Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Najmocniejsze oświetlenie dla MTB dostępne na rynku.


bartek55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, po kilkuletniej przerwie powracam do mojej " rowerowej przygody " . Powoli planuje i kompletuję listę potrzebnych akcesoriów do zamówionego już MTB. Duży problem sprawił mi wybór oświetlenia. Bardzo często jeżdżę w nocy, na obrzeżach miasta, w lesie gdzie jest całkowicie ciemno dlatego na zakupie oświetlenia przedniego nie chcę oszczędzać. Chciałbym zakupić jak najjaśniejsze, najmocniejsze, z największym zasięgiem oświetlenie dostępne na rynku. Cena całkowicie nie wchodzi w grę, ma być naj, naj, naj. Chcę czuć się bezpiecznie nawet w lesie, bardzo zależy mi na szerokim kącie świecenia, zasięgu i jasności. Na chwilę obecną mam 3 faworytów:

1. CatEye Volt 6000

2. Hope R4 ( 2 sztuki )

3. Roxim x4 ( 2 sztuki )

 

Co myślicie o tych 3 modelach? A może całkowicie co innego? Ktoś miał z którymś z nich doświadczenie? 

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi test "trąca" obiektywnością bo widać chociaż jakieś inne sensowne lampki, ale pierwszy szkoda oglądać. O, badziewna lampka, o, badziewna lampka, o, badziewna lampka. MAGICSHINE kupujcie tą, tylko pińćset złotych :D

 

Lokowanie produktu też trzeba umieć zrobić. 

 

Aczkolwiek do samej lampki nic nie mam, może to właśnie ta której szuka autor tematu. 

 

Według mnie gotowe rozwiązanie podał już @@pmedela, dwa Convoy-e z wyposażeniem kosztują mniej niż połowę ceny wspomnianego Magicshine a do jazdy nawet w przysłowiowej ciemnej dupie są w zupełności wystarczające. No ale nie są "naj" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/oswietlenie-rowerowe/lampki-przednie/p,lampka-przednia-noise-02-mactronic,446757.html?skad=googlepla&gclid=Cj0KCQjwwLHLBRDEARIsAN1A1Q7UEjwjRE3VA00JZLsBQdoEaOaSwWI9egpMR5XL-jcOcSbguMK16SIaAmHNEALw_wcB

 

zakupił mój znajomy, jezdzi pod Wawą i do pracy (rowerem, czasem z serwisu wraca nad 4 nad ranem;) ) i sobie bardzo chwali. Widziałam na zywo, światło bardzo silne, kierowcy mrugali bo zbyt silne dla ich oczu. 

 

Druga lampa 

https://dotsport.pl/bontrager-ion800r-przednia-lampa-rowerowa.html?gclid=Cj0KCQjwwLHLBRDEARIsAN1A1Q6V0ZR5rXy39sfR5fb1J1D4C61bcP_7XxQmm3dPm5js8_AYjq2h2vEaAubzEALw_wcB

 

miałam przyjemnosc jezdzić trochę na pożyczonej. Plus to lekkość, moc (oj), praktyczność( w łapkę i gdzie się chce) 

Cena-

ale autor zaznaczył ze $ to inna bajka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa Convoye S2+, jeden REF a drugi 15*90 i masz bardzo szeroko oraz daleko w przód i bardzo miękki rozkład światła zamiast przepalonego spota i słabego spilla.

 

 

Oczywiście wersje na full wypasie, czyli sterowniki z bajerami i programowaniem, szkłami AR, sterowniki 3.04A. Dioda 4C lub jeśli chcesz odrobinę bielsze światło to 3C.

 

 

No i panasy NCR18650B, intellicharger D4 i masz mega zestaw. Jak napisał RambolRambol nie ma lampek dających taki strumień światła jak toto. Po mieście latam z obiema skierowanymi w ziemię na 10%, jak lecę szybko to daję 18%. 32% to już w zupełności wystarczający tryb w teren. W tym trybie mamy 3h pracy na jednym ładowaniu. Oczywiście akku można w trasie zmienić. No a tryb 100% to orgia, rozpusta i zberezieństwo, laski ściągają majtki a trawa na poboczu się zaczyna palić, dzieci ryczą, policja odbiera zgłoszenia o ufo w lesie.

 

 

75801881782315399071.jpg

 

 

 

Jedyne na co mógłbym rozważać zmianę, to dwa Fenixy BC30. Ale to już duża masa. Zaleta? Pilocik z klaksonem. Ale rozkład światła już nie ten :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co do Convoya S2+ 3.04A z kolimatorem 20x60. Jeżdżę po drogach, w zależności od oświetlenia miejskiego mam od 7 do 20 procent i naprawdę jest ekstra, ustwiony dość nisko, nikt się nie upominał nigdy, że jest oślepiany. Jak wjeżdzam w las ustawiam na 25 do 50 procent, ale brakuje światła w dali, więc niedługo wyląduje drugi OP. Jeśli kasa to nie problem i od razu brałbyś 2 sztuki to jak piszą poprzednicy kolimator warto wziąć nawet szerszy. Z resztą zdjęcie cervandesa moim zdaniem mówi w tym temacie więcej niż jakiekolwiek wywody i wynurzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie masz ten pilocik z klaksonem przy fenix bc 30 ? - tam jest tylko dodatkowa opaska na rzepę z przyciskiem i kabelkiem, który podpinasz do lampki.

 

Klakson świetlny. Jedziesz i możesz mrugać żeby Ci czereśniaki z drogi spierniczały.

 

@up - Fenix ma dwa emitery, latarka jeden. Zestaw dwa Convoye z jednym fenixem i okazuje się, że ten drugi świeci na czarno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.centrumr...SIaAmHNEALw_wcB   zakupił mój znajomy, jezdzi pod Wawą i do pracy (rowerem, czasem z serwisu wraca nad 4 nad ranem;) ) i sobie bardzo chwali. Widziałam na zywo, światło bardzo silne, kierowcy mrugali bo zbyt silne dla ich oczu.

 

 

Tutaj dużo do szczęścia nie trzeba by oślepiać innych, mrugali bo miał źle ustawione światło. Ewidentnie walił po oczach, i to niestety jego wina.

 

Wracając do tematu, widzę że Convoy rządzi :D Bym wtrącił swoje 3 grosze, ale jedyne co bym dodał to inne parametry Convoya. Z tłumu zbytnio bym się nie wyróżnił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam Roxim RX5. Według mnie najlepsze światełko na rynku. Po pierwsze jest na cztery duże paluszki, co daje nam pracę na 100% przez około 6-8h. Na drugim poziomie, który jest tez bardzo jasny, czas pracy wydłuża się do kilkunastu godzin. Polecam dobre akumulatorki na przykład Eneloop Pro i niczym się nie martwisz. Zapasowe akumulatorki można mieć zawsze przy sobie. Po drugie światło jest bardzo szerokie i mocne. Zdarzało mi się, że w nocy gdy miałem za wysoko podniesioną lampkę, auta z naprzeciwka mrugały abym zgasił długie :) Po trzecie cena - nie jest wcale taka droga, bo można ją kupić już za 180zł. Lampka jest dość duża, ale sprawę w moim przypadku załatwiła przystawka do kierownicy. Także lampka pięknie wisi sobie przed rowerem poniżej kierownicy. Też długo walczyłem z różnymi lampkami. Dziwadłami na USB, na dedykowane akumulatory i temu podobne. Nigdy nie zmienię Roxima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxim RX5 i Fenix BC 30 to dwie najlepsze lampki na rower. Polecam zgadzam sie w zupełności ale wracając do kolegi rozpoczynającego wątek tu cytuje Chcę czuć się bezpiecznie nawet w lesie, bardzo zależy mi na szerokim kącie świecenia, zasięgu i jasności.to zestaw convoy będzie lepszym rozwiązaniem bo las wymaga innej specyfiki oświetlenia a droga innej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...