Skocz do zawartości

[Rower] Inwestycja w "supermarketowca" - czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i zarazem prosze o rade i opinie.
Obecnie posiadam rower kupiony niegdys w supermarkecie. Mysle czy warto inwestowac w wymiane czesci : kola, manetki,korba,nowe pancerze i linki. Nie jestem jakims zapalonym rowerzysta raczej takim niedzielnym i tez nie bede wymagal jakiegos mocnego sprzetu kwestia odswierzenia.
Rama nie jest popekana itp.ale zadna firmowa.
Co na ten temat myslicie ? Powiedzmy ze chcialbym zainwestowac z 300-500zl


Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale co stoi za przeszkoda takiej inwestycji gdy nie jestem jakis wymagajacy ?

Jakies konkretne argumenty ? Na portalu aukcyjnym mam upatrzone przedniebi tylne kolo do ktorego dokupie rowniez nowy wolnobieg lub kasete (dopiero sie ucze czesci - do tej pory rower byl dla mnie tylko rama kierownica i kolkami z dodatkiem przerzutek) to by mi dalo juz rowne kola/zebatki podczas krecenia nie jak na obecna chwile minimalne odchylenie gdzie widac ze caly wolnobieg ma deligatne falowanie

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie takiej inwestycji. Lubisz ten rower? Pasuje Ci geometria? To inwestuj. Ale pamietaj, ze to dalej bedzie rower z marketu. A 500zl to inwestycja wyzsza niz wartosc tego roweru. To tak, jakbys kupil kiepskie i nijakie auto za 10tys. i zapytal czy warto wlozyc 30tys. Generalnie nie warto, ale kto bogatemu zabroni.

 

Wysłane z mojego QUANTUM_2_400 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,ze waga jest wazna ale to co mam obecnie raczej mi wystarcza jesli mowa o wadze. Kwestia jest tez wymiana widelca na sztywny z opcja tarczy bo obecny juz nie amortyzuje (zaciety na stale). A teraz pytanie czy takie elementy jak trzymajace korbe sa takie same? - chodzi mi o te otwory co w nich osadzona jest korba

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz że sztywny widelec to kolejne kilka stówek? No chyba że masz ramę pod stery 1" ale pod takie nie kupisz niczego z tarczówkami jeśli się nie mylę. 

 

Podejrzewam że chodzi Ci o suport który "trzyma korbę". Jest kilka wersji, w swoim zapewne masz mocowanie na tzw. kwadrat ale wymieniłbym go razem z korbą, kosztuje grosze a suporty w marketowych rowerach padają jak muchy. 

 

Sporo pomogłoby też pochwalenie się tym co to za rower. Amortyzacja jest tylko z przodu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem kleje foto. Nie nie az tak nie bede szalal z cena widelca. Umowmy sie ze nie chce zrobic z tego roweru gorskiego zabijaki dróg:) chcialbym odswierzyc po prostu pare rzeczy na poziomie wspomnianej kwoty by to w miare chodzilo prosto i przyzwoicie zmienialo biegi bo teraz same manetki chodza bardzo ciezko

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Cos tam mialem na telefonie jednak, wiec jak widzicie tutaj chce wprowadzic pare zmian. Co wazne wiem ze to dalej bedzie supermarketowiec ale taki ktory daje mi namiastke poprawionej wygody,dzialania zmienionych komponentowdaa45ac4e266475579d1461a4a721e2c.jpgd6b81d6dabc9331063577e6929170755.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama rama w tym rowerze ( z "damperem") to pewnie z 4kg jak nie więcej, a jedyne co to robi to buja na wybojach. Dodatkowo mogę się założyć że jest luz na łączeniu ramy z wahaczem. Normalna sztywna aluminiowa rama jakieś firmy spoza marketu to jakieś 2kg a masz solidną konstrukcję.

 

Ja bym nie inwestował w ten rower, szkoda pieniędzy i nerwów bo czego nie dotkniesz w tym rowerze to się zaraz rozpadnie. Ja bym celował w używkę, ostatnio ktoś wrzucał link do bardzo fajnego roweru stalowego z przyzwoitym osprzętem za 180(!) zł. Mając taki rower można dokupić trochę nowych części i mieć coś naprawdę fajnego.

 

Mam u siebie dość podobny rower, popołudniu z ciekawości go zważę i napiszę ile wyszło, zobaczysz jaka jest przepaść między "markeciakiem" a nawet tanim używanym rowerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. 

 

Dwie "jedyne słuszne" drogi to albo wspomniane wyżej retro MTB czyli stalowy rower ze sztywnym widelcem albo szukanie czegoś z amortyzacją z przodu, główką 1 1/8 bo dopiero wtedy można myśleć o hamulcach tarczowych (albo sztywnym widelcu z takowymi). Taki rower to kilkaset złotych, ile - ciężko powiedzieć. 

 

Ja retro MTB bardzo chwalę, do tego stopnia że było moim głównym rowerem do jazdy po mieście i poza nim pełniąc funkcję "komutera". A najlepsze jest to że można mieć go za śmieszne pieniądze - za swój dałem 160 zł. 

 

@@skom25, ważyłem kiedyś marketowego fulla którym kolega dojeżdżał na uczelnię. Wyszło mi +/- 17 kilogramów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensowna inwestycja w markeciaka jest tylko jedna. Jeżeli rama jest HT i pod tarcze, to demontuje się wszystko pozostałe i na jej bazie buduje się nowy rower od zera. Jeździłem kiedyś na rowerach tej klasy. Inwestowanie w taki sprzęt nie ma sensu, bo każdy jeden komponent jest tak niskiej jakości, że po pewnym czasie człowiek dochodzi do wniosku, że to nie ma sensu i tak kupuje nowy rower - a kasę z takiego sprzętu (już chodzonego) trudno wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajesz to, bierzesz te 500zł+to co dostałeś z tego roweru i szukasz jakiejś dobrej używki w okolicy na olx/allegro. Lepiej na tym wyjdziesz, choć przydałby się ktoś ogarnięty żeby ocenić pi razy drzwi stan tej używki, i żebyś nie wybrał coś faktycznie sensownego ;).

 

BTW. Ten twór ma plastikowe ramię korby? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to co nawet tutaj w obecnym jest to tez to 1 1/8 ?. Czyli zdecydowanie w tym przypadku celowac w retro mtb ze stalowa rama i widelcem ktore pozniej ewentualnie moge zmienic a modernizacje tego "sprzetu" stanowczo pozostawic.

 

Tak plastik :)

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, zatem znam opinie co niektorych i prawdopodobnie sklonie się ku nim. Teraz pyt.czy szukajac roweru wystarczy mi okreslenie " rower mtb" jest cos na co powinienem zwrocic szczegolna uwage by nie bylo problemu np.przy zastosowaniu kasety z wieksza iloscia zebatek ? Chyba ze rozstaw tylnich widelek jest taki sam w kazdym rowerze

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie w kwocie 700+ jest do wyrwania w używkach coś markowego(giant, scott, wheeler, gary fisher, gt, dobrych marek jest od groma) na kołach 26" z napędem 3x8 na osprzęcie przynajmniej klasy alivio z aluminiową ramą i amortyzatorem, który akurat w przypadku takich kwot pewnie lepiej będzie wymienić na sztywny, ale może będziesz miał szczęście i coś trafisz lepszego  ;)

 

I szukałbym raczej po określeniu rower na olx z zawężoną lokalizacją i potem patrzył po marce, osprzęcie, rodzaju ramy etc, a finalnie pojechał się na nim przejechać i popatrzyć na żywo na ile jest stan zgodny z opisem (stąd olx).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie bede jezdzil ? Droga bedzie raczej mieszana ze wzgledu iz mieszkam w miescie, piszac mieszana mam na mysli parki miejskie a tam drogi gruntowej jak na lekarstwo. Tereny gorskie raczej mniej jesli juz to bardzo ale bardzo sporadycznie

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

https://www.olx.pl/oferta/rower-gorski-mtb-26-cali-18-biegow-odbior-bytom-CID767-IDgK84N.html

Co myslicie o tego typu sztuce?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest Ci potrzebny rower MTB skoro nawet w parku alejkami będziesz jeździł. Cross wystarczy Ci aż nadto. A już na pewno nie to co podlinkowałeś. Szukaj pewnych marek a nie marketowców.

 

 

coś markowego(giant, scott, wheeler, gary fisher, gt,
 

Poza tym jak już Ci ktoś napisał, powinien mieć przynajmniej 8 biegów z tyłu bo wtedy będzie to kaseta. To ma wolnobieg i pokrzywisz go jak  w swoim aktualnym rowerze.

 

 

caly wolnobieg ma deligatne falowanie
 

 

Przeczytaj dokładnie to co napisał @@Blue, i kieruj się tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli bede celowal w konkretne marki i konsekwętnie bede w nich szukal.

8 biegów to juz daje jasny komunikat ,że bedzie to kaseta czy,że bede już miał możliwośc montarzu koła z kasetą?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Zakładając , że bym jednak zdecydował sie na zakup nowego celowałbym w ten :

https://m.centrumrowerowe.pl/rowery/gorskie-mtb/26-cali/p,rower-rambler-26-2-niebieski-2016-romet,538198.html

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...