Skocz do zawartości

[sakwa na ramę] z kieszonką na telefon


partyzan

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma może doświadczenia z taką sakwą (a raczej sakiewką;) http://allegro.pl/sakwa-torba-na-rower-rowerowa-etui-na-telefon-5-5-i6766767159.html .Planuję zakup czegoś takiego z myślą u używaniu też jako uchwyt na telefon z nawigacją. Jeżdżę na rowerze trekingowym, często po gruntowych i leśnych drogach i zastanawiam się jak to się będzie trzymać na gorszej, wyboistej drodze, czy nie będzie się zsuwać na bok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tą samą. Na Aliexpress kupisz ją za 5$, tylko, że miesiąc będzie szła. Czasem przechyla się na bok (ogólnie to przy jeździe po polnych drogach zawsze jest lekko przechylona), trochę utrudnia pedałowanie na stojąco, ale da się przyzwyczaić. Ostatnio użyłem jej pierwszy raz, w taki sposób jak piszesz, razem z nawigacją Locus. Ekran telefonu przez tą folię nie do końca działa poprawnie, czasem trochę się gubi. Torba ta nie jest też wygodna, jeżeli przycisk odblokowujący telefon masz z boku, ja w moim Sony ustawiłem odblokowanie przez stuknięcie palcem w ekran, ale przez folię z tej torby nie działało to za dobrze. Na wyjazdy dłuższe niż ~5h w zależności od telefonu i tego jak długo pali się ekran, musisz mieć power banka. Od razu zastanów się czy jest możliwe wpięcie się wtyczką do Twojego telefonu, tak by dogodnie zmieścił się w tej torbie. Moim zdaniem to przerost formy nad treścią. Jeżeli masz miejsce, to lepszy byłby uchwyt na kierownicę, bo na ramie jest trochę niewygodnie (schylanie się). Do tego musisz mieć dobrą, czytelną nawigację.

 

Osobiście nie odczułem poprawy komfortu między trzymaniem telefonu w kieszeni a tą torbą. A jak np. leśna droga którą planowałeś jechać okazuje się słaba i chcesz poszukać innej, to i tak musisz wyjąc telefon, bo inaczej jest słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...