Skocz do zawartości
  • 0

[renowacja roweru górskiego] orientacyjny koszt


Gość Michał

Pytanie

Gość Michał

Witam

 

Chciałbym zwrócić się z prośbą o poradę.

 

Posiadam stary, czternastoletni rower górski, w którym przez ten czas nie były wymieniane części mechaniczne. W ostatnich latach mało nim jeździłem, ale chciałbym to zmienić. :) Obecnie jazda nie jest do końca przyjemna. Nie działają prawidłowo przerzutki, klocki hamulcowe się starły, mam wrażenie, że oś obrotu pedałów nie jest prostopadła do ramy, łożyska w pedałach się wyrobiły, przez te lata zaszły jakieś procesy w gumie od uchwytów na kierownicy, przez które stała się lepka i brudzi ręce, siodełko jest tragiczne. Ogólnie dużo elementów jest do wymiany.

 

Ile orientacyjnie kosztowałaby renowacja roweru? W ogóle jest to opłacalne? Może lepiej byłoby zainteresować się jakimś nowym? Z drugiej strony nie byłoby mi żal jakby ktoś go ukradł, w przeciwieństwie do nowego. :)

Zdjęcia roweru: http://imgur.com/a/K773R

diP8Mw3.jpg

 

Ey7mT3z.jpg

 

Gp1sPVw.jpg

 

M2nsddX.jpg

 

4ejc5Ps.jpg

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

To zalezy w jakim stanie jest rower. na pewno trzeba zrobic czyszczenie smarowanie piast, sterów, amora. jesli nie jest nic rozwalone, czy mocno zużyte to koszt kilku zł na smary, benzynę.

Nie działają prawidłowo przerzutki

Do wymiany linki i pancerze (przerzutki + Hamulce)-koszt od 30zl w górę (polecam linki nierdzewne)

klocki hamulcowe się starły,

To wymienić. Koszt od ok 20zł

mam wrażenie, że oś obrotu pedałów nie jest prostopadła do ram

Jeśli tak, to pewnie padły łożyska w suporcie. Wymiana suportu ok 20zł (plus klucz, ściągacz)

łożyska w pedałach się wyrobiły,

Kupić nowe pedały. Koszt od 40zł w górę.

przez te lata zaszły jakieś procesy w gumie od uchwytów na kierownicy, przez które stała się lepka i brudzi ręce

Nowe chwyty od ok 20zł (choć są i za 5 zł jakieś najtańsze kitajce)

siodełko jest tragiczne

Najtańsze siodełka zaczynają się od ok 20 zł

Jeśli napęd jest zużyty do dojdzie nowy łańcuch_wolnobieg/ kaseta. Od ok 100zł w górę.

Opony chyba jeszcze wyglądają znośnie (o ile nie maja pęknięć.

W sumie w 300 zł powinno się zmieścić (o ile masz narzędzia). Za takie pieniądze kupisz co najwyżej jakąś używkę w której pewnie też cos trzeba wymienić.

Do jeżdżenia po bułki ten rower wystarczy. Chyba, ze jest coś zdrowo zajechane/uszkodzone a nie widać tego na zdjęciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...