Skocz do zawartości

[hamulce] Grand - zmiana cantilever


andrzej.666.666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dopiero zaczynam swoją pasję związaną z MTB.

Posiadam 26' Grand'a adventure 18 speed (nic wyszukanego, ale chcę zrobić z niego coś lepszego).

 

Moje pytanie brzmi:

- czy można z cantilever'a przerobić hamulce tarczowe lub v-brake (które polecacie, jakie modele konkretnie),

- jakie koła i opony polecacie do tej zmiany?

 

 

post-205609-0-80931400-1500485907_thumb.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeśli jest to twój egzemplarz, to wygląda świetnie. To, co bym zrobił, to wymienił szczęki i klamki na metalowe. Z tego, co wiem, to w tych Grandach były montowane plastikowe szczęki. Zapewne przednia przerzutka, to Falcon -> też bym ją wymienił na coś, co działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żaden makrokesz, tylko porządny rower, może i po bułki jak się tutaj często pisze i co z tego.

Hamulce to blaszka  oblana plastikiem z mocowaniem kloców typu canti. Klamki zapewne też plastikowe.

klocki-hamulcowe-tektro-v-brake-60-mm-ca

Wymień na porządne v-ałki np: Shimano BR-M430 lub BR-T4000

Klamki Avid FR-5 I ciesz się jazdą.

 

 

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymien na jakieś tanie ale porządnie; proponuję podstawowe V-ki Tektro, do tego sensowne klocki. Pozbądź się wszystkiego co plastikowe - nie wiem jakie masz tam klamki. Te cantilevery rzeczywiscie wywal bo to masakra jest. 

 

Z taniochy popularne V-ki Tektro działają naprawdę dobrze z niezłymi klockami, więcej nie trzeba. https://allegro.pl/listing?string=tektro%20v-brake&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-spo-1-3-0511

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...