Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry Beskid, ale jak ktoś wyjeżdża, że nagle NS jest bee.... bo jest tańszy i ma lepszy osprzet niż Glory? To niech swoją teoria czymś poprze, bo póki co to Giant nie jest zbyt sensownym wyborem.

Znam 3 osoby co mają te cudowne sztyce Giant'a i każda z nich miała co najmniej raz wymieniony tłumik + 3 na 3 sztyce strzelają.

 

Wracając do cena/opłacalność co do Reginy, to w 2017 100x bardziej opłacalny był Moon'a od Krossa czy Swag'a od Kellys'a, Koła Swag'a ktoś tam pisał że są bee itp, ale na Srebrnej Górze cały sezon są "katowane" i wytrzymują to bez problemu. W 2018 widać że będzie tak samo.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon od Krossa? Nie, lepiej nie :) 

A tu masz link do Snabba, to jednak Ucio a nie Django był 

http://endurotrophy.pl/forum/showthread.php?tid=6112&highlight=snabb+django

Z tym że był ciąg dalszy jeszcze , po wymianie wahacza coś osiowość cierpiała :) , ale nie mogę już znaleźć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do cena/opłacalność co do Reginy, to w 2017 100x bardziej opłacalny był Moon'a od Krossa czy Swag'a od Kellys'a, Koła Swag'a ktoś tam pisał że są bee itp, ale na Srebrnej Górze cały sezon są "katowane" i wytrzymują to bez problemu. W 2018 widać że będzie tak samo.

 

Znaczy się jak porównujesz Reginę do Moona a tym bardziej do Swaga to w zasadzie nie mamy o czym pisać. To jest takie samo pitolenie jak stwierdzenie tutaj, że trzeba wydać kupę kasy na "pancerne" koła do tego roweru. Potem stado leci i wymienia po czym się okazuje, że zamienili siekierkę na kijek. Generalnie co jest opłacalne decyduje użytkownik. Jednemu starczy Swag innych kupi Reigna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beskid
No ale dlaczego nie mamy o czym pisać? Podaj przewagę ramy Reign nad Swag, bo cała reszta to już komponenty innych producentów i tutaj Giant wypada gorzej niż Kellys. Nooo jeszcze rurki czy myk myk.

 

Swag 10 2017, to bardzo przyzwoite Enduro na start, a do wyrwania za 6000zł, Aion + Monarch, NX, tylko hamulce 447, ale koła już na Novatec + sztywne osie.

U Gianta  w tym budżecie był smieszny Trance 4, na wynalazku spowalniającym M315 czy napędzie Alivio 2x9 i damper Unair - raczej Monarch lepszy będzie, a już na pewno droższy.

 

@marcin_ostrów
Ale zaczęło się od "Giant sprzedał 4 Glory" i ja napisałem o NS Fuzz, po czym padło że są problemy z wahaczami, to pytam gdzie mogę o tym poczytać, nie wiem kto tu nie potrafi czytać. ;)

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, bo Giant daje lepsze koła, a 23mm obręcze... kiedyś nie było innych, a ludzie też jeździli na rowerach? A piasta zmienia to, że te w Trance są ujowe + sam fakt że do tego cześć zamiennych nie dostaniesz bo to jakieś cudo OEM od Formula.

 

I to jest rower Enduro, a nie do zjazdu/grawitacji, bo M615 z Reginy 2 się do tego nadają, Swag 50 ma chociaż hamulce potrafiące ten rower zatrzymać.

 

A rower kosztuje tyle(mowa Swag 50), że spokojnie porównując go do Reginy można te koła wymienić, a te z Reginy 2017 też szału nie robiły, piasty niby maszynowe, a trzeba kontrować konusami, wtf?

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, bo Giant daje lepsze koła, a 23mm obręcze... kiedyś nie było innych, a ludzie też jeździli na rowerach? A piasta zmienia to, że te w Trance są ujowe + sam fakt że do tego cześć zamiennych nie dostaniesz bo to jakieś cudo OEM od Formula.

 

I to jest rower Enduro, a nie do zjazdu/grawitacji, bo M615 z Reginy 2 się do tego nadają, Swag 50 ma chociaż hamulce potrafiące ten rower zatrzymać.

 

A rower kosztuje tyle(mowa Swag 50), że spokojnie porównując go do Reginy można te koła wymienić, a te z Reginy 2017 też szału nie robiły, piasty niby maszynowe, a trzeba kontrować konusami, wtf?

 

Zły dotyk boli przez całe życie co? :)

 

Różnica pomiędzy tymi markami jest taka, że Giant reaguje na problemy (pękające linki zawieszenia) i zmienia projekt, a śruby w Moonie jak pękały, tak po 3 latach pękają. A to nie jest rzecz jak piasta, którą wymienisz raz i masz spokój. Nic dziwnego że na OLX można znaleźć ramę Moona za 1500 pln :D

 

Druga sprawa to to, że pomimo takich osób jak Ty, drobne problemy (np. sztyca, popatrz na problemy z np. Reverbem) windujących do rangi tragedii narodowych, tych Giantów sprzedaje się mnóstwo. Jedź na jakiekolwiek zawody enduro - żadnych rowerów nie będzie tyle co Reign i Trance. Ludzie głosują swoim portfelem, tak jak ja. Kupujący pytają ludzi na szlaku o informacje, wrażenia z jazdy, trwałość, Oczywiście śledzą wątki na forach, ale coraz mniej biorą pod uwagę opinie forumowych specjalistów/pieniaczy takich jak Ty, którzy więcej nabijąją postów niż kilometrów w terenie. Miałem trance'a, mam reign'a, pomimo tego że jak twierdzisz jest to mega drogi rower. I widzę że dokonałem super wyboru, bo na szlaku mnie nigdy nie zawiódł, nie muszę w plecaku wozić śrub od zawieszenia. Nowe koła od Gianta są bardzo dobre, dlatego kupiłem drugi nowy komplet za grosze taki sam, od osoby która się naczytała na forum, że to kupa i sprzedała zanim przejechała kilometr - mój zysk, jego strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W opisie Gianta TCX SLR można przeczytać, że posiada on:

1. ukryte otwory do montażu bagażnika. Czy tam nad tylną osią są standardowe otwory i można do nich zamontować np. bagażnik Tubus Fly Evo?
2. symetryczne tylne widełki w celu zwiększenia sztywności przy pedałowaniu. Jednocześnie w Internecie można znaleźć informacje z zeszłych lat, że widełki są asymetryczne w tym samym celu. Jak to w końcu jest - te widełki są symetryczne, czy asymetryczne i o co w tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ukryte otwory do montażu bagażnika. Czy tam nad tylną osią są standardowe otwory i można do nich zamontować np. bagażnik Tubus Fly Evo?

2. symetryczne tylne widełki w celu zwiększenia sztywności przy pedałowaniu. Jednocześnie w Internecie można znaleźć informacje z zeszłych lat, że widełki są asymetryczne w tym samym celu. Jak to w końcu jest - te widełki są symetryczne, czy asymetryczne i o co w tym chodzi?

 

To jest marketing, coś trzeba napisać że nasz rower jest lepszy, nawet jak nie jest. :D

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory nad osią widać są , ale górą już nie i trzeba by coś rzeźbić http://zanetticicli....SLR-1-Blue1.jpg

Wow, ale ta rama jest dopieszczona. Przypomina karbon jeszcze bardziej niż produkty Meridy. Wszystkie spawy wygładzone, nawet te na dole, a przewód hamulca puścili wewnątrz rurki łańcuchowej (linkę przerzutki również, ale to widać od razu na każdym zdjęciu). Zazwyczaj w aluminiowych ramach to wszystko wychodzi pod suportem, a dalej idzie na wierzchu. Szkoda, że do kompletu nie poprowadzili przedniego przewodu wewnątrz widelca - to jest akurat powszechne u konkurencji.

 

Znalazłem zdjęcie tej przejściówki, o której pisał Marcin:

 

XJvjXvj.jpg

i0PAN9z.png

 

http://singletrackworld.com/forum/topic/best-cx-bike-for-under-1k-and-available-on-c2w

 

854543d1386950029-my-new-2014-giant-tcx-

http://forums.mtbr.com/cyclocross/my-new-2014-giant-tcx-slr-2-a-885113.html

 

Moim zdaniem wygląda to całkiem nieźle, ale jeśli nie ma standardowego otworu u góry, to nasuwa się pytanie co z montażem błotników?

 

Jeszcze dodam, że na zdjęciu co prawda widać błotnik, ale on jest zamontowany na MacGyvera do bagażnika i nie sięga do samego dołu. Nie ma jakiegoś firmowego błotnika Gianta?

Edytowane przez MD11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Na amerykańskiej stronie pojawił się TCX na 2019 rok: https://www.giant-bicycles.com/us/tcx-slr-2-2019.

Mogliby pokazać nową ramę, bo obecna już długo jest produkowana. Teraz jest chyba tendencja do obniżania suportu i nieco większego stack. Poza tym wchodzi nowa 105. Niestety rama została, tylko zmienili kolor i zamontowali napęd 1x11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...