Skocz do zawartości

[łańcuch] Sram NX PC-1110 1x11


Ador

Rekomendowane odpowiedzi

Witam eksploatuje ktoś ten "wynalazek" ?

 

Jezdze na takim, a dokladnie trzech, poki co nalatane 3,5kkm, dotychczas nie mialem z nim problemow, mam plan zrobic 7kkm jesli kaseta to wytrzyma to mysle, ze nie bede przeplacal i w przyszlym sezonie zawita ten sam zestaw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem fabrycznie założony w Specu.

Przejechałem na nim 1200 km. Zdjąłem tylko dlatego, że dwa razy miał kontakt z deszczówką bez możliwości porządnego wyczyszczenia i zostały na nim delikatne ślady korozji. Nie wyciągnął się nic - mierzone przymiarem i suwmiarką. Kaseta (PG-1130) przyjęła nowy łańcuch (PC-X1) bez zająknięcia. PC-1110 zostawiam jako zapas (jak nie będę miał czasu na czyszczenie łańcucha, to będę je zamieniał, a brudny pójdzie w pojemnik z benzyną).

Gdyby nie ciekawość, na pewno kupiłbym ten sam, a tak mam PC-X1 (który działa dokładnie tak samo, żadnej różnicy w zmianach przełożeń itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo ceny bardzo dobry łańcuch pomimo tak niskiej ceny. Łańcuchy SRAM na tym forum mają kiepską opinię, ale moim zdaniem to bardzo dobre i wytrzymałe łańcuchy. O dziwko jeśli łańcuch natrzepie KM i już miernik pokazuje spore rozciągnięcie, kaseta sram przyjmuje nowy łańcuch bez najmniejszego problemu.

 

Odnośnie KMC to bardzo głośny łańcuch. Mam w szosie i jest głośno, może w MTB nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyższych wypowiedzi wychodzi na to,że nie ma co kombinować, kupować i jeździć. Na forach zagranicznych też twierdzą,że oprócz niklowania lub innego "uszlachetniania" przeciwko rdzy nie ma różnicy pomiędzy tym łańcuchem a np. X1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

oprócz niklowania lub innego "uszlachetniania" przeciwko rdzy

Które i tak gó*no daje, bo po czasie wierzchnia warstwa i tak ulegnie w jakimś stopniu wytarciu, a deszczówka spowoduje prawie natychmiastową korozję w tych miejscach.

Przerabiałem to już.

Następnym razem kupię KMC X11.93, też z ciekawości, a jeśli również nie będzie różnicy w zmianie przełożeń - wrócę do taniego i dobrego PC-1110.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No to moja relacja bo dwa sramy zjechałem.

Dwa Sramy 1110 po 2000km na nowych zębatkach zjechały mi się tak samo jak jeden KMC X11.93 po 2800km.

Znaczy się każdy Sram zrobił 1000km i oba są rozciągnięte dokładnie tak samo jak KMC X11.93. Traktowanie łańcuchów identyczne.

Szczęśliwie wrzuciłem teraz na rower kolejny KMC X11.93 jaki miałem w szufladzie i się przyjął bez problemu. Zajeżdżę napęd na aktualnie posiadanych Sramach i KMC a kolejne co będzie grane to X11EL bo jest oznaczony jako Double Durability.

Moim zdaniem PC-1110 są nieopłacalne, bo pomijając trwałość są brzydsze i co najważniejsze po moczeniu trzeba bardzo dbać aby nie wdała się ruda szmata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...