ustawiona przerzutkę i dlatego nie trzeba było jej regulować. Do niedziałania przerzutki dochodzi też łańcuch od 8b - może być za szeroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no było takiej potrzeby jak się uważało z manetką :), można ew ograniczyć śrubą. Ale to chodziło z łańcuchem 8rz, u kumpla akurat 9...
Muszę poszukać kogoś w Krakowie chyba z taką przerzutką kto da przymierzyć, żeby nie wywalać kasy w błoto...
Chyba że mi ktoś napisze, że działa u niego taka bądź zbliżona konfiguracja.

Edit:
Chyba, że chodzi Ci o to że aktualnie nie chce chodzić przerzutka 10rz z łańcuchem 8rz, to to jest jak najbardziej prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...