Skocz do zawartości

[rama] Czy będe dawał rade jeżdzić


Yoshimitsu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem nowy rower przez internet, była to spora okazja a akurat potrzebowałem rower na pilnie bo stary był już za mały i wszystko było zniszczone, zdecydowałem się na Scotta, kupiłem dokładniej Scott Aspect 925 rame XL, i właśnie w tym jest problem, Mam 177cm wzrostu, stale rosne w dosyć szybkim tempie, mam 16 lat, a noga ma 88-90cm. Czy rama XL będzie za duża? inaczej, bo za duza będzie to wiem, ale czy będzie na tyle za duza ze jeszcze jezdzenie byłoby możliwe? czy będę dawał w miare rade? rower będzie służył do jazdy po polach, ulicach po prostu na wiosce, nie będzie on katowany. Czy sądzicie że osoba moich gabarytow da rade na nim jezdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 189cm, noga też okolice 90cm. Mój author o bardzo podobnej geometrii na mnie jest okej. O ile w miarę spoko będziesz mógł ustawić wysokość siodła, o tyle górna rura jest za długa. Ja mam mostek 9cm, siodło przesunięte bardziej w przód i jest spoko. Więc jeśli nie masz zbyt długich rąk, to może być lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama 21 cali, a przy takim wzroście powinieneś brać 17' lub 19' jeżeli patrzysz z wyprzedzeniem. Jechać będziesz pewnie dawał radę ale o efektywności czy przyjemności z jazdy to raczej możesz zapomnieć. No i lepiej nie wiedzieć co się stanie jak zeskoczysz z siodełka i złapiesz górną rurę między nogi :thumbsup:  

 

Podejrzewam że może to wyglądać tak jak wyglądają 6 letnie dzieciaki którym rodzice kupili rower z wyprzedzeniem na kolejne milion lat  :thumbsup:

 

391086d1220955767-moving-up-26-wheels-bi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...