Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy szanowni Forumowicze zdążyli byli zauważyć, ale pojawiły się pierwsze nowe propozycje Gianta na 2018 (na razie na amerykańskiej stronie Gianta), w tym - co zapewne najbardziej interesuje dużą część forum - nowy Giant Trance 2 i Anthem 2:

 

https://www.giant-bicycles.com/us/trance-2-2018

https://www.giant-bicycles.com/us/anthem-2-2018

 

...a także - interesujący zapewne mniejszą część publiki - nowy Anthem 29er - przecinak pełny złotej fauny na Orzele i Lisach.

 

W sieci pojawiły się już nawet pierwsze recenzje/ unboxingi niektórych z nich:

 

http://www.bikemag.com/gear/mountain-bikes/first-ride-2018-giant-anthem-29/

 

Zapewne Trance 2, tradycyjnie już, spotka się ze sporym odzewem ze strony nabywców i w przyszłym sezonie często spotkamy go na szlakach. A w tym roku propozycja ta jawi się całkiem ciekawie - pełna grupa napędu 1x11 SLX z kasetą 11-46, heble również SLX (wreszcie!), 150mm skoku Lisa z przodu (jak w modelach od 2017), oczywiście giantowski, poprawiony podobno, dropper, obie osie w Boost oraz - co osobiście bardzo mi się podoba - ogniście czerwone malowanie, które jako jedyne może konkurować z kolorem czarnym ;)

 

Trance 2 wyceniony został na $2825, co przy obecnym kursie daje c. 10.500 zł. Jeżeli polska cena detaliczna nie będzie zanadto odbiegać od ceny "kursowej", będziemy mieli hit sprzedażowy dla tych, którzy poszukują zgrabnego ścieżkowca z homogenicznym napędem 1x11.

 

Co sądzicie? Zapraszam do kulturalnej wymian zdań :)

Edytowane przez Siewca_Spustoszenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście czekam na nowego Anthema 29er bo tutaj byłą mega dziura. Stary Anthem był i ... tyle można o nim powiedzieć. 

 

Co do Trance to hit sprzedażowy odkąd pojawiły się pierwsze czarnuchy na kole 27.5, co roku ich brakuje. Żeby pokazać jak bardzo pożądany to przedmiot to wczoraj miałem klientkę która przyjechała z Biłgoraju to jest 600km od miejsca gdzie stacjonuje :).

 

Co do dropera hmmm chyba już wiemy kto to robi (patrz Fathom 2017)  ;), a Krzysiu na EMTB wieszczył w którą stronę pójdą poprawki. Jak na jej cenę nadal uważam, że sztyca jest ok. Fakt byli pechowcy, nawet Ci wagi lekkiej (sory Rafał :)) którzy potrafili wymienić w ciągu dwóch lat, dwa tłumiki ale w odróżnieniu od Reverba to nadal pikuś a i koszt wymiany po gwarancji sporo mniejszy.

 

Kolorystyka z USA i tu do niej bym nie przywiązywał uwagi bo u nas może być zdecydowanie inna. I kto by co nie powiedział nie ma jednej kolorystyki która się każdemu spodoba. Mamy to na przykładzie Reigna 2015/2016 czy wszystkich kolekcji z Trance na kole 27.5. Albo klienci mówią szaro i smutno, albo wali po oczach.

 

Taka mała podpowiedź dla niecierpliwych, że w tym roku Giant w PL zaprezentuje kolekcję dość szybko. Prezentacja jeszcze w tym miesiącu :).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście czekam na nowego Anthema 29er bo tutaj byłą mega dziura. Stary Anthem był i ... tyle można o nim powiedzieć. 

 

? Co z nim nie tak? Planowałem kupić Anthema 2(mam 170 wzrostu, więc i raczej 27,5 i nawet dla mnie chyba 29tki w PL by nie było, bo w części modeli w ogóle S na stronie nie listują, widać za mały rynek konusów ;) ) jak mi nie przejdzie do końca sezonu pomysł - choć pewnie przejdzie, bo skoro 95% czasu jeżdżę na szosie to jakoś wątpię żebym znalazł czas na górala(mój ~10 letni Giant XTC się kurzy). Z tego co widzę z roku na rok skręcają te rowery coraz bardziej w stronę trailowych, teraz kolejne 10mm skoku z przodu więcej, co mi się nawet podoba, bo coś ostrzej i wygodniej niż w typowym starym XC bym chciał, ale styl jazdy jaki prezentują na Trance to dla mnie jednak za dużo mimo, że mieszkam w Beskidach, więc jest gdzie szaleć.

Edytowane przez Blue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anthem X29 moim zdaniem pokazywał wybitnie to co różni koło 27.5 od 29. Ale myślę, że tu Giant nie ukrywał co było widać po kolekcji, że wszystkie siły zostały rzucone na koło 27.5 i tu już to fajnie wyglądało.

 

Co do przyszłości, patrząc na właściwości Fathoma 29er czy nowego XTC 29er to Giant mocno popracował na tą półką i nowy Anthem może być całiem innym rowerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin - słyszałem, że Giant promuje właśnie bardziej koło 27,5 zamiast 29, które promują amerykańscy konkurenci. Faktycznie jest to widoczne?

 

Nie uświadczysz roweru Gianta 29"@120-160 mm. Ich ostatnią taką konstrukcją był Trance X.

 

Fakty jednak sa takie, że 27,5" zaczyna umierać. Downhill przechodzi na 29", jest ogólny wysyp rowerów 29"@120-160 mm, o XC nawet nie wspominam. Chris Sugai  może otwierać szampana, natomiast Giant, jako silny promotor średniego koła, ma problem. W ciągu najbliższych lat będą musieli pokazać Trance'a Reigna i Glory na dużym kole, żeby nie zostać w tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Galvatron jakie Ty bzdury piszesz to aż głowa mała. Naprawdę sądzisz, że wszyscy wszędzie będę jechać na 29er?? Otóż nie będą i najprawdopodobniej dojdzie do tego, że część zawodników będzie miała dwa rowery w zależności od charakteru trasy. A ci niżsi wcale nie przejdą na wielką kiszkę. Z jednym ale, że nie będzie nachalnego, prostackiego wciskania na siłę jedynego słusznego rozmiaru. Na dzisiaj te rowery są zupełnie niedopracowane więc uśmiercanie 27,5 jest co najmniej zabawne. Jak Giant zechce zrobić "grawitacje" na 29er to zrobi bez najmniejszego trudu w ciągu 1-go sezonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uświadczysz roweru Gianta 29"@120-160 mm. Ich ostatnią taką konstrukcją był Trance X.

 

Fakty jednak sa takie, że 27,5" zaczyna umierać. Downhill przechodzi na 29"

 

 

Z tym downhillem to nie do końca tak, o ile śledzisz zawody i obserwujesz czym jeżdzą zawodnicy. Na początku sezonu faktycznie wielu zaczęło jeździć na 29er by po 1-2 wyścigach powrócić do 27,5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DH tak jak większość przesiadła się na 29 tak szybko wróciła do 27,5, w EWS też nie widać przewagi 29, XC rządzi się swoimi prawami aczkolwiek jak obserwuję poczynania Pauline Ferrand Prevot to zastanawiam się czy przebyta kontuzja nie pozwoliła jej wrócić do formy czy przesiadka na 29er'a. Przy wzroście 170 cm i mniej dajesz mostek -25* i problem rozwiązany, w Trailu /Enduro przy skoku 130-160 robi się już problem bo takich mostków o długości 40-50 mm nie ma ;)

27,5 cala nie umrze, na pewno nie w cięższym zastosowaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia jest taka: 29" jest dobry dla tych którzy trochę niedomagają technicznie, lub chcą mieć "najlepsze wyniki" bo jednak lepszy roll over coś daje, oraz dla osób wysokich wg. mnie opcja najlepsza, mniejszy rozmiar koła zawsze pozostanie dla tych co się chcą trochę bardzie pobawić na rowerze lub większe koło im zwyczajnie do niczego nie potrzebne więc nie chcą jego minusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którzy niedomagają technicznie? Bo koło 29 nadrobi wszystkie niedociągnięcia techniczne. Normalnie magiczne koło, jeszcze samo jedzie. A teraz na serio: Koło 29 ma zalety i wady. Koło 27,5 też. I 27,5 po śmierci koła 26 zbyt szybko na pewno nie umrze. Osoby jeżdżące w zawodach xc to mały procent rynku, a nie wszyscy mają ochotę jeździć na kole 29. Zwłaszcza osoby niższe i jeżdżące sporadycznie i rekreacyjnie. Marki które zrezygnują/zrezygnowały z 27,5 dla 29 - tracą klientów. Proste i logiczne. Roll over może faktycznie coś daje, ale kosztem czegoś innego, np. zwrotności. Fizyki nie oszukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabarolus pisałem, że Giant został w tyle z kołem 29" bo wszystkie siły poszły w 27.5. Ale są tego świadomi stąd nowy xtc, fathom powrót revela 29" i zapowiedzi nowych modeli.

Zobaczcie, że Giant puszczając flotę 27.5 czy to w fullu czy ht raczej unika chorób wieku dziecięcego i nie robią nerwowych ruchów co roku zmieniając modele.

 

Pisząc, że dh przechodzi na 29" to jakby napisać, że wszyscy szosowcy przechodzą na tarcze.

 

Puścić rower na kole 29 to nie problem, ale zrobić to pokroju speca epica potrafi niewielu. I to działa w obie strony bo raczej nie doswiadczymy popularnych marek mających perełki w obu rozmiarach kół.

 

Jeżeli chodzi o sprzęt do maratonów to u siebie widzę mega ciąg do koła 29, jezeli chodzi o turystyke czy okazjonalne starty tu raczej klienci keszcze wybierają 27.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Fakty jednak sa takie, że 27,5" zaczyna umierać. Downhill przechodzi na 29", jest ogólny wysyp rowerów 29"@120-160 mm, o XC nawet nie wspominam.

Spotkałeś się z określeniem Kreowanie Popytu? Czyli budowanie wśród klientów świadomości,że chcą kupić dany produkt, bo spełni ich oczekiwania.

Poza tym z tym umieraniem 27,5 to poszedłeś IMO trochę za daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...