Skocz do zawartości

[Hamulce] Problem z dotarciem tył i przód - Tektro Disc HDC-300


Orleks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Jakiś czas temu zakupiłem rower Kross Hexagon X6 i od tego czasu mam problem z hamulcami. Hamulce hamują dobrze, ale przy hamowaniu wydają dziwny dźwięk oraz wpadają w lekkie wibracje. Na początku był problem tylko z przednim ale serwis rowerowy naprawił mi to, ale problem powrócił i doszedł do tego tył. Nie wiem czym to może być spowodowane, może ktoś miał taki przypadek i wie jak to naprawić. Jest to trochę uciążliwe ponieważ jak hamuje to nie dość że to słychać dosyć głośno to wibracje robią swoje. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze masz jak ze zdjęcia?

https://www.google.pl/search?q=tektro+hdc+300&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjfsaWknJbVAhXkB5oKHTJNB5IQ_AUICigB&biw=1745&bih=864#imgrc=mRuGmMB96pM0bM:

 

Jeśli tak to wcale nie jest mocno ponacinana i nie powinno takie zjawisko występować. 

 

 

 

mam je w swoich hamulcach    Jagwire klocki okładziny DCA016 Shimano ALIVIO DEORE Tektro półmetaliczne - Internetowy Sklep Rowerowy | CTbike.pl | Shimano | Części rowerowe | Schwalbe | Suntour | Rowery Miejskie | Buty Shimano | Buty Sidi

Miałem je w swojej auridze i bez odgłosów , ale cały czas ich nie miałem , trochę się docierały i nie były mocniejsze od oryginałów.

Edytowane przez Ychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ychu tak, wlasnie takie mam. Jak serwis cos tam zrobił, domyślam się ze je przetar to nie bylo żadnych drgań ani dźwięków przez pewien czas.

 

To teraz nie wiem co robić. Serwis powiedział ze jak to nie minie po 200 km to zeby do nich wrócić i oni spróbują to zniwelować. Tylko zastanawiam się czy to nie jest winna klocków po prostu, czy one nie wpadają w drgania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie może to wynikać z tego , że róg klocka wpada w wycięcie w tarczy , dlatego przy pełnych tarczach takiego czegoś nie ma. Miałem tarcze tektro takie i bez problemów. Na RT76 jest za mało powierzchni i idzie po ramionach. Dźwięk był , ale nie długo. Spróbuj może lekko na okrągło zakończyć końcówkę klocka z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz miałem rower ale z tarczami mechanicznymi i podobnie tarcze były powycinane i nie bylo tego problemu. Pierwszy raz widzę i słyszę cos takiego i zbytnio nwm co teraz zrobić

Bo to jest specyfika hydraulicznych tektro. W żadnym innym hamulcu o tym nie słyszałem.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

 

 

Przeslifuj , jak nie pomoże to wymienisz i już [emoji14]

Edytowane przez Ychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden pisze że da to się zniwelować innymi klockami a drugi pisze że nie da się, że trzeba nowe tarcze i klocki, nic juz teraz nie wiem

Tak jak pisałem - tektro to dziwne hamulce. Jednym wyja , drugim nie , jednym pomaga zmiana klocków , innym zmiana hamulców [emoji14]

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

No to u mnie przy marinie wpadały w duże wibracje, przód. No i co się okazało pewnie dolna śrubka adaptera się poluzowała lub przy ustawianiu by nie piszczały tak się hamulec ułożył że przy hamowaniu klocek ścierał dół adaptera, po ponownym ustawieniu wszystko ok a adapter trochę zeszlifowany 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...