Skocz do zawartości

[dodatkowe otwory do przykręcania bidonu] czy da się i czy warto


Rekomendowane odpowiedzi

Mam ramę 15" i Scott uznał, że umieści koszyk w debilnym miejscu - wysoko na rurze. Ledwo dało się wcisnąć z bólem bidon 500ml. Przeszkadzło mi to zawsze, ale nigdy nie myślałem o tym, zeby coś z tym zrobić.

 

Uznałem, że nie chce mi się wiercić w niespecjalnie ciekawym miejscu i nie bardzo miał bym czym, więc oddałem do serwisu rowerowego. Zapłaciłem całe 45zł i mam mocowanie bidonu tam gdzie chciałem, nówka sztuka jak z fabryki. Przy takich kwotach (jak ktoś ma sprzęt do wywiercenia otworu pod kątem albo dużo miejsca w ramie i wejdzie mu wiertarka to prawie za darmo - w rurze podsiodłowej akurat nie problem wiercić) wg mnie szkoda czasu na półśrodki, pewniejszego mocowania nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Trochę to trwało, rower zamówiony i dotarł. Na razie wygląda na to, że adaptery raczej odpadają bo mają pewną grubość i będzie kolizja z drugim koszykiem, wszystko blisko siebie. Ale za to mogę złapać koszyk na sztywno przy użyciu jednej śruby, więc przy drugiej będzie taśma izolacyjna i trytytka. Jak to się nie sprawdzi i zacznie ruszać to pewnie prędzej czy później będzie dziura i nitonakrętka.

 

Ale nie jest źle, wychodzi mi, że do miniaturowej ramy wsadzę na styk bidony 2x1000ml, gdyby inserty były trochę niżej byłby większy problem. Zdjęcia pacjenta niżej - zobrazowana ilość miejsca, bidon z koszykiem złapanym na jedną śrubę.

 

MJcXEFY.jpg

sbLKug2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukces jest, chociaż połowiczny. Tzn zmieszczą się dwa litrowe jak widać na zdjęciu, ale koszyk na podsiodłowej jest zamocowany na jednej śrubie. Tego typu koszyka nie ma za co złapać opaską niżej, nie zwróciłem w sklepie na to uwagi. Ale coś z tego będzie.

 

A bidon za siodełkiem owszem, czemu nie, są i takie adaptery na dwie sztuki. Oprócz, nie zamiast. Ja nie cierpię stawać nigdzie po drodze :D Chociaż lato już się kończy i na razie zapotrzebowanie na płyny spadnie.

 

1oG13CV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...