Skocz do zawartości

[Ok. 2000zł] dla zielonego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem totalnie zielony odnośnie sprzętu rowerowego. Jeżdże na jakimś 20 letnim rowerze i w zasadzie czego nie naprawie to za chwilę psuje się drugie i bez sensu już jest w ten rower inwestować. Szukam roweru do 2000 zł - jeśli jest jakaś okazja jak czytałem na forum był np rockrider 580 za 2500 (niestety się spóźniłem bo już nie ma, a widziałem, że często go polecaliście do tej właśnie kwoty) to jestem w stanie dać 2500 ale więcej już naprawdę nie. Podstawowe moje pytanie czy warto poczekać z zakupem do zimy, bo może będą jakieś wtedy przeceny, okazje i przypomnieć się wtedy z tematem ? 

 

Rowerem głównie jeżdżę po lesie i polnych ścieżkach, jak wyjadę na green velo to tam głównie utwardzona kamienista droga, czasem płyty jumbo. Teren sporo podjazdów zjazdów, ale nie stromych, raczej takie płaskie i dłuższe podjazdy/zjazdy. Czasem na tej utwardzonej drodze 'ślizgają się opony'. Czy odpowiedni będzie rower MTB? 

 

Dodam, że marzy mi się tygodniowa wycieczka wzdłuż wybrzeża polskiego w przyszłym roku. Takie wypady chciałbym robić raz do roku - nie wiem czy to ma jakieś duże znaczenie przy wyborze typu roweru. 

 

Mam 180cm wzrostu, 70kg wagi. 

 

Jeśli są potrzebne jeszcze jakieś informację to pisać. Proszę o sugestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podstawowe moje pytanie czy warto poczekać z zakupem do zimy, bo może będą jakieś wtedy przeceny, okazje i przypomnieć się wtedy z tematem

Tak, są lepsze okazje. Promocje zaczną się już pod koniec lata (wrzesień) i warto już wtedy się interesować - jest przynajmniej wybór rozmiarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za odpowiedź. Podejrzewam, że dla mnie rama 19", mam 180cm wzrostu. W ciemno nie chciałbym kupować i chcę wybrać się pierw do sklepu stacjonarnego. Generalnie wolałbym kupić rower u mnie w mieście czy nawet w pobliskim niż w internecie. Pytanie, załóżmy, że w sklepie nie będzie tego roweru, ale będzie inny model Rometa - czy mogę się kierować doborem ramy tym drugim rowerem ? Pytanie o negocjacje w sklepie stacjonarnym. Jak negocjować cenę w przypadku jeśli będą mieli ten model i przypasuje mi on do gustu, a będzie droższy od tego w internecie o kilka stówek. Czy normalnie wydrukować aukcje z allegro i się negocjować, jakie macie doświadczenia, pierwszy raz będę rower kupował, na co mogę sobie pozwolić w tej kwestii. Załóżmy, że roweru nie będzie, czy lepiej jest pierw rower przymierzyć i kupić z trochę słabszym osprzętem, ale będę wiedział, że mi 'leży', czy jednak kupić lepszy z internetu ? Sorry za tyle pytań, ale tak jak pisałem, zielony jestem w tych kwestiach, a nie chciałbym kupić jakiegoś bubla. 

 

Widziałem też przeceny na Cube, np. https://bikepark24.pl/pl/p/Rower-gorski-mtb-Cube-Aim-PRO-29-blackngreen-2017/11087, ale to osprzęt Altus, czytając trochę łatwo wywnioskować, że Altus gorszy od Deore. Czy dużo gorszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd jak napęd, ale w porównaniu do Rometa to w Cube amortyzator jest słabiutki.

Sama marka to za mało, bo geometria ramy może znacznie różnić się nawet w obrębie modeli MTB tej samej marki. Przy sportowym rowerze celowałbym raczej w 17' w Twoim wypadku, ale gdybyś się zdecydował na Cube to już 19', bo one słyną z krótkich ram wręcz. Najlepiej jakbyś się przymierzył do Mustanga...

Możesz też się mierzyć do dowolnego roweru MTB i porównywać cyferki, ale jak się kąty znacznie różnią to się tylko zamotać można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli lepiej pochodzic po sklepach w moim mieście i w drugim jak znajde czas tam dojechac bo wiem ze tam na pewno maja i przymierzyc się do niego.

A może warto jeszcze poczekać miesiac-dwa cos na podobnym/lepszym osprzecie się znajdzie?

W sumie to tez w sklepie popytam czy coś podobnego u nich wyrwę w tej cenie na promocji. Ten amor w romecie jest powietrzny czy sprężynowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź, że roweru niestety już nie mają w Gdańsku :(

Jest może ktoś z trójmiasta ? Mam kilkadziesiąt kilometrów, podejrzewam, że lepiej będzie poświęcić jeden dzień i pojechać, większy wybór niż w moim mieście. Jakie sklepy stacjonarne polecacie w trójmieście ? 

A jeszcze takie pytanko. Czy jest duża różnica pomiędzy amortyzatorem powietrznym, a sprężynowym ?

Czy np lepiej jest kupić rower z amortyzatorem powietrznym, sensownymi hamulcami, a reszta osprzętu mniej ważna, w przyszłości można doinwestować, czy lepiej amortyzator sprężynowy i osprzęt mieszany deore, alivio ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie. 

Byłem w kilku sklepach. Poprzymierzałem trochę rowerów. Z wyglądu każdy mi się podoba, więc pod tym względem nie mam swoich faworytów. Po kolei:

 

1) Btwin RR 540 27,5" -  1899 zł - sylwetka mocno pochylona, dziwnie się czułem jak bym miał zaraz zlecieć do przodu :D Kwestia przyzwyczajenia ? 

https://www.decathlon.pl/rower-mtb-rockrider-540-275-id_8350454.html?gclid=EAIaIQobChMIscOc443S1gIVKijTCh3V0wBiEAQYASABEgJAkfD_BwE

2) Romet Mustang 1 27,5" - 2500 zł - przymierzałem ramę 19" tylko taki mieli, za mały. Mam 180cm, podejrzewam, że w Romecie 21" musiałbym mieć, sylwetka wydawała się mimo to komfortowa

http://allegro.pl/rower-romet-mustang-27-5-2017-i6872852219.html

3) Unibike Flite 27,5" - 3100 zł - komfortowo się czułem. Dodatkowo 2 przeglądy gratis

http://www.unibike.pl/flite27.html

4) Trek Marlin 7 29" - 2500 zł - komfortowo się czułem. Facet powiedział, że dodatkowo kasetę na Deore mi wymieni w cenie roweru. 

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/marlin/marlin-7/p/2021600-2017/

5) Kross Level B3 29" - 2200 zł - tak samo jak w Btwinie mocno pochylony do przodu i te dziwne uczucie - ale tu celowałbym bardziej w B5 jakbym miał kupić, tyle że nie mieli akurat na stanie, więc 2500 zł. Przegląd 30 zł. 

https://www.centrumrowerowe.pl/rowery/gorskie-mtb/29-cali/p,rower-level-b5-czarny-srebrny-zielony-mat-m-19-kross,642043.html?skad=googlepla&gclid=EAIaIQobChMI2uCJ1JDS1gIVybobCh0I6gckEAQYASABEgJySPD_BwE#76152040

No i teraz, który wybrać ? W jednym sklepie przymierzałem Unibike Flite oraz Rometa - tu Pani przekonywała mnie do Unibike. W drugim sklepie Krossa oraz Treka - tu facet mocno namawiał mnie na Treka. Btwin wiadomo w Decathlonie. Mam mętlik w głowie, nie wiem czy np. kupić Rometa za 2500 zł czy lepiej dopłacić do Unibike i będę miał amortyzator powietrzny, hamulce SLX. Rometa musiałbym kupić przez internet, tak samo Krossa B5. Unibike w necie znajdę za 100 zł taniej, ale chyba lepiej dopłacić tą stówę i kupić w okolicy, pewniej i w razie co serwis, przeglądy etc ?? Trek jak patrzę za tę cenę nie jest jakiś rewelacyjny, ale ma dożywotnią gwarancję na ramę. Z kolei Unibike czy Kross gwarancja 2 lata z możliwością przedłużenia o kolejne 3 bodajże. No i w końcu najtańszy Btwin, dożywotnia gwarancja na ramę i tak myślę skoro tak naprawdę zaczynam to czy ten Btwin na początek nie wystarczy ? Kupić Btwina, jak się wciągnę to za 2 lata go sprzedać i kupić wtedy np tego Unibike Flite w okolicach 3000 zł. Dochodzi jeszcze ten komfort jazdy, czy taka pochylona agresywna sylwetka jest ok, czy to kwestia kilku chwil by się przyzwyczaić ? Przypomnę, że rower typowo do lasu, górki, pagórki etc, ale raz w roku chciałbym parodniową wycieczkę zrobić. 

Także:

Unibike Flite 3100 zł

Trek Marlin 7, Kross Level B5, Romet Mustang - wszystkie ok. 2500 zł

Btwin RR 540 - 1900 zł

 

Proszę o jakieś opinie na temat tych rowerów, czy są warte swojej ceny, czy warto dopłacać te kilka stówek do któregoś, czy nie etc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Widzę, że masz mały mętlik w głowie - pewnie sprzedawcy Ci trochę namieszali, ale to w końcu normalne, bo każdy z nich przecież z tego żyje.

Powinieneś zacząć od wyboru wielkości koła, to po pierwsze.

Po drugie : zastanów się na czym Ci bardziej zależy, na warunkach gwarancji Treka np., czy może wolałbyś mieć możliwie najlepiej wyposażony rower, jednak kosztem gorszych warunków gwarancyjnych.

Co do pozycji, to zakładając że nie mierzyłeś największych rozmiarów, będzie to do skorygowania przy pomocy zmiany ustawień mostka ( ewentualnie jego wymiana ) i kierownicy ( wysokość ), jednak trzeba pamiętać że szeroka kierownica wymusza większe pochylenie, więc jej długość też ma znaczenie, tym bardziej że z tego co widzę szukasz dużych rozmiarów, skoro twierdzisz, że 19 " w Mustangu to za mało.

Zwróć uwagę na długość ram, bo to ma również wpływ na pozycję ( stopień wyciągnięcia i komfortu ) i różni się pomiędzy poszczególnymi producentami ( przykładowo Trek należy do długich, a np. Cube do krótkich ).

Jeśli nie będziesz śmigał bardzo dynamicznie i agresywnie, to możesz celować w te bardziej komfortowe rowery ( czyli krótsze i nie wymuszające dużego pochylenia ).

Zalecam ostrożność w doborze wielkości ramy, bo jest ryzyko że wybierzesz za dużą, a jak będzie bardzo duża, to wymusi większe pochylenie.

Jeżeli nie masz wyjątkowo długich kończyn, to z mojego punktu widzenia 19 " na kole 27,5 " lub przedział 17 - 19 " na kole 29 " ( w zależności od geometrii ) to jest maksimum dla Ciebie.

Na koniec taka mała rada - nic na siłę, więc jak nie jesteś w sporym stopniu przekonany i nie musisz mieć roweru na już ( chyba nie musisz, skoro przez 2,5 miesiąca nic nie kupiłeś ), to się wstrzymaj z zakupem ( masz czas do wiosny ).

U mnie od przeglądania potencjalnych nabytków do zakupu minął rok i nie żałuję, a wręcz przeciwnie - po prostu posiadany kilkuletni rower zaliczył jeszcze jeden sezon, a budżet w tym czasie wzrósł.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przespałem się. Zamieszała mi Pani zaproponowaniem Unibike'a i amortyzatorem powietrznym, dobrymi hamulcami. Nie wiem czy jest sens dokładać te 600 zł. Gdyby nie on to raczej wybrałbym Rometa albo Krossa. Treka wcześniej w ogóle nie brałem pod uwagę i raczej odpada - ale chętnie poznam Twoje/Wasze zdanie na temat właśnie warunków gwarancyjnych, czy warto kupić gorszy rower ale z lepszą gwarancją.

Jak usiadłem na Rometa 19" rece miałem dość mocno zgięte w łokciach - był krótki. W pozostałych rowerach 19" było akurat, ręce wyprostowane (nie przesadnie, wygodnie). 

Koła koła... nie mam pojęcia... ostatnio jeździłem na 27,5" brata. Na 29" nigdy. Zdecydowanie wolę lepszą zwrotność, czucie roweru, więc chyba te 27,5". Wtedy Kross odpada, ale nigdy nie jeździłem, nie wiem czy czuć dużą różnicę między 27,5 a 29. 

 

1. Kupić Rometa/Krossa

2. Nic nie kupić, dozbierać do Unibike'a

3. Kupić na początek Btwina, jeśli się wkręcę w to, sprzedać go i kupić coś lepszego

 

Nad tym się teraz zastanawiam. Na wiosnę już pewnie będzie mało modeli rowerów w tych rozmiarach ? Chociaż pamiętam te wyprzedaże z Decathlona i bardzo polecaliście ten model co teraz kosztuje 2999 zł. 

Taki już jestem ciężki przypadek, że jak już mam wydać pieniądze to chce je wydać jak najlepiej i myślę, mące, zastanawiam się...


 

 

A co powiecie o Merida Big Seven 300 w stosunku do Rometa i Unibike'a ??

 https://www.sawera-bike.pl/rowery-gorskie-275-meskie/1344-merida-big-seven-300-2017.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeszcze raz ja. Znalazłem model Meridy Big Nine 500, jeszcze z 2015r. za ok. 2750 zł http://www.rowerymerida.pl/produkt854/bignine-500-rower-merida.html - specyfikacja. W przyszłym tygodniu jadę przymierzyć ten rower + model 300. Jak on wygląda w stosunku do modelu 300 ? 

Postanowiłem, że przymierzę jeszcze te dwa modele Meridy i podejmę decyzję pomiędzy Unibike Flite, Romet Mustang 1, Merida Big Seven 300, Merida Big Nine 500. Przyznam, że wizualnie Big Seven 300 na niebieskiej ramie bardzo mi się podoba.. jednak prosiłbym Was bardzo o opinię na temat tych 4 rowerów, który z nich jest najlepszy, czy może nie poczuje jakiejś różnicy i po prostu brać najtańszy z nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...